SağlıkTıp

Temel göstergeler EKG hızı

Elektro kalbin fonksiyonel aktivitesini teşhis etmek için önemli bir invasif olmayan bir yöntemdir. Bu ekran ya da kağıt üzerinde gösterildi enfarktüsü azaltmak elektrik potansiyelleri, kayıt dayanır.

Anket herhangi bir operasyon öncesi, hamilelik sırasında ve enfeksiyondan sonra, vücutta yüksek tansiyon, göğüs ağrısı ve nefes darlığı, 40 yaşından sonra, sigara ve yüksek kolesterol gösterir.

ilgili elektrotlara sahip elektrokardiyograf - gerçekleştirmek için bir elektrokardiyogram özel bir cihaz kullanılır.

EKG, normal olarak aşağıdaki elemanları ile karakterize edilir:

1. harfler p, Q, R ve S, T, U ile gösterilmiştir dişler

Diş P atriyumlarm nasıl uyarılma gösterir unutulmamalıdır. Normal olarak, sözü edilen sürenin - 0.06-0.1 genliğinden - 0,05-2,5 mm.

EKG oranı şekillere referansla belirlenmiştir zaman kalbin elektrik potansiyelleri kaydedilmiştir burada kağıt, üzerindeki en küçük kare genişliği 0,04 saniyedir ve yükseklik 0.1 milivolt gerilimine karşılık gelir.

diğer dişler için EKG hızı:

• S diş uzunluğu Gerilim ve 0.03

• R, diş 0,03-0,04 olmalı ve 20 mm'ye kadar (V5 ve V6 26'ya kadar arttırılabilir);

• S - dalgasının normal süresi 0.03 saniye, gerilimine ulaştığında - kurşun I II <8, V1 <25 olabilir;

• EKG: normal diş T-0,16 saniye ve genlik - <1/2 dalga R;

• U - norm - dalga yüksekliği ile 0,06-16 yaklaşık olarak 2-3 mm olması gerekir.

2. Aralıkları: PQ (darbe kulakçık ve karıncık arasındaki tekabül etmektedir), QT ve RR ST. T dalgasının ile son aralığı, kalp kapakçıklarında gerçekleşir repolarizasyonu, karakterize;

3. kompleksi de elektrik sistol ventriküllerin gösteren QRST değerlendirilmiştir.

Elektrik kullanılan üç standart miyokard uyarıların yanı sıra, üç kayıt için sertleştirilmiş ve altı EKG göğüs yol açar. Sonuçların norm kaçırılması bağlıdır hangi dalgaların süre ve genlik.

EKG, son derece değerli bir tanı yöntemidir unutulmamalıdır. düzenliliği ve uygun göstergesi olan tüm unsurların EKG oranı kasılma sıklığı kalp, hem de normal sürücüsünün çalışması ritim. bazı değişiklikler aritmi, kalp iletim bozuklukları ya da miyokardiyal perfüzyon ve iskemi olası ihlalleri varlığı görülebilir altında.

onun artışı hipertansiyonu ve bazı kalp hastalıkları geliştirir kalbin ilgili bölümlerin hipertrofisi, söz etmek mümkündür çünkü EKG hızı genliği, doğru tanı için önemlidir.

Ben EKG hesaplı ve bilgilendirici tanı yöntemidir, fakat bu yöntemin ana sorunu olduğunu söylemeliyim - Kalp kası tarafından dağıtılır elektrik darbeleri, tescil kısa süreli. Kalbin periyodik bozukluğunu araştırmak için mümkün değildir. 48 saat boyunca tutulan ve miyokard işleyişi daha eksiksiz bir resim sağlamaktadır elektrokardiyografi izleme kullanılan bu tür anormallikleri, algılamak için.

Buna ek olarak, için ayırıcı tanı merkezinde organik ve fonksiyonel bozuklukların yanı sıra ayrı ayrı formülasyonlar (ilaç örnekleri) uygulanması esnasında, ECG ortostatik yük veya hiperventilasyon gerçekleştirilebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.