Ev ve AileÇocuklar

Bebeklerde Paratrofiya: Tedavinin derecesi

elektronik cihazlar ve fast food obezite çağında gezegenin her üç sakini rahatsız eder. Inaktif yaşam tarzı ve sağlıksız beslenme erişkinlerde bu durumun gelişiminde önemli faktörlerdir olduğu açıktır. Ama neden daha sık, tıbbi istatistiklere göre, bir yaşın altındaki çocuklarda önemli Fazla kilonun vaka kaydedildi? nedenler böyle bir patoloji var neler? Nasıl çocuklarda obezite (paratrofiya) nedir? makalesinde - Bu soruların yanıtları.

paratrofiya nedir?

Çoğu zaman, çocuklar yukarıda açıklanan durum obezite aradı. Ama tıp açısından, bu açıklama yanlıştır. Gerçekten de, paratrofiya aşırı kilo ile karakterize edilen bir hastalıktır. Ama yaşam çocuğun ilk yıl devlet tedavi rejimlerinin tanı ve gelişimini Biraz sabır yürütülmesi konusunda uzman düşünülmesi gereken önemli olan bazı özelliklere sahiptir olduğunu. Örneğin, bir doktor çocuğun ağırlığı belli bir yaş dönemi için kabul edilen normlara% 10'unu aşması durumunda bir tanı "paratrofiya" yapabilirsiniz.

Çoğu zaman bu durum 3-5 aylıkken ölçüm teknikleri ve laboratuar tarafından teşhis edilir. Yarım yıl zaten çocuklarda belirtilerin paratrofiya dile getirdi. Bu patoloji acı bir çocuğun Foto aşağıda sunulmuştur.

türleri paratrofii

Tıpta, böyle bir devletin iki türü vardır.

ilk bebek sincap fazla besleme sonucu ortaya çıkmıştır, basit obezite vardır. Bu hastalığın önlenmesi ve tedavisi karmaşıklığı yetişkinler genellikle çok geç tıbbi yardım isteyin olmasıdır. Bu görünüşte gelişme paratrofii çocuğun erken dönemlerinde, sağlıklı görünüyor gerçeği nedeniyle "tombul kahraman." Bu çocukların ebeveynleri iyi bir iştah kırıntısı ve (vücut ağırlığının fazlalığı kaynaklanan aslında aktif değildir) onun sessiz bir eğilim doyamıyorum. Ama diyet değiştirmeden yavaş yavaş çocuğun koşulu bozulacaktır. Sonra komorbidite, özellikle, sık sık kan sayımı kötüleşen, gastrointestinal sistem bozuklukları gelişebilir olabilir, karaciğer ve böbrekler üzerindeki yükü artırır. Uygun Tedavi edilmezse, bu tür hastalık asidoz, raşitizm, anemi, alerji oluşumuna katkıda hızla ilerler.

İkinci tip bir karbonhidrat aşırı besleme işlemi, bir. Bu tahıllar, meyve suları, hamur işleri çocuğunuzun alımının fazlalığı sonucunda ortaya çıkmaktadır. Bu durumda cilt turgoru, ödem, solukluk ve derinin "ebru" önemli bir azalma vardır. çocuk gevşek dışkı ve kusma için bir yatkınlık diyor. Bu tip paratrofii besinlerin emilim bozukluğu yol açar ve bu nedenle, hipovitaminozu, hipokalsemi, raşitizm neden olur.

Hastalığın şiddeti

üç derece paratrofii çocuk var:

 • ilk çocuk 10 aşırı vücut ağırlığının% 20 görülmektedir olarak tan;
 • İkinci ağırlık% 25-35 olduğu;
 • Üçüncü% 40-50 göstergeleri ile karakterize edilir.

Çocuklarda Paratrofii derecelik bir farkın dış görünüş olarak kendini gösterir. Böylece, hastalığın erken bir aşamada çocuklarda orada kalça ve göğüste yağ katlantılardır. İkinci ve üçüncü derece ise paratrofii ağırlık vücuda dağıtılmaktadır. Bu durumda, karın ve çocuğun göğüs çevresine ölçülerek, 3-5 santimetre ilk hızı saniye civarından daha fazla olduğu not edilebilir.

paratrofii Nedenleri

Neden küçük çocuklar kilolu olma ile ilgili sorunlar ortaya çıkar? temel nedeni yetersiz beslenme olduğunu. Durumda diyet sadece çocuk için önemlidir, ama annesi olduğuna dikkat etmek önemlidir.

Yani, bir yaşından küçük paratrofiya çocuklar genellikle hamilelik ve emzirme sırasında kadının diyet ile uyumsuzluk ile ilişkilidir. unlu mamuller, tatlı, yağlı gıdalar bir çok ileride annenin kullanımı genellikle rahimde hala kilolu çocuk yol açar. Buna ek olarak, kimin doğum geniş vücut kütlesi sahne olduğunu, gelecekte (ayda 1 ile 1,5 kg) hızlı kilo almaya eğilimli çocuklar.

tamamlayıcı besinler veya değiştirme besleme giriş ciddiyeti artıyor. Yani, sık beslenmeleri, karışımların yanlış bir tercihin önerilen miktarların aşırı tür yaşamın ilk yılında paratrofiya gibi hastalıkların gelişimini kışkırtmak faktörlerdir.

Ayrıca patolojik bir durumun nedeni, çocuğun günlük rejimi ihlali olabilir. Özellikle, bebek etkinliğinin kısıtlanması, seyrek yürüme açık kilo alımına neden olabilir.

bir yaşın altındaki çocuklarda paratrofiya Nadiren vücutta metabolik süreçlerin ihlali ile bağlantılı çeşitli hastalıkların bir sonucudur.

Ne kadar tehlikeli?

Çocuk iyi beslenmiş ise, bu sağlıklı olduğunu insanlar arasında yaygın inanç, temelden yanlıştır. Paratrofiya küçük çocuklarda - bu sağlık için tedavi açısından zor ve tehlikelidir. çoğu durumda çocuğun sağlığının bozulması net bulguları olmaksızın olmasına rağmen, bu hastalık ile ilgili bir takım sorunlar neden olur. Her şeyden önce, sırayla, besinlerin kötü emilimi yol açar, gastrointestinal sistem, ilgili sorunlar meydana gelir. Sonuç olarak, asidoz vitamin eksiklikleri, anemi gelişir. malzemelerin büyüme ve gelişme için gerekli olmaması raşitizm oluşumu için tetik mekanizması. Bundan başka, vücut metabolik bozuklukların bir sonucu olarak bağışıklık azalır.

yetişkinler genellikle ciddi hastalık kilolu çocuk semptomu düşünmüyoruz gerçeğiyle paratrofii çocuklarda tanı ve tedavi Karmaşıklaştırdı, büyükannesi tombul pembe torunu hayran doyum olmuyor. Bu yüzden sık sık ebeveynler böyle bir devletin gelişmesine yol açmıştır nedenleri ele almak çaba göstermeyen, doktorun tavsiyesini ihlal eden başka muayene reddediyorum. Bu faktörler dolayısıyla geleceğe olan çözümünü zorlaştıran mevcut durumun ciddiyeti artıyor.

semptomlar

Bu durumun belirgin semptom çocuğun karakteristik rakamdır:

 • kollar, bacaklar, çene yağ kıvrımlar;
 • göğüs kıyasla büyütülmüş karın;
 • kısa boyun.

Ayrıca, işaretler paratrofii şunlardır:

 • kas tonusu azalmış;
 • deri esnekliğinin kaybı;
 • Soluk, kuru cilt,
 • dışkı, karın ağrısı ihlali;
 • sertlik, letarji;
 • Cilt kıvrımlar pişik mevcudiyeti;
 • uyku bozuklukları;
 • Alerjik reaksiyonlar için eğilimi;
 • raşitizm.

Böylece, bebeklerde paratrofiya şiddetli belirtiler vardır. Fotoğraf altında böyle aşırı şişman mevduat çıkışı ve cilt kırışıklıklarının oluşumu gibi hastalığın belirtilerini gösterir.

tanılama

Tanı "paratrofiya" çocuğun ölçümlerin sonuçlarına göre çocuk doktoru koymak ve kurulan normları ile ilişkili olabilir.

Buna ek olarak, hastalığın teyidi ve ilişkili bozuklukların tespit etmek için bir kan testi ile tayin. bebek durumunu değerlendirmek için önemli parametreler, insülin, kolesterol, hemoglobin, B5 vitamini ve oda 12, folik asit, demirdir.

Ne uzmanlara başvurmak?

yaşamın ilk yılında bebeğin bir çocuk doktoru tarafından düzenli olarak takip edilmelidir. koşullarına bağlı olarak doktor hızla sorunu tanımlamak ve uzmanlara sevk gerektiği konusunda karar vermek mümkün olduğunu. Yani, çocuğun durumuna bağlı olarak, bir alerji uzmanı, kardiyolog, endokrinolog, immünolog danışın gerekebilir.

Hastalığın tedavisi

Doktor, bu nasıl koşulu ile başa çıkmak için hastalığın varlığını doğruladı? küçük çocuklarda Paratrofiya uzun süreli tedaviyi gerektirir. İlk bireysel diyet geliştirmek: gıda ve beslenme sıklığı miktarını azaltır. Bebek anne sütü ise anne Diyetinizi yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini. Kadınlar yağlı, şekerli gıdalar, "boş" karbonhidrat tüketimini azaltmak gerekir.

Ne zaman yapay beslenme, çocuk doktorları acidophilus karışımın kullanılması tavsiye edilir. Örneğin, çocuklar için altı aya kadar "Baby", "Rostock 1" gibi yaklaşacaktır. 6 ila 12 ay arasında çocuklar "Bifilok", "Atsidolak" seçilmelidir.

Çocuk gaz veya karoten karışımı olmadan maden suyu Dopaivat olabilir.

masaj

Ne zaman paratrofii evde himaye hemşireye gerçekleştirebilir özel masaj önerilir. Bu prosedür, kan akışını arttırır, vücuttan aşırı sıvı getirmeye yardımcı metabolizmayı hızlandırır. Oturum 10-15 dakika boyunca günde yapılmalıdır.

terapötik egzersiz

Kilo kaybı fiziksel aktiviteyi artırmak için gerekli olduğu bilinmektedir. Bu nedenle, özel egzersizler, solunum egzersizleri, temiz havada düzenli yürüyüşler, açık hava oyunları, iyileşme sürecini hızlandırmak sonuçları iyileştirmek ve sadece çocuğa eğlenceli getirecektir.

İlacı gerekir mi?

paratrofii doktoru hastalığın belirli tür için gerekli olan bir vitamin kompleksi, atayabilir zaman. Ayrıca, alerji, raşitizm, anemi tedavisi için ilaç gerekebilir.

hastalık önleme

Uzun süre tedavi edilen çocuklarda Paratrofiya. Bu nedenle, bebek bu durumun önlenmesi konusunda hatırlanmalıdır. o gebeliğin döneminde olmalıdır özen: kadın sağlığı gıda kullanımı anlamlı çocuğun sorunları obezite riskini azaltır. kırıntısı doğumdan sonra yaptığı diyet izlemek için de önemlidir.

Sen ihmal temiz havada alarak olamaz. Günlük masaj ve jimnastik unutmayın. Faydalı sadece önleme paratrofii için değil, aynı zamanda geliştirmek için bağışıklık, çocuğun solunum sisteminin kas tonu kaldırılması yüzüyor. Yetişkin bebek mobil oyunlar, egzersiz ilgilenen edilecek.

Gözlemlemek önemlidir ve tatil modu, dinlendirici uyku koruyarak ve büyüyen organizmanın sağlığını güçlendirmek açısından çok önemlidir.

İlginç bir şekilde, önleme açıklanan yöntemler de ilişkili hastalıklardan korunmaya yardımcı olur zayıf. Kötü beslenme ve paratrofiya çocukları - yetersiz beslenme sonucu ortaya çıkan bir durumdur. Bu nedenle, sağlıklı yiyecek ve aktif bir yaşam tarzının kullanılması yetişkinler hem de çocuklar sağlığına büyük önem taşıyor.

Paratrofiya çocuklarda dünyanın tüm gelişmiş ülkelerde ciddi bir sorun haline gelmiştir. Kilolu bebek özellikle, obezite daha sonra hayatında ciddi sağlık problemlerine yol açar. Üstelik, ileri hastalık, o kadar zorlaşır düzeltme elverişlidir. Buna ek olarak, çocukluk çağı alışkanlıklardan aşılı aşırı kilo ile hasta ve eşlik eden hastalıklar gelişme sağlığının bozulmasına yol açar. Diyet ve hareketlilik temel kuralları saygı duyarken bize paratrofii riskini sıfıra neredeyse azaltmak için izin verir. Bu nedenle, genç ebeveynler bu faktörlere özel dikkat ve o doğmadan önce kırıntısı sağlık dikkat etmelisiniz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.