SağlıkAlternatif tıp

Naftalan Hamamları: endikasyonları ve kontrendikasyonları. Özellikleri naphthalan petrol

sadece endüstriyel hammaddeler - sen petrol düşünüyor musunuz? Sen büyük ölçüde yaygın tıpta kullanılan, yanlış edilir. Tabii ki, herhangi bir, kimyasal bileşimi ve özellikle ürünün özelliklerini değerlendirmek için çok önemlidir, çünkü. Naftalan petrol - bu kesinlikle hiçbir yakıt ve yararlı özellikleri bir numarası vardır, çok başka bir konudur.

Bu nedir?

Bugün Naftalan banyoları hakkında detaylı konuşacağız. Endikasyonları ve kontrendikasyonlar ayrıntıları ortaya çıkarmak için çalışıyoruz. Naftalan yağı - kendine özgü bir kokusu vardır oldukça kalın kahverengi sıvı. Madde, yüksek özgül ağırlığa ve daha büyük, ve asidik bir viskoziteye sahiptir. bu malzeme içinde ihtiva edilen hidrokarbonlar, birçok biyolojik olarak aktif maddelerin temelini oluşturur. Bu naftalen birçok hastalığın tedavisinde kullanılmıştır aracılığıyla öyle.

köken

Bu alanlar çok eski ve sadece yerel halk arasında iyi bilinen. o üretmeye başladı Azerbaycan'da şehir Naftalan, elde edilen çıkarılan maddenin adı. Sadece 300 km sermaye ayırmak Bakü kenti. tarihsel verilere göre, XIX yüzyılda bile ortasında, bu yağ, sığ kuyu manuel ekstre edilir. Bir Alman mühendis görünce Ancak, o bir kar elde etmek isteyen, petrol tesislerini koydu.

Büyük ölçüde naphthalan petrol ürünleri yanabilirliğini yok, hayal kırıklığına uğradım. Ama, pratik bir adam olmanın, mühendis gözlemlerini sürdüren ve yakında yerel halk düzenli maddenin banyo yapmak olduğunu gözlemledik. Sonra petrol bazında şifa merhem yayımlanan ve geniş popülerlik kazanmıştır. Bir süre sonra, o Naftalan banyoları reklamını başladı oydu. Endikasyonları ve kontrendikasyonları aşağıda ele alınacaktır.

özellikleri

Bu maddenin analogları artık dünyanın her yerinde olduğunu. Bu tıbbi özellikleri bakımından zengindir benzersiz bir bileşiktir. Onları incelenmesi hala ve her zamankinden sağlık görevlilerinin yeni şeyler keşfetmek. Naftalan yağı, insan vücudunda çok çeşitli etkiler temin edebilmektedir.

Pratik olarak, hastanın bir ışık yoktur, durumu tedavi bu yöntemi kullanarak iyileştirilemez. Naftalan yağı bir uyarıcı ve bir analjezik, anti-enflamatuar ve damar genişletici özellikleri vardır.

Doktorlar Kozmetik ve tıp açısından yararlı olabilecek, metabolizma arttırma yeteneğinden bu madde için teşekkür ederiz. Ancak hepsi bu değil. Yağ mükemmel ciltte yaraların iyileşmesini hızlandırır hormon üretimine adrenal korteksi uyarır, yani endokrin sistemi geri yükler, mükemmel bir anti-bakteriyel ve güneş kremi etkisi vardır.

hastalıklar doktor bir takım bugün naphthalan banyosu reçete zaman. Yorumlar kronik semptomların en on tedavilerden sonra çekilmeye söylüyorlar. geliştirilmiş havalandırma neden olarak Naftalin, solunum sistemi çeşitli hastalıklarda yararlıdır. Kırmızı kan hücreleri ve hemoglobin artan düzeylerde yaşandığı hastalarda tedavinin seyri sırasında. yöntem yavaş pıhtılaşma katkıda çünkü Burada, dikkatli olmak gerekir. Bu nedenle, tüm ve Naftalan banyoların kullanılması muhtelif tavsiye edilmez. Endikasyonları ve kontrendikasyonları doktorunuza değerlendirmek ve daha sonra tedavi reçete edilmelidir.

tedavi

Uygulamanın aralığı çok geniştir, bu yüzden tıbbi pratikte en yaygın olan bu randevular, kendimizi kısıtlamak. Bunun temel sebebi, deri hastalıkları: sedef, egzama, çıban ve atopik dermatit, sebore ve Sycosis. Ancak, bu ayrıntılı bir liste değildir. pembe zona, torpid ülser, kurdeşen ve bası yaraları dikkat çekecek derecede yararlı Yağı.

