ÇirkinlikAraçlar ve ekipmanları

Güç enerji tasarruflu lambalar (tablo). enerji tasarruflu lambalar ve akkor lambaların Karşılaştırılması

elektriğin maliyetinin artış tüketimini azaltmanın yollarını bulmaya ihtiyacına yol açar. Çok onun uzun süre ışık kaynağı akkor ampul hakim aydınlatma, harcanmaktadır. Şimdi daha fazla yakıt tasarruflu ışık kaynakları vardır. İşte enerji tasarruflu lambaların gücünün ana göstergesidir. Tablo reklam veya karşılaştırmalı özellikleri bulunan konvansiyonel lambalar ile karşılaştırılması.

Akkor lamba, bir atıl gaz, içindeki tungsten bobini ile dolu bir kapalı bir ampul içerir. Elektrik akımı geçerken lüminesans üretti. Elektriğin% 90'a kadar ısı çıktı. Bu durumda kısa ve küçük bir ışık çıkışı vardır.

Işık çıkışı ve akkor lambanın renk atıl gazlar halojen buharların eklenerek artırılmıştır. Dahası, çalışma prensibi aynı kalmıştır ve güç tüketimi olan % 40 kadar azaltır.

floresan lambalar

Alternatif olarak, ışık kaynağı uzun kullanılmıştır floresan lamba (LL), 70% olan verimliliktir. Bu atıl gaz ve cıva buharı ile dolu bir kapalı bir cam tüptür. cam yüzeyi, fosfor tabakası tercihen vakum yardımıyla, içinde olan yandığında lamba balast ateşleme. Günlük yaşamda, LL kullanımı onlar kapağın içinde tetiği yerleştirerek daha kompakt yapıldığı sonucu, çok uygun değildir. Bunun bir sonucu olarak, lambanın standart kartuş ile çalıştırılabilir. Sonuç olarak, bunun yerine bir avantajdır değişiklik olmaksızın geleneksel akkor lamba, içinde kurulabilir. İşte o tasarlanmıştır ne gerilim de belirlemek için önemlidir.

Kompakt floresan lambalar enerji tasarruflu (ECL) denir ve yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır.

enerji tasarruflu lambaların Özellikleri

lambaların her türlü etkinliği aşağıdaki parametrelere değerlendirilir.

  1. Güç - bir saat içinde tüketilen elektrik enerjisi miktarı, watt.
  2. Işıklı verim - watt, lm / W başına 1 üzerine düşen ışık miktarının Geleneksel ışık kaynaklarına göre 5 kat daha uzun enerji tasarruflu lambaların ışık çıkışı.
  3. Renk rendering index - belirgin ve ışıklı cisim% doğal renkleri arasında uyum düzeyi.

Enerji tasarruflu lambalar: tiplerini ve kapasite

her ürün diğerlerinden farklı olup, burada ışık reklam gibi esas olarak kullanıldı çünkü floresan lambalar, başlangıçta, aykırı olmadan tasarlanabilir. aydınlatma olarak kullanımları karakteristiklerini gruplandırmak için ihtiyacını doğurmuştur, bu nedenle karşılık gelen kablo veya demirbaşlar seçebilirsiniz. Lambaların ana özellikleri işaretleyerek tespit edilebilir.

- Beyaz, U - evrensel D - gün, D - geliştirilmiş renk üretimi ve diğerleri B: Yerli etiketleme ilk harfi rengini yansıtır.

derece yüzlerce renk sıcaklığını (ev 827, 830, 836 kullanıldığında için) - işaretleme uluslararası birinci rakam (o 8 eşit olmalıdır ev için) renk dönüşüm indeksi temsil renk kodu, ve kalan iki gösterir.

Süpürgelikl belirlenen E40 (yüksek güç için lambalar), E27 (standart), E14. (Daha küçük çaplı - 14 mm) arasındadır. E14 14 mm'lik tabanının çapında tasarruflu lambalar belirtir.

ECL pim soketi sıklıkla kullanılır için: 2D, G23, 2G7, Gu ve diğ.

Watt W.A ortak bir enerji tasarrufu lambaya bir mektupta ifade edilir vida ve pim baz ile 11W olup.

dikişsiz belirlenen SC ile ESL.

Lamba gerilim volt olarak belirtilir: 12 V, 126 V, 220 V

Etiket üzerinde ESL genellikle tüm büyük parametreleri listeler. Bazı üreticiler farklı bir düzenleme olabilir, ama bunu anlamak kolaydır.

LED ampuller

Başka bir yeni enerji tasarruflu ışık kaynağı LED aydınlatma armatürü haline gelmiştir, enerji verimliliği bir atılım yaratmıştır. O güç tüketimini daha da azaltmak ve ışık verimliliği artırmak, hizmet ömrünü artırmak ve yangın güvenliği artırabilir. Bütün bu nitelikler seri olarak bağlanmış LED temsil matrisi inşa sağlamak. ışığın yoğunluğu onların miktarına bağlıdır.

enerji tasarruflu lambalar ve akkor lambaların Karşılaştırılması

Geleneksel lambalar güç tarafından seçilir, ama oda aydınlatma buna bağlıdır olarak şimdi onlar ışık huzmesinin daha doğru bir değerlendirme olacaktır.

Tüketiciler akkor lambaların aydınlatma gücünü değerlendirmek için kullanılan. Bu nedenle, ışık kaynaklarının farklı türleri tarafından üretilen eşit aydınlatma gücü tasarrufu lambaları (tablo) tahmin etmek için uygundur.

Tablo açıkça ışık kaynağının türüne güç tüketiminin bağımlılığını gösterir. Burada, ECL bir akkor lamba ile aynı parlaklıkta önemli ölçüde daha az güce sahip olduğu açıktır. Bununla birlikte, farklı üreticilerin parlaklık belirtilen edilenlerden farklı olabilir. Bundan başka, ışık miktarı bir şişe hacmine bağlıdır: daha az daha düşük, hafif çıkışıdır. ESL mağaza seçimi, bu özellikleri ile değerlendirilen ampul boyutu ve artan arzın yönünü değiştirmeye edilmelidir. akkor ampul, süre LED yönlü akış her yöne tek tip aydınlatma oluşturur Ayrıca unutmayın. difüzörü yüklüyse, bu gücün bazı alıp götürür.

Eşit derecede önemli lambanın spektrumudur. parlaklık artması ile birlikte aynı ışık akı yaratılması için güç tüketimini azalır.

ESL seçimi

Enerji tasarruflu lambalar performansı için seçilir. En kolay yolu gerekli güç tasarruflu lambalar tahmin etmek. lambaların diğer türleri ile Karşılaştırma herhangi deposunda bulunmaktadır. Güç ECL akkor lambaların o 5 kat daha az olmalıdır. Örneğin, enerji tasarruflu lamba 20W yerine standart 100 watt lamba kullanılabilir.

ampullerin ışık tayfı aynı tonda olmalıdır. oturma odaları ise yumuşak tonu (sıcak alevi) tercih.

Lambanın boyutu ve şekli, esas olarak, kartuş tipine ve boyutları izin lambası bağlıdır. ucuz ampuller bir U-şekline sahiptir ve sarmal daha pahalıdır. Standart boyutlar avizeler ve yer lambaları büyük abajurlar için genellikle uygundur. küçük büyük harf sutyen seçilen kompakt enerji tasarruflu lambalar E14 için.

anahtarı arka ışık varlığı nedeniyle olabilir Bazen yeni ECL göz kırpma. Sonra ekranda çıkarın veya bir LED veya halojen lamba satın olmalıdır. Arızalı malların itibaren derhal vazgeçmelidir ve yüksek fiyata rağmen emin ürün kalitesini satın.

kısa huzmeli farlar

gücünü değiştirerek standart lambalar Karartma. bir değer PD düşük sıcaklıklarda (karartma eşiği) ampul kapatma oluşur. Floresan hariç tüm lamba tipleri, PD sıfıra yakındır ve aydınlatma düzenlemesi ile sorun yoktur.

karartma ECL

ECL için yanma güç hedef değerinin en az 10% 'den az korunur, ancak kısma seviyesi en az% 30 olarak ayarlanmalıdır ve dahil lamba sonra azaltılabilir başlatın.

Mümkün diyot köprüsünün güç kaybı olmaması tasarruf yapar doğrultma olmadan triyak, parlaklık denetimlerini uygulamak tavsiye edilir. Buna rağmen selektör ek bir yük. Buna ek olarak, "soğuk başlatma" floresan tüpler kolayca zarar görebilir. Geleneksel lambalar karartma Derinlik çok düşük olduğunu ve genişletmek ve özel elektronik doldurma ile özel lambalar satın almak pahalı olduğu gerekli güvenlik marjını sağlamak.

Dim lambaları LED

Geçerli akışının büyüklüğüne bağlı LED lamba parlaklığı değişir. Onun için, optimum mod maksimum ışık çıkışı vardır. Burada bir iktidar değişikliği, sırasıyla ışıma rengini değiştirmek dikkate almak gereklidir. aynı kaldığı, mevcut aşamada bir değişiklik ile akım darbesi bir sabit genliğe muhafaza kısılabilir LED lambaları ve ayar anahtarı kullanılır. Doğal olarak, bu fiyatlara artış yansır.

Üreticiler tamamen tüketicilerin ihtiyaçlarını karşılayan ürünler üretmek için çalışıyoruz. Philips, normal olarak geleneksel anahtarlarla kullanılan bir model, bir lamba yayınladı.

Sonuç

Enerji tasarrufu sağlayan garantili kalitesi ile Lambası ilan parametrelere uygun ve düzgün çalışması sırasında güç tasarrufu sağlarlar. Kolayca güç enerji tasarruflu lambalar, standart akkor lambalar her yerde karşılaştırma için ekli yazışma tablosunu seçebilirsiniz. binanın aydınlatma lambası kısılabilen ve uyumlu kullanılmalıdır kontrol edebilmek için karartıcıları.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.