Yiyecek ve içecekTatlılar

Hava kek ev şartları. Meringue pişirme sırları

Gereksiz sincaplar tatlılar hazırlamaktan ve pişirmeyi seven ev hanımlarıyla kalırlar. Bir sürü proteini nereye koyabilirim? Elbette, meringaj yapmalarına izin verin. Sonuçta, kayıtsız herhangi bir tatlı diş terk etmeyecektir hassas çıtır kabuk ile bu hava kek.

Rafine Gurme

Meringue'nin birçok ismi var ama hepsi nazik, hafif ve hafif bir şey. Fransızca'dan bu kelime "yumuşak bir öpücük" olarak tercüme edildi. Devrim öncesi Rusya hava keki gevreğini bir "İspanyol rüzgarı" olarak biliyordu. Çoğunlukla bu tatlıya "merengi" denir. Pek çok yemek kitabının dediği gibi Beze, sadece bir protein kremi, ancak çıtır kabuğa sahip proteinlerin kuru bir kreması zaten beze.

Ancak hangi tatlı adı, hangi ülkede pişirildiğini belirlerseniz, tarifi arasında güçlü bir fark bulamazsınız. Pastanın bileşimi oldukça basit: protein ve toz şeker. Bununla birlikte, proteinlerden yapılmış havadar bir pasta, oldukça kırılgan ve tuhaf bir maddedir; tecrübesiz bir mutfak, bazen çok hayal kırıklığı ve tatsız sürprizler getirir.

Evde hazırlanmış bardakta pişirmek istiyorsanız tecrübeli aşçılar başlayanlara tavsiyelerde bulunur, derhal buzdolabında çalıştırmayın ve tepsiden yumurta alın. Başlangıç olarak, teorik bilgiye "kendinizi arm edin", pişirme sırlarından bazılarını öğrenin ve sonra doğrudan mutfak ustasının heykeliyle başlayın.

Meringue yapma yöntemleri

Evde hazırlayın, bir hava kek de dahil olmak üzere birçok yemek yiyebilirsiniz . Makalemizde bulacağınız fotoğraftaki tarif . Bugün, pişirmenin birkaç sırrını açılacağız ki bu yeni başlayanlar için kesinlikle faydalı olacak.

Fransız yolu

Dolayısıyla, çerez hazırlamak için birkaç popüler yol vardır. Bunlardan en basit Fransız usulüdür. Bazı durumlarda süslü karmaşık şekillerde bir hava pastası yapmak gerekmediğinde bu durumlarda kullanılabilir. Fransız versiyonu soğutulmuş yumurta akılarını bir tutam tuz ekleyerek dik bir köpük haline getirmeyi içerir. Şeker kumu ancak pişirmenin son aşamasında eklenir. Bu durumda protein kütlesi oldukça görkemli görünüyor. Sabit doruk noktaları, kremanın cüzdanlar için doğru tutarlılığının sembolüdür.

İtalyan Way

İtalyan şefleri, gofret yapmak için biraz farklı bir yol bulmuşlar. Soğutulan proteinleri soğuttuktan sonra, sıradan şekere değil önceden şekerden hazırlanmış bir şurup eklemelisin. Dikenli, neredeyse kaynayan bir şurup, proteinler yapıyorsunuz ve fırınlamadan sonra düşmeyecekler. Böyle bir protein kremi, keklerin karmaşık formlarının yanı sıra tabakalı pasta yapmak için de mükemmeldir. Buna ek olarak, İtalyan versiyonu, pasta için bir krema hazırlamak için gerekirse tereyağı eklemenize izin verir. Fransız versiyonu, yağlarla birleştiğinde akacak.

