SağlıkSağlıklı beslenme

Hangi meyve Sağlıklı beslenme veya emzikli anneler olabilir

Emzirme - çocuğunu tüm en kullanışlı alma fırsatı ve sağlıklı büyüme ve gelişme için gerekli olan besinleri veren her anne için eşsiz bir doğal bir hediye. Bu nedenle, emzirme döneminde, dikkatli onların izlemek zorundadır beslenme moduna sütü tam olarak ihtiyacı vitamin ve mineralleri almış yoluyla bebeğe. emziren anneler için doğru seçilen ürünler, örneğin, folik asit, protein, iyot, çinko, kalsiyum, vitamin A ve B6 gibi maddeleri içermelidir.

Özellikle dikkat doktorlar ve beslenme meyve ne tür bebek anne sütü ile birlikte almak gerekiyor besleyici besinleri içerdiğinden, diyet eklemek için emzikli anneler edilebilir ne kadar ve sorusunu verir. Ortalama olarak, meyve günde iki ila beş defa yiyecek almak ve onlarla ve taze meyveler antioksidan açısından zengindir gerekir.

Meyveler laktasyon uyarmak

Emzirme bazen anne ya da tamamen kaybolmasına süt üretimini azaltmak olasıdır yoktur. Bu gibi durumlarda, beslenme yüksek kalsiyum içerikli gıdalar dahil öneriyoruz. Meyveler arasında o ve (4 günde parçalara kadar) kayısı olabilir kuru incir, taze çilek, kiraz, böğürtlen, çilek ve gooseberries sıralı olarak kullanılabilir alımı olan kuru üzüm ya da tarihler.

bebek için besinler

emziren anneler için Tüm yemekler dengeli olmalıdır. Anneme ve bebek vücudun, karbonhidrat, protein ve meyve ve sebze çeşitli dengelemek için gereken yağların miktarı için gerekli tüm besinleri alır. Yani, Amerikalı beslenme uzmanları hangi meyve anne ve bebeğine lactating inanıyoruz geldiniz. tatlı ve sulu, mango, portakal, kavun, kayısı, greyfurt, şeftali, muz, elma, armut, kivi ve guava: Onlar taze meyve ve sebze ilave olarak, genç annelerin beslenmesinde zorunlu ürünlerin meyveler arasında aşağıdaki olması gerektiğine inanıyoruz.

superfruits gücü

insan vücuduna sebze yararları bugün sadece tembel biliyorum ama olmadığı şeyleri meyve beslenme uzmanları »anneler öncelikle papaya ve avokado dahil emziren edilebilir" listesine. Onların inançları bu superfruits temel gıda maddeleri olan dünyanın Asya bölgelerinde genç anne ve bebekleri için araştırma ve doktorların gözlem dayanmaktadır.

yararlı enzimler, mineral ve bebeğin sağlıklı büyüme ve gelişme için gerekli grupları A, B, C ve E, ve vitamin bir çok içerir papaya,. Avokado annelerin (kolesterol ve kan basıncını düşürür) için yararlıdır ve yenidoğan için (beyin hücreleri ve vizyon organlarını uyarır).

Sadece dikkatli olabilir

Onların aşırı tüketimi yararlı meyveler ne olursa olsun her zaman yenidoğanda alerjik reaksiyonların olasılığıdır. Bu nedenle, doktorlar ve beslenme uzmanları, danışmanlık, anneler diyet için seçim emziren ne olabilir meyve, o ananas, portakal, greyfurt, limon ve diğer turunçgiller büyük miktarda kaçınmaları önerilir. Bunun nedeni, C vitamini, yüksek düzeyde meyve bebek döküntüleri ve cilt tahrişini uyarabilir (gerçekten, çilek ve fıstık gibi).

Bu arada, ürünlerin uygun seçimi konusunda hekim ile bir istişare gereksiz olmayacak. İyi bir uzman daima sizin ve kırıntı sağlıklı kaldığını böylece bir yemek planı oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.