Ev ve AileGebelik

Hamile miyim? ... zor bir soru!

diye sorduğunda Her kadın vardır böyle bir gün hayat buluyor: "Hamile Am" Ne olursa olsun, istenen ya da istenmeyen gebelik olup olmadığı, her aklın bütün olası belirtileri ile çılgınca başlar. Birçok kişi başlangıçlı tam tarihi ve tabii ki belirlemek için önemlidir, menstürasyon sonunu isim olamaz çünkü maalesef çoğu kadın aylık döngüsünün kayıtlarını tutmak, fakat yok hamilelik olasılığını.

Hamileliğin bilinen belirtileri hepsi geçerli ve inandırıcı ayrılabilir. güvenilir işaretler için bir kadın doğum uzmanı-jinekoloğa ziyareti sırasında yüklenen olanlardır. Bu fetal kalp atışı, ultrason sonuçları, böylece rahim duran ve yüksekliği. Bu, aynı zamanda hassas olma eğilimindedir ve sonuçlar da okuma ve gebelik belirlemek için testler de içerebilir. Ve tabii ki, tek araştırmaya dayanarak, sen hamileliğin oluşumu hakkında güvenle konuşabilir.

Ancak, bu makalenin anahtar noktası - Gebeliğin popüler işaretler. doktora gitmeden önce bu soru her kadın beri, alaka kaybetmek asla söz üzerinde bulmaca: "Hamile miyim?" Bu garip değil ama olası semptomlar çoktur: insanlar çok becerikli ve özellikle gebeliğin durumunda, her durumda uygulanabilecek seçenekler onlarca sunmaya hazırız.

En önemli korkulan tüm kadınların işareti - menstruasyon yokluğu, ancak bu aynı özellik hormonal sisteminde veya bazı ortak hastalıkların uçurmanın edebilirsiniz. Hemen bir doktor bulmak kendisini çok daha iyi bir teşhis koymayın.

ilginç bir pozisyon ortaya çıkması üzerine nasıl bir işareti gösterebilir meme şişmesi. hormonal bir sonucu vücut pekiştirmek meme değişiklikleri gibi tabii ki, orada göğüste ağırlık hissi, ve meme çevresindeki areola rengini değiştirerek. Ama yukarıdaki özellikleri meme patolojisi kanıtı olabileceğini unutmayın. derhal bir jinekolog ve mammalogy danışmalısınız kanseri dışlamak için.

toksisitesi tezahürleri olan Notorious bulantı ve kusma, güvenilir bir işaret olarak kabul edilmez. Sonuçta, onlar sadece oluşma eğilimindedir gebeliğin 8-10 hafta. Sonuç olarak, mide bulantısı ve kusma, bir zamanlar gecikme dönemde gerçekleşti gastrointestinal sistem ile ilgili sorunlar hakkında konuşmak muhtemeldir.

Zayıflık, baş dönmesi ve sersemlik, pek çok anne adaylarının acı hangi, gebelik ve stres durumuna veya ciddi bir hastalık habercisi belirtileri her iki işaretler olabilir.

"Hamile miyim?" - kadınları yansıtan ve son zamanlarda "sızlanan" olduğunu sırt ağrısı hatırlamak veya alt sırt. Nedense o acı hep gebelik eşlik etmesini kişilerde olarak kabul edilir. Ne yazık ki, fakat çoğu durumda, düşük bel ağrısı, böyle değildir - böbrek hastalığının karakteristik belirtisi.

kendileri bir metal tadı, Tebeşirin veya turşu için karşı konulmaz bir özlem yeme isteğinin olduğunu düşünerek yakaladığın zaman birçok kadın titreme. Ne yazık ki, tat alma bozukluğu hamile kadınlarda, aynı zamanda anemi, endokrin hastalıkları ve mide muzdarip insanlar için değil sadece.

erken dönemlerinde gebeliğin tüm belirtileri doktorlar ve modern tanı yöntemlerinin yardımıyla başvurarak, kontrol zamanı olmalıdır. yanlış ve yanıltıcı olabilir milli işareti güvenmeyin.

Yukarıdaki belirtiler hamileliğin başlangıcını işaret edebilir; ancak erken tanı derhal başarılı tehlikeli anlar önlemek için bir uzmana çalışmak gereklidir hamilelik ve doğum. Ve sorunuza: "Hamile miyim?" - Sadece bir doktor tarafından mutlak bir kesinlikle cevap verebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.