İsviçre yolu

En yoğun ve kalıcı hava keki meringue, İsviçre mutfağından uzmanlardan edinilir. Fakat bu yöntem en çok zaman alıcı ve uzun süredir düşünülmektedir, çünkü su banyosu hazırlanmaya katılmıştır. Ancak İsviçreli tekniğe göre bir su banyosunda bir beze yapmak için yeterli sabrınız varsa, o zaman pastalara süslü desenlerle sonuçlanan kremi kolayca çizebilir, olağandışı kurabiye şekillerine yerleştirebilirsiniz. Böyle bir krem düşmeyecek, fırın yaparken başarısız olmaz, sızıntı olmaz.

Gerekli malzemeler

  • Beş yumurtadan alınan protein.
  • 250 gram toz şeker.
  • Bir tutam tuz veya bir çay kaşığı limon suyu.

Pişirme süreci

Hazır yemekler, malzemeler. Sincapları kırpmaya başlarız. Bir tutam tuz veya sitrik asit ekleyin. Küçük hava kabarcığı oluşana kadar yavaş bir hızda atın. Pudra şekeri kitlesine yavaşça ekleyin. Krem yeterli bir yoğunluğa manipülasyona devam edin. Mutfak uzmanlarının dediği gibi sertleşmiş zirveleri, tütsülenmiş mercanlardan sürünmemelidir.

Yağlanmış kağıtla astarlanmış tepsiyi hazırlayın. Makarna özel bir şekerleme şırınga ile veya normal bir masa kaşığı ile biçebilirsiniz.

Fırın 80-100 dereceye kadar önceden ısıtılmıştır. Pastaların boyut ve kalınlığına bağlı olarak bir buçuk saatten iki saate kadar pişirilmelidir. Bez hazır olduğunda, fırın tepsisinden çıkarmak için acele etme. Çanağın biraz soğumasına izin verin. Pastalar serin olduğunda, sayfanın üzerine yavaşça kaldırın ve çıkarın.

Pişirme sırları

Dolayısıyla, kendinize meringaz hazırlamanın uygun ve kabul edilebilir bir yolunu seçtiniz. Şimdi bilgi, deneyimli olmayan metresin zarif, havadar mutfak mucizesi yaratmasına yardımcı olacak bir kaç sırrın öğrenilmesine devam ediyor.

  • Meringue'ye başlarken, proteinlerin mutlaka taze olması gerektiğini unutmayın.
  • Evde bir hava kek hazırlarken, her yumurtayı ayrı bir tabağa yıkmaya çalışın. Elbette, mağazada yumurtaların daha iyi olduğu konusunda söz verildiniz, ancak bazen olaylar da var. Katılıyorum, dört iyi sincap için "koku" yapan bir şey eklenirse hoş karşılanmaz. İş berbat, tekrar başlayın. Ve buna ihtiyacın var mı?
  • Protein kremasındaki şekeri hızla eritmek için, önceden reçineelendikten sonra ince bir toz haline getirin. Mağazada satın alabilir ve hazır olabilirsiniz. Unutmayın, şeker ne kadar küçük olursa o kadar hızlı dağılır, o kadar hızlı toplarsınız.

  • Bazı midressler kamçılama sırasında bir tutam tuz katarlar. Fakat deneyimli uzmanlar, sitrik asit veya limon suyu tercih etmelerini tavsiye eder. Eğer asit alırsanız, tarifi için iki çay kaşığı suyla seyreltilmiş, bir çay kaşığı sitrik asit gerekir.
  • Kural, ideal bir hava keki hazırlamak istiyorsanız zorunludur - yalnızca temiz (çok temiz!) Kaplar ve koronetler kullanın. Kullanılan aletlerde yağ ve diğer safsızlık işaretleri bulunmamalıdır.
  • Çıktıda ideal meringue'yu elde etmek için bu numarayı kullanın. Bir fırın sayfasında, ilk önce daire çizdiğiniz üzerine özel bir fırın kağıdı yerleştirin. Bir şırınga ile bir krema yudumlarken, bütün kekleri eşit ve eşit hale getirmek daha kolay olacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.