ÇirkinlikPest Control

Ekmek (fotoğrafın) üzerinde kalıp. Nasıl evde büyümek?

Sıklıkla üniversiteler (ve normal bir okula) biyolojik bölümleri çok sıradışı ev ödevi sorular - kalıp üzerinde ekmek büyümeye. Ve yapılır bu sadece eğlence için değil. Ve öğrenciler ve biyolojik deneyler için etkili öğrenme için. Eğer çok sık kalıp üzerinde ekmek büyümeye nasıl soru bulabilirsiniz nedeni budur.

Bu nedir?

Görev çözümü başlamadan önce, açıkça çalışmak zorunda kalacak ne anlamak gerekir. Ve bunun için, bir kalıp olarak anlamalıdır. İlk mikroskobik mantar. Birçok olduğunu kalıp inanıyoruz - bir bakteri. Ama çalışmalar hemen hemen her orta büyümeye mümkün olan bir mantar meyve vücut hala olduğunu göstermiştir. Bu kalıbın ekimi ekmek değil, aynı zamanda diğer ürünler sadece için kullanılabilir. Önemli olan - bunun için en iyi koşullar yaratmak. Peki, nasıl en kısa sürede ekmek bir kalıp yapılır?

kalıp çeşitleri

Şu anda, mikroskobik mantarların çeşitli türleri vardır. Bu, siyah, sarı ve gri küf içerir. türlerinin bazıları kırmızı, beyaz ve mavi yararlı gibi olduğu düşünülmektedir. Bu kalıbın ile peynir oldukça lezzetli imal. Dolayısıyla, bu tür bir ürünün bir çok yararlı özelliklere sahiptir. Bu peynir kısmı protein, kalsiyum ve B bu tür ürünlerin kullanımı, dolaşım sisteminin durumuna olumlu bir etkisi vardır vitaminler ve mide-bağırsak sisteminin işleyişini iyileştikçe İlk olarak. Ancak, yeme kalıp ile peynir emziren ve hamile kadınlar olamaz.

Neden kalıp var mı?

Günlük yaşamda, insanlar sürekli çeşitli bambaşka ürünler üzerinde kalıp çeşitleri yanı sıra şeylerle karşı karşıyayız. Benzer bir baskın mantar özel bir tür, adam iyi amaçlar için kullanılacak öğrendi faydalı bir nitelik kurdu. ilaç ve yiyecekler belirli bir grup üretiminde kullanılan bileşenlerin bazıları. Küf optimal birey için elverişli bir ortamda gelişebilir unutulmamalıdır. Mikroskobik mantar için bir besin ortamı olması önemlidir. Bir başka şey küçük için değer.

Neden ekmek?

ekmek Kalıp - bu oldukça yaygındır. Hatta en titiz hostes kısa bir süre sonra ürün benzer bir kalıp içinde etkilenir. Ve bu untidiness bir göstergesi değildir. Aslında, bir mikroskobik mantar gelişimi için karbonhidrat açısından zengin ortam, yanı sıra ısı büyüyen gerekmez. Ekmek - bu küf gelişimi için ideal bir ürün. Sonuçta, karbonhidrat bakımından zengindir ve ısı depolanır.

evde hiçbir ekmek yoksa, sen kalıp büyümeye meyve ve patates kullanabilirsiniz.

Ne ekmek olmalıdır?

Yani gerek kalıp üzerinde ekmek büyümeye ne kadar hızlı, ihtiyacınız avans her şeyi hazırlamak için gereklidir için. mikroskopik mantarların büyümesi için en uygun ortamı oluşturmak için taze hamur işleri satın almak gerekli değildir. Bu idealin ekmek bile eski parça için. somun veya çörek: Ancak bir çok uzman daha iyi büyüyen kalıp beyaz pişirmeye kullanmak için savunuyorlar.

süreci hızlandırmak için, bir nemli ve sıcak hava ile bir odada ürün koymak için gereklidir. Ve mikroskobik mantarların büyümesini yavaşlatmak amacıyla, kuru ve serin ortamda bir parça ekmek hareket etmelidir. Aynı işlemi sadece birkaç adım uzaklıktadır.

Adım Bir

bir parça halinde ekmek Kalıp, aşağıda görebileceğiniz bir fotoğraf, bir gün olsa beyaz ekmek biraz su nemlendirip daha sonra plastik bir torbaya yerleştirin. Biz kravatını kapatmak olmamalıdır. Bu durumda, torba şeffaf olmalıdır. malzemenin Böyle bir yapı bunu göründü ekmek kalıp ve ne renk olmadığını görmek için izin verir.

