ÇirkinlikPest Control

Hangisi daha iyi - bilimsel ya da popüler bir? Colorado patates böceği fon

Kolorado böceği gerçekten Okyanus ötesinden gelen bize geldi. İlk geri 1855 yılında Nebraska patates mahsul üzerinde fark ettim. O Colorado patates alanlarına aldıktan sonra Ama, sadece 1859 yılında bu yüzden onu aramak için. Ve sonra Amerikalı çiftçilerin önünde bir soru attı "Nasıl Kolorado patates böceği kurtulmak için" Ve Beetle ABD patates doluydu, ürünlerinde gizli ticari gemileri, Avrupa'yı fethetmek için gitti. Ve Eski Dünya, o ilk Bavyera "indirildi" ve çiftçilere voracity şok etti. Sonra Doğu Prusya fethetmek için gitti ve sonra Rus alanlara çıktı.

19. yüzyıldan beri, ilk Alman kimyagerler ve agronomistlerini ve ardından diğer ülkelerden meslektaşları haşere yok etmek mümkün olan tüm araçları çalıştılar. Ama ortaya çıktı bu yabancı zehirler her türlü dirençli olması için. Uzmanlar Colorado patates böceği için yeterince etkili çare icat yönetilen değil. Bir şüpheli zevk - Ve şimdi, bahçıvanlar onunla mücadele olduğunu biliyoruz. Bu obur böceği kolayca patates, domates ve patlıcan üstleri yok edebilir. Onunla mücadelede kimyasal maddeler geçici olarak yardım etti. Ama bilim yardım etmezse, o zaman da Kolorado patates böceği için bir halk çare yoktur.

Bazı bitki özelliklerini kullanarak, örneğin, bu, atlatmak edilebilir. Sonuçta, Kolorado patates böceği genç yaprakları ve o ilk yediği Solanaceae ait inflorescences kokusu çekti. Bu bağlamda, onların kokusu güçlü, diğer öldürmeye koku denemek için gereklidir. Ve Kolorado patates böceği gelen halk ilaçları hazırlamak gerekiyor. sabun çiplerine 100 gram Örneğin, suya taze biber 10 bakla kaynayan bir kova dökmek ve eklemek. Sonra tamamlamayı ve beş saat boyunca o demlemek vermek gerekir çözeltisi ile konteyner. püskürtme çözeltisi önce bir karışık ve gerilme gerekmektedir. Ayrıca kırmızı acı biber (25 gram torba) yerine acı biber kullanabilirsiniz.

İşte başka popüler Kolorado patates böceği araçlarını. aynı zamanda çok güzel kokulu bitki - O pelin kullanır. Böyle bir çözeltinin hazırlanması için taze 2 kg gerektirir pelin, bir kova su doldurmak gereklidir. Ayrıca, yerine pelin soğan kabuğu bir kilo alabilir. Bu infüzyon tamamlamayı ve sıcak bir yerde 3 gün koymak gerekir. Ve sonra sprey mümkün olacaktır nightshade bitkiler. Ve böyle ilaçların işleme kuru sakin havalarda akşamları, en az haftada bir kez düzenli olarak yapılmalıdır.

transatlantik böceği ile mücadelede insanlar az kimyager başarılı olduğu, bu liste fonları bitmez. Örneğin, etkili bir yaprak böceği kaynatma hareket eden kavak kıvamlı. yaprakların Yarım kova sıcak bir kova su dökün ve sonra en fazla 25 dakika kaynatın. Et suyu 5 gün ve filtre aşılamaktadır. Sonra patates ve domates sprey mümkün olacaktır. Ve Tedavinin üç hafta Colorado böcekleri yok bu infüzyon sonra.

Kolorado böceği diğer popüler araçları kökleri ve otlar sıradan karahindiba yapılabilir. Bitkinin Üç kilogram eziyet ve sıcak su dökmek için. Daha sonra, bu infüzyon yarı demlendi ve kullanılmadan önce filtre edilmiş, ve burada iyot 10 damla ilave edilir. Kıyılmış ısırgan da Kolorado patates böceği zehir hazırlanması için ham madde olarak kullanılmaya uygundur. Ve bunu hazırlamak için, sadece üst ısırgan kovaya dolmaya ihtiyacı su ile doldurun ve bunun bir gün için demlemek edelim. bir kova su içinde seyreltilmiş infüzyon litre püskürtme önce. Başka böceği patates yatak boyunca dikilmelidir aynısefayı, korkutmak olabilir. Küçük bir alanda böcekleri olmak ve onların larvaları basitçe elle toplayabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.