Nörologlar genellikle atamaları Naftalan banyoları kullanmak. Endikasyonları ve kontrendikasyonlar dikkatle tartılır gerekir, ancak yararları genellikle ağır basmaktadır. madde bağımlılığı tedavi çok etkilidir interkostal nöralji yüz sinir veya dirsek ve nörit. için mükemmel müsait nevralji tedavisinde siyatik sinir ve Oksipitalin. Ve boyun-omuz ve Siyatik olan hastalar için, bu hamam acıdan barış ve özgürlüğü veren bir nimet olacaktır.

Gördüğünüz gibi, tıbbın çeşitli dallarında naftalin yardımcı olabilir. Azerbaycan - harika bir ürün yarattı ve cömertçe dünya ile paylaşan bir ülke. Bununla beraber, damarsal hastalıklar (flebit, tromboflebit) tedavisini hızlandırmaktadır. Çoğu durumda, bir çare eklem dışı yumuşak doku ve eklem vardır.

üreme sisteminin Tedavisi

Bu naftalin kullanan nispeten yeni bir trend vardır. Azerbaycan düzenli jinekoloji ve üroloji alanında kronik hastalıklardan muzdarip kişilerin tatil kendini davet eder. infertilite ve amenore, rahim Adneksit ve az gelişmişlik - başarıyla Naftalan yardımıyla tedavi edilmiştir hastalıklar arasında. Tedavinin başarısı ile burada erkektir. Örneğin, kronik prostatit düzeltilmesi için en uygundur.

Kontrendikasyonlar

Böyle bir prosedürün randevudan önce dikkate doktor almalı hastalıkların bir yeri vardır. Naftalan banyoları özellikle koroner kalp hastalığı ve anjin de, miyokard enfarktüsü ve kalp bütün hastalıklarda kontrendikedir. Sen iyi huylu veya kötü huylu tümörlerin bütün, bu hamam alamaz. Şiddetli anemi, gebelik ve emzirme gibi prosedürlerin tam bir reddi anlamına gelir. Böbrek yetmezliği ve akut nefrit, akut biçimde jinekolojik hastalığı, tüberküloz, sinir sisteminin organik lezyonlar - Bütün bu sebepler bir minimum gecikme tedavisi.

başkentte Tedavi

Moskova'da Naftalan hamam bugün artık nadir. Örneğin, "Serçe" çare benzer bir prosedür sunmaktadır. Toplam 127 km Moskova ayıran ve bu işlemler gidişatını geçirecek budur. Tedavi Sağlık Bakanlığı prosedürlerini onayladı ve bu nedenle tamamen güvenli göre kesinlikle yapılır. Bu hekimler cephanelik sadece prosedür değildir ve genellikle diğer tedaviler ile birlikte kullanılır.

Azerbaycan'da Tedavi

Eğer güneşli ülkenin çok atmosferini yaşamak istiyorsanız, o zaman ürün doğar yere geldiniz. "Naftalan" (Azerbaycan) - neredeyse 100 yıl istihdam tesisi. Başlangıçta, yaz aylarında işlev ve sonra bir yıl boyunca haline geldi. Her yıl daha fazla hasta hizmetlerini kullanmaya başladı ve bu tek anlamı: çare büyümeye ve gelişmeye sahiptir. aktif naftalin kullanan diğer hastane ve ortaya çıkmaya başladı. "Azerbaycan" - 1982 yılında, bir süre sonra açıldı çare. Sonra, "Mil", "Goran", "Şirvan" ve "Chinar" eklendi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.