Öncelikle uyuşmazlıkların ait kabuk vurmak un ürünleri, ve ancak bundan sonra o kırıntı. Ekmek en azından küçük bir çatlak geldiğinde, söz konusu ürünün giderek iç bölgeye hareket kalıp başlayacak bu noktada tam da. Daha yüksek nem bu bölümünde, mikroskobik mantar çok daha hızlı yayılır.

Mantar sporları hızlı ayrışma kırıntıları katkıda bulunur. Sonuç olarak, ekmek Hoş aroması ve tadı kaybeder. Ürüne kalın kabuk mantarı içine girmek için izin vermez. Muhtemelen birçok ekmek küflü değil uzun zamandır, paketler halinde satılan fark ettim. şey ürünü mantar büyümeye izin vermez koruyucu madde içerir olmasıdır. Bu nedenle, deneme için bu ürünü almamalıdır.

İkinci adım

Yani nasıl yoğun aydınlatmaya sahip ekmek kalıp ürünü ile paket karanlık bir yerde yerleştirilmelidir, çok zordur. Mantarın ilk mikroskobik sporlar bir gün içinde görünür. Çıplak göz yeterince zordur ile Ama onları görmek için. Genellikle uzun tahıl arasına gizlenmiş zor görünür dizeleri olduğunu.

ekmek kalıp birkaç gün sonra daha belirgin hale gelecektir. Başlangıçta, mikroskobik mantar neredeyse görünmez ışık noktalar görünür. Yavaş yavaş, onlar karartmak ve ekmek yüzey küf tabakası altında gizli olmayacak kadar boyutu büyüyecektir.

Bu mantarın büyümesi de bir son değildir. Birkaç gün sonra yavaş yavaş rengini değiştirecek bir yeşil patine olacaktır. Sonuç olarak, oluşan siyah kalıp ekmek. Böyle bir fenomen yarattı koşullarda mikroskobik mantar harika bir duygu ve kendi argüman yardımıyla koloni artırmaya karar olduğunu gösterir.

Küf gıdalar yiyebilir miyim?

ekmek bile beyaz küf - bu zehirdir. mikroskopik mantarlar ile herhangi bir ürün hemen atılmalıdır. En tehlikeli sarı kalıbıdır. Görünüşte zararsız mantarlar. Ama aslında, kalıp kanser tümörlerinin büyümesini neden olabilir.

Tabii, peynir - bir istisna. Buna ek olarak, bu durumda bir mikroskopik mantar, özel olarak hazırlanmış, ve asil. Ancak, Küf kaplı düzenli peynir, yeme, bu tehlikelidir.

Ürün kalıp ile yenir ne olur?

yanlışlıkla kalıp ile ekmek yemiş Yani, ne yapmalı? Birçok tür kayıtsız. Ama kör bir göz gibi bakma. Tabii ki, bir kişinin diyetine böyle eklemeler gelen ölmeyecek. Ama yine de zehirlenmesi olarak kabul edilir. İlk olarak karaciğer yaşıyor.

Genellikle kalıp ürünler tüketen sonra, doktorlar normal aktif karbon içme öneririz. Dozaj ağırlığına göre değişir. her on kilo için tek bir tablet içmeli.

büyük miktarda bozuk bir ürün yemiş, bu zayıf sahip olmalıdır potasyum permanganat çözeltisi. Bu mideyi temizler. Bir güvenlik ağı içki karaciğer hücrelerini geri yardımcı olur ilaç, bir ders harcamak gereksiz değildir.

Sonuç olarak

Onların güzellik çarpıcıdır mikroskop altında ekmek resme Kalıp, ürün çevre açısından temiz ve kullanıma uygun bir işarettir. Bu mikroskobik mantar Kirlenmiş bir ortamda çoğalması kalmamasıdır dikkati çekiyor. deneyde, her zamanki taze ekmek daha hızlı ekmek, tatlı ürünlere göre küflü olduğunu belirtmek gerekir. Bu durum, bu ürünlerin koruyucu madde olmasından kaynaklanmaktadır. Bu bileşenler mantar gelişimini geciktirir.

kalıp bizim vücuda zararlı olduğunu unutmayın. Bilim adamları, mantar, 100'den fazla toksik bileşikler ile kaplanmış ürünlerde bulduk. tür ürünlerin kullanılması ciddi sorunlara neden olabilir. vücutta sıkışmış toksinler, görünmeyen bir uzun bir zaman olabilir. Ancak, birkaç yıl sonra, onlar kanserli tümörlerin hızlı büyümenin ana nedenidir. Hatta ısıl işlem zararlı bileşiklerden ürünlerini ortadan kaldırmaz dikkati çekiyor. Bu nedenle, ürünlerin kalıp kaplıydı, atmak gerekir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.