SağlıkMüstahzarlar

Osteokondrozis Hodroprotektorler. Yeni nesil Hodroprotektorler. Hodroprotektorler - Merhem

Bugün osteochondrosis çok insan için büyük bir sorun oluşturur. Hastalığın sırasında omurganın üzerindeki yükü tutun intervertebral disklerin, yok edilmesidir. Daha önce hastalığın ana nedeni omurgadaki yaşa bağlı dejeneratif dejeneratif süreçler olduğu düşünülmektedir, fakat sorun bel ağrısı daha sık gençlerde teşhis olmasıdır edildi.

Kondroitin ve hondroprotektory

Çalışmalar hastalığı mekanizması kondroitin miktarı, kıkırdak katmanı disk içerdiği özel bir madde ile büyük ölçüde bağlı olduğunu göstermektedir. Bu madde, kıkırdak esnekliğini muhafaza eder ve vertebra nemi muhafaza eder. Tıpta bu teori ile bağlantılı olarak, "hondroprotektory" denir ilaçlar, büyük miktarda vardır. osteochondrosis Bu ilaçlar genellikle reçete edilir onlar Kondroitin içeren ve hastanın iyileştirilmesine katkıda bulundukları için.

Hodroprotektorler kullanma Modern farmakolojik uygulamada yeni bir trend değil, tüm doktorlar aynıdır. Hondroprotektory Osteokondrozis gerekli olduğunu anlamak için gereklidir ve kaybettikleri geri mümkün olup olmadığını edilir kıkırdak.

Hodroprotektorler - bu nedir?

ilk adım "chondroprotector" tanımı ortaya nasıl anlamaktır. kondroitin sentezinde yer alan kıkırdak ve doku parçası olan değiştirilmiş hücreler - vücutta normal halinde kondrositler içerir. Bu maddenin işlevi, kıkırdak hyalüronik asit geri kazanım kıkırdak ve nem tutma üreme hızlandırmaktır. Buna ek olarak, eklem kapsülü, sıvı içinde bileşim içinde kondroitin mevcut. kıkırdak bir başka önemli bileşeni glukosamin, kondroitin öncülü aynı fonksiyonları yerine getirmektedir. Bu nedenle, etkin bir hondroprotektory her iki maddeler içerir.

Endikasyonları

Aşağıdaki durumları tedavi Hodroprotektorler ve hastalıklara yardımıyla:

  • artroz (distrofik, eklemlerde dejeneratif prosesleri);
  • (Servikal omurga osteokondrozis kullanılan hondroprotektory dahil) osteochondrosis;
  • bursit, artrit (omurga ve eklem iltihabı);
  • osteoporoz (artan kemik gözenekli kumaş ve kalsiyum eksikliği);
  • kalsiyum eksikliği.

Gerek kullanma

hondroprotektory yeni nesil piyasaya çıktı, karışık reaksiyon hekimleri neden olmuştur. sadece oluşturabilir diğerleri, ilaç kullanımı için gerekçe olmaması işaret Bazı doktorlar, bu ilaç grubunun kıkırdak ve onları nem tutma yeteneğini geliştirir inanılmaktadır plasebo etkisi (pozitif hayali reaksiyon ilaç kullanımı). başkasının görüşüne ile birlikte gitmek için, her şeyden önce bu hastalığın anlamak gerekir - osteokondrozis ve nasıl osteoartrit dan (eklemlerde dejeneratif distrofik değişiklikler) farklıdır.

Neden Osteokondrozis geliştirmek

Daha önce bahsedildiği gibi, son yıllarda hastalığın giderek nüfusun genç kısmını açıkta olan ve bu tanı yaşlı münhasıran ait değil. osteoartrit ana nedenleri şunlardır:

  • sertliği;
  • beslenme yetersizlikleri;
  • yüksek fiziksel yük;
  • travma, spinal mikro-çatlaklar;
  • kilolu.

Bu faktörlerin bir sonucu intervertebral diskler olarak omurga sadece etkilenir gibi. Onların aşınma direnci, deformasyona mı, kırılgan ve ince hale gelir. Daha sonra, kıkırdak durum zinciri bozulur ve boyutları bir azalma vardır, tüm bağ aygıt ve koruma omurgalıların işlemleri bozulur. Böylece, hondroprotektory yeni nesil geliştirilmiştir gerçeği sebebi bel ağrısı, gelişmekte.

farmakolojik özellikler

kemikler, bağlar, kan, balık ve hayvanlardan yapılan ürünlerin en etkili çeşit. çelişki ve ilaçların etkileri esas olarak ortak bir kapsül içinde sinovyal sıvı için tasarlanmış gerçeğine dayanarak doktorlardan şüphe. Bu artroz tedavisinde Hodroprotektorler kullanılarak tedavi iyi sonuçlar neden olur. Maksimum etki aynı zamanda tablet biçiminde hondroprotektory merhem, hem de ilaç uygulanarak elde edilebilir. Bununla birlikte, omurganın eklem sıvısında değildir, bu nedenle omurga ve eklemlerin her iki tedavi etmek için tasarlanan ilaçların farklı türleri vardır.

Daha özel olarak ilaçların kullanımı bu hondroprotektory, ilgili osteokondrozis, büyük bir ağırlığa sahip moleküller meydana gelmiştir. onlar omurganın kıkırdak dokusu içine nüfuz kadar, ilacı aldıktan sonra, uzun bir süre tutulur. Bu olgu, yüksek dozlarda, osteoartrit tedavisi için ilaç gerektirir.

Ne zaman almaya

Eğer hastalığın başlangıcında hondroprotektory osteochondrosis almaya başlarsanız maksimum etki elde edilebilir. Ancak genellikle, hastalık tüm hızıyla olduğunda tedavi edilecek başlıyor. Bu ilaç yüksek dozlarda hastalığın ilk işareti almaya başlaması gerektiğini böylece kıkırdak kötü restore olduğunu anlamak önemlidir. Bu, elbette, tamamen hastalığın rahatlatmak, ancak disklerin imha işlemini durduracak değil.

Avantajları ve Dezavantajları

osteoartrit tedavisi için kullanılan geleneksel steroidal olmayan ilaçlar, hızla ağrıyı, fakat temelde mümkün olmaması sorunu çözmek için, temel olarak, anti-enflamatuar ilaçlar bulunmaktadır. Osteokondrozis içinde Hodroprotektorler (uyuşturucu) uzun süre kullanılabilir, ancak etkisi daha önemlidir. ilaçların büyük bir artı yan etkilere sahip olmaması ve hastalar tarafından iyi tolere edilir. Ayrıca, normal bir kemik dönüşüm için hondroprotektory kurşun, omurga ve fibrin lipidler besleme sentez damarları yükseltmek, üreme glukozamin artar. ilaç tek dezavantajı terapisi esnasında karaciğerde üzerinde artan bir yüktür.

Ne iyi kullanım hondroprotektory

Dahili kullanım için ve kasların veya ağrıyan eklem içine enjeksiyon için: ilaçların iki türü vardır. Oral uygulama için uygun olan formülasyonlar, uzun bir süre için kullanılmalıdır. Onların etkisi 3 ay sonra görülebilir. Kararlı durumda İçin tıp en az altı ay sürmesi gereklidir.

piyasada Popüler bunlar "Piaskledin" uyuşturucu "Alflutol", "rumalon" include, yeni nesil hondroprotektory vardır. hayvan ve bitkisel bileşenlerin kemik iliği ve kıkırdağı içeren ilaçlar merkezinde. İlaçlar "Chondroxide", "Mukosat", "Struktum", "hondrolon" kondroitin sülfat Bileşiminde içerir.

kondrokoruyucu, üçüncü grup mukopolisakkaridlerin bazında üretilmesi, ilaç "Arteparon" ile ilgilidir. İlaçlar "Artron esnek" ve "Don 'etken madde glukozamin var.

vitaminler, glukozamin ve kondroitin hem kombine makinaları ilaçlar. Bu "Teraflex", "Formül G", "Artron" kompleksleri. Son varyant anti-inflamatuar bileşenleri olan bir kondroitin ihtiva kondroprotektif ilaç "Artrodar" dir.

En iyi sonuçlar, fizyoterapi, Magnetophoresis, iyontoforez, fonoforez birlikte Hodroprotektorler kullanılarak elde edilir. Kondroitin içeren merhemler etkin kullanımı.

Kontrendikasyonlar

emzirme ve emzirme sırasında osteochondrosis hondroprotektory önerilmez zaman bağırsak ve mide enflamatuar patolojilerde bir ilacın kabul etmeme tek tek bileşenleri.

Tedavi sırasında ağrıyan eklemlere yüksek fiziksel yükleri kaçınmalıdır. Sen 10 dakikalık dinlenme araları hale yarım saat küçük yürüyüşler yapmalıdır. Jimnastik Kompleksi'ne basit egzersizler yapılması önerilir. Aşırı kilo ile diyet değiştirmek daha fazla vitamin, lif, çiğ gıdalar yenilmesi tavsiye edilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.