SağlıkMüstahzarlar

Ampullerde ilaç "İnterferon"

çok sayıda arasında antiviral ajanların, bu şişeleri ayrı bir yeri ilaç "İnterferon" kaplar. O bireyin lökositinden sentezlenen bir üründür. Bu madde, - antiviral özelliklere sahip olan düşük molekül ağırlıklı bir proteindir. 1957 yılında açtıktan sonra, o vücut hücrelerinin bir viral enfeksiyon büyümesini önler derece etkili ilaçlar arasında yerini aldı.

Primer viral enfeksiyonlardan en önemli endojen konak savunma faktörlerden biri olarak uzmanlar tarafından kabul ampullerde ilaç "İnterferon". hücrelerdeki maddenin konsantrasyonu yüksek, hastalığın bu tür iyi korunmuş insanlar. virüsler üzerindeki etkisi vücutta bulunur bağışıklık değiştirici etkisine bağlıdır. Bu ilaç, örneğin trahom, Rickettsia, neden oluşturan maddesi olarak virüs değil, aynı zamanda diğer hücre içi parazit, sadece aktif olması mümkün , Plasmodium malarya, tokoplazmy. onkojenik virüsler bastırılması verileri kaydedildi.

fiziksel ve kimyasal özellikleri ve biyolojik aktivite bakımından farklılık interferonların 3 tip vardır. Tıbbi uygulamalarda, beyaz kan hücrelerinde üretilir interferon, kullanılan kan donörlerinin. Bu, belirli bir virüsü üzerindeki kan hücrelerinin yanıtının bir sonucu olarak elde edilmektedir - interferonogen. Son zamanlarda, genetik mühendisliği yoluyla bir madde sentezlemek başladı. Bazen kahverengimsi bir ton olan bir gri-pembe tozdur. 2 ml ampul içine boşaltılır, hali hazırda su içinde erime kabiliyeti, kaynaklanmaktadır Hazırlanması "İnterferon" serbest formu. Bu madde, kuru formdadır.

kapsüller ve grip ve virüs kökenli diğer solunum yolu enfeksiyonları karşı önleyici bir tedbir olarak ilaç "İnterferon" uygulanır. Bir enfeksiyon tehdidi ve onun kaybolmasıyla kadar devam zaman ilacın kullanımı başlayacak. Bu madde, nazal geçitlerde püskürtme veya instilasyon tarafından kullanılır. Bu amaçla, ampul, kullanımdan önce açılır ve duvara bir çizgi, oda sıcaklığında saf su içine dökülür. Yavaşça tamamen maddeleri çözmek için içeriği sarsılmış. burun pasajlar 5 damla günde iki kez uygulanır. İkinci bir prosedür 6 saatten daha önce yapılmalıdır. bir püskürtme sistemini kullanarak ilaç püskürtme için. Bu durumda, her bir burun pasaj çözeltisi 0.25 ml enjekte edilmiştir.

ampullerde ilacın iyi etkisi "İnterferon" gribi ilk işareti, yani hastalığın erken aşamasında uygulanmasını sağlar. Hatta antiviral profilaksi ilk soğuk belirtilerin de bu ilacı kullanılması önerilir olarak, solunum hastalığı etiyolojisi kökenini bilmeden. solunduğunda ampullerde İlaç "İnterferon", kullanmak için çeşitli yollar önerir talimat, en etkili yöntemdir. Bu yüzden, ilaç burun ve ağız yoluyla tatbik edilir. inhalasyon için 10 ml su içinde çözülür muhtevası 3 ampuller, gerektirir. Sulu çözelti, yukarıda 37 ° C ve ısıtıldı. Soluma günde iki kez yapın. 1 saat - arasındaki aralık. Zaman viral enfeksiyonları tedavi etmek , püskürtme ve ilacın instilasyon günde 5-7 kez üretilir. Tedaviler arasında aralık - 1 sa. Tedavi 2-3 gün devam etti. Hazırlık "İnterferon" ampullerde ve çeşitli oküler viral hastalıklarda kullanılır. Bu amaçla, bir sulu çözelti, göz damlatılır.

Mevcut ilaca Kontrendikasyonlar. Yan etkileri, o da önemli değil. Toz 4-10 ° C'de karanlıkta saklandı ilacın sulu çözelti, 2 gün boyunca buzdolabında saklanır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.