IlişkilerCinsellik

Her gün seks yapmak mümkün mü? Zararlı mı?

Çeşitli kaynaklardan elde edilen bilgilerin bolluğuna rağmen bugüne kadar eğitimli kişiler tarafından bile tam olarak netleştirilmemiş sorular kalmaktadır. Birincisi, İnternette ve basında her zaman makale güvenilir değildir. İkinci olarak, birçok çalışma uzunca bir süre devam edemez. Buna ek olarak, modern bilim neredeyse her gün, ondan yirmi yıl önce bile tartışılmaz bir gerçek gibi görünen fikirleri çürütüyor.

Birçok cinsel olgunlaşmış insanın ilgisini çeken bu konulardan biri olan her gün seks yapmak mümkün müdür? Zararlı mı? Cinsel yaşam, vücudun sağlığını ve genel sağlığını nasıl etkiliyor? Bu önemli ve samimi sorular bu yazıda cevaplandırılacaktır.

Okulda öğretiyorlar, okulda öğretiyorlar ...

Yetişkinlerde ve bağımsız insanlarda bile cinsel yaşamla ilgili temel bilgilerin eksikliği, toplumumuzda benzer bir konuda belirli bir tabu bulunduğundan kaynaklanmaktadır. Kendiniz düşünün.

Bir kadın doğum uzmanına rutin bir sağlık kontrolü ziyareti olarak başlayan kızlar, kadın danışmandan oldukça uzlaşmaz bir ifade ile karşılaşabilirler: normal cinsel yaşam, yaşlarına göre tamamen yararlı değildir. Ebeveynler her zaman gençleri bu sorunu çözebilir - erken değil mi? Evet, ve ne diyeceğim, çünkü her şey internette!

Web'de eğlenceli birçok video var ancak eğitim açısından faydalı değiller. Arkadaşların, bu konuyla ilgili kendi hayatlarından ayrıntıları paylaşmaktan çok fantezi yapmaları daha olasıdır. Sonuç olarak, yetişkin erkekler ve kadınlar gezegendeki en doğal süreçle ilgili birçok gerçek doğruluğu bilmeyebilirler.

On kişiden dokuzunun cevabı bilmediği önemli sorular arasında "Her gün seks yapmak mümkün mü?"

Erkekler ve kadınlar için fayda

Gençler, seksin sağlık ve bağışıklık için iyi olduğunu söylemekten korkar, böylece düzensiz bağlantıların uçurumlarına dalmazlar. Sonuç olarak, kırk yılda bir kişi, seksin neredeyse günahkâr bir olay olduğunu düşünebilir. Ama aslında, her şey tam tersi. Ortakların bir aşk olayından aldığı zevke ek olarak, günlük seksten başka birçok avantajlar da vardır.

  1. Psikolojik yararı. Kendinize her gün seks yapıp duymadığınızı sorarsanız, ilişkileri güçlendirmek açısından tabii ki evet! Ortaklar birbirlerine yaklaşır, birbirlerini daha iyi hissetmeye başlarlar, maneviyat açısından daha da yakınlaşırlar. Birlikte bölünen sevecenlik sevinci fiziksel olarak sevgiyi hissetmenize izin verir. Ortaklara göre, değişimin en sık nedeni hayatta cinsel ilişkilerin olmamasıdır. Bu nedenle, haksız yere coition, sadakatsizliğe karşı en iyi korunma olacaktır.
  2. Kaslar için kullanın. Çoğu modern insan haftanın beş günü ofiste oturuyor ve hafta sonu daha da iyi - kanepede yatıyor. Salon ve spor bölümleri bireyler tarafından ziyaret edilmekte ve aktif olarak istirahat etmeyi seven az insan bulunmaktadır. Bu durumda cinsiyet gerekli fiziksel aktivite olacaktır. Doktorlar, farklı kas gruplarının dahil olması için duruşun değiştirilmesini önermektedir.
  3. İyi bir uyku. Seks sırasında harcanan enerji, salonda tüketilen enerjiden biraz farklıdır. Sevdiklerinize olan on dakikalık samimiyet size memnuniyet açısından benzer bir deşarj verirken en az bir saat "demir çekebilir". Seks sonrası uyku çok daha hızlı gelir, daha sıkı uyur ve sabah dinlenmiş hissedeceksin.
  4. Beyin aktivitesinin iyileştirilmesi. Olumsuz deneyimler ve daha dolaşımdan arındırma, daha iyi konsantrasyon ve azim destekler.

Kadınlar için normal seksin faydaları

Dürüst seks için olumlu anları not edelim.

  1. Kızlardaki kararlı döngü. Cinsel ilişki sırasında vücut, bağışıklık sistemi üzerinde yararlı etkileri olan değil aynı zamanda cinsel organların sağlığı üzerinde de etkili olan hormonları serbest bırakır. Doktorlar ve jinekologlar ülkemizde düzensiz bir döngünün sadece genç kızlar için değil, aynı zamanda 30 yaşın üzerindeki kadınlar için de bir sorun olduğunu söylüyorlar. Sevilen biriyle cinsiyet döngüyü "hizalamak" ve aynı zamanda sivilce, yüzün ve başın aşırı yağlı cildi ile sorunu çözebiliyor.
  2. Menopozun yeniden tedavisi. Harika görünen ve genç görünümlü kadınların sırrı sadece mucizevi kremlerde değil düzenli seksle de ilgilidir. Kan akış hızındaki artış cilt hücrelerini besler ve bunun sonucu olarak vücudun iç ve dış dokuları yenilenir.
  3. Enflamatuar hastalıklar varlığında her gün seks yapmak mümkün müdür? Doktorlar evet diyorlar. Kan dolaşımını iyileştirerek, vücudun dokulardaki enflamasyonun üstesinden gelmesi daha kolay olacaktır.

Bir erkeğin her gün seks yapmak mümkün müdür?

2000'de, Amerikan Üniversitesinden bir grup bilim insanı, günlük seksin meni sperm miktarını nasıl etkilediğini araştırdı. Bir süre için bir hafta süre çekildi. Sonuçlar, sperm sayısının olumsuz bir dinamiğini gösterdi. Deneyin yedinci gününe gelindiğinde, sayıları iki kattan fazla azaldı: 180-200 milyon'dan 70-90 milyon.

Avustralya'dan bir doktor olan David Greening bu çalışmaya devam etti. O, sperm sayısının gerçekten azalmasına rağmen, hareketliliğinin neredeyse 1.5 kat arttığını öğrendi. Buna ek olarak, her gün seks yapmakta olan erkeklerde DNA kusurunda azalma var. Böylece her gün erkekler için seks yapmak mümkün olup olmadığı sorusuna verilen cevap olumludur.

Düzenli cinsiyet ve hamilelik

Birçoğu için üreme sağlığı konusu önemlidir. Her gün seks yaparak hamile kalabilir miyim? Belki de yumurtlamadan önce "çorap yapmaya" değer " Aynı David Greening, gebe kalmayı planlayanlar için normal seks önermektedir. Spermin kalitesi, sık sık kopupleşmelerin (her iki üç gün içinde) sonucunda gelişir ve hafta boyunca ovülasyondan önce her gün seks yapmanın faydalı olduğu düşünülmektedir. Böylece, testisin testislerinde bulunan serbest radikallerin sperm DNA'sını etkilemesi daha muhtemeldir. Doktor, bir insanın spermin kalitesiyle ilgili herhangi bir problemi olmasa bile düzenli seks genitoüriner sistemin sağlığı ve bağışıklığın genel olarak iyi olduğuna inanıyor.

Her gün anal seks yapmak mümkün mü?

Anal seks heteroseksüel erkeklerle popüler, ancak kadınlar böyle sıradışı bir cinsiyetin zararlı olabileceğinden korkuyorlar, ayrıca ağrılı duyular eşliğinde. Her şeyden önce eğer acı çekiyorsa, cinsel ilişkiden sonra anüsde yanma hissi yaşarsanız, sfinkter üzerinde çatlaklar olduğunu hissederseniz, kesinlikle ilişkiler uğruna sağlığınızı feda etmemelisiniz. Buna ek olarak, sfinkter veya hemoroid iltihaplı olanlar bu cinsel kontrendikedir.

Günlük seks anüs kaslarına zararlı mıdır? Doktorlar sfinkteri zayıflatabileceğini düşünmeye eğilimlidir, böylece gelecekte idrar kaçırma meydana gelebilir. Kasların gerilmediğinden emin olmak için, ürologler anal seks yapmayı ayda yalnızca 2-3 kez önerirler.

özetleme

Düzenli cinsel yaşam, güçlü ilişkiler ve esenlik vaadidir. Günlük seks, görünüm ve psikolojik tutumda olumlu değişikliğe yol açan hormonal arka planı geliştirir. Sık karşılaşılan cinsel duygular, çocuğun hızla kavranmasına ve sperm kalitesinin geliştirilmesine katkıda bulunur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.