SağlıkTıp

Göğüs nevralji nedir?

Meme nevralji - sinir ve onun sonlar bagajında etrafa saçılır şiddetli ağrı. sinirlerin sıkıştırma, hem de tahrişe - Uzmanlar birkaç ana aralarında bu soruna, nedenlerini belirlemek. Bundan başka, nevralji göğüs, mekanik travma, farklı türde doğrudan merkezi sinir sistemi ve bulaşıcı hastalıkların aksamalara ortaya çıkabilir. Genellikle hastalığın görünümü azaltılmış bağışıklık sistemini kışkırtır.

nevralji nedir ve semptomları nelerdir

Bu tür hastalıklar hastalığın gelişimi genellikle göğüs bölgesinde oldukça keskin ağrılar eşlik eder. Rahatsızlık inhalasyon / nefes verme veya vücut pozisyonunda bir ani değişim sırasında artabilir dikkat çekicidir. Teknikte sinirler şube sayıda sahip olduğu bilinmektedir. Hastalar kalp veya bıçaklara yönelik ağrı neden şikayet sıklıkla budur. Sıklıkla kalp ağrısı ile karıştırılabilir göğüs nevralji. Bu durumda temel fark, uzmanlar nevralji ağrı şiddeti o kaldırmak için neredeyse imkansızdır nitrogliserin, bu nedenle, göğüste hareketler bağlı olduğuna inanıyoruz. Öte yandan, miyokard durumunda genellikle de hoş olmayan hisler yol açar ve teşhis "nevralji göğüs". uzmanlar şiddetle kendinizi tedavi ve detaylı bir anket geçmesi denemek için değil tavsiye nedeni budur.

tedavi

Yukarıda belirtildiği gibi, doğru tanı sadece can nitelikli bir doktor, ama sadece ayrıntılı bir incelemeden sonra. Gibi önleyici tedbirler, bir kural olarak, atanan masaj, fizyoterapi, hem de manuel terapi.

Tabii ki, bu hastalığın teşhisinde ilaç olmadan yapamaz. ilaçlar kullanılır temel amacı semptomları (ağrı ve hoş olmayan duyuları) ve sinir zedelenmesi nedenlerinin ortadan kaldırılması ortadan kaldırmaktır.

İlk günlerde, doktorlar hastaları genellikle dinlenme ve sadece tam yatak istirahati ve sert bir yüzeye daha iyi dinlenme önerilir. Buna ek olarak, ağrı atanan sakinleştirici ve analjezikler azaltmak için. Bir çok etkili ve fizyoterapi tedaviler (örneğin, akupunktur, ısıtma ve böyle devam eder. D).

halk ilaçları

Bazı durumlarda, göğüs nevralji popüler tarifler sayesinde tedavi edilebilir. Ancak, geleneksel tıp çare için doktor ile zamanında danışılmadan tavsiye edilmez unutulmamalıdır. Mükemmel merhem kanıtlanmış ve balmumu bazında sıkıştırır. Bunlar sadece ağrı neredeyse bütünüyle ayrılması için katkı değil, aynı zamanda vücutta enflamatuar süreçleri ortadan kaldırır. Diğerleri özel yardım biber sıvalar çeşitli ağrı kesicilerle. Bunlar hemen hemen her eczanede satın alınabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.