Ev ve AileGebelik

Hamilelik sırasında burun akıntısı (1 süresi). Erken gebelik sırasında Soğuk algınlığı

Hamilelik sırasında bir kadının vücudu birçok değişiklik yapıyoruz. her dönem için kendi sorunları ve endişeler ile karakterizedir. anne adayı hasta zaman, bir kadın ve ailesi olarak gerçek panik başlar. İlk trimesterde gebe Özellikle savunmasız, hormonal değişiklikler, azalan bağışıklık, varken ruh hali. Çoğu zaman sorun "geçerli" burun getiriyor. Ve bu hastalık her türlü hava ve yılın zaman içinde ortaya çıkabilir.

Neden hamilelik burunları aktığı eşlik eder?

En yaygın nedeni - herkes soğuğu bilir. Eğer kalıcı kolayca almak için hemen gebe don, rüzgar ve yağmur taşıma öncesinde SARS (şiddetli solunum yolu viral enfeksiyonları) nedeniyle zayıf bağışıklık. Hangi, tesadüfen, gelecekteki anne vücudunun embriyonun kabulü için doğal bir mekanizmadır. Aksi halde cenin ret oluşacak.

Hassas bir konumda kadınlarda Soğuk algınlığının diğer nedenleri vardır. Bu, örneğin, soğuk hava veya sert koku çeşitli dış faktörlere bir durum müdahale olabilir. Bazen kadın bulunduğu odada kuru hava nedeniyle mukoza zarının bir kurutma vardır.

Vazomotor rinit gebe kadınlarda nedeniyle vücudun yeniden yapılandırılmasına hormonal dalgalanmaları ile ilişkilidir. Genelde doğumdan sonra tedaviye gerek yoktur. Bol miktarda birikimi ile burun mukozasının ödem ile karakterize edilir. Rinit gibi üzerine sinüzit, polipler, sinüzit gibi uzun süreli ve diğer kronik hastalıklara neden olabilir. D.

o da kronik ya da mevsimsel alerji, bir tezahürüdür - Hepimiz bir burun akıntısı biliyoruz. Hamilelik sırasında, bunun nedeni aşırı duyarlılık dış ortama bireysel tepki olarak ortaya çıkar.

erken dönemlerinde soğuk ile ne yapmak gerekir?

Açıkçası, biz ilk nedenini bulmalıyız. Bu soğuk algınlığı değilse, tedavi rejimi sadece doktor oluşturur. Alerji durumunda mutlaka bir kadın cesedi yalanladı maddeyi tanımlamak için karmaşık testler yapmak gerekir.

Herhangi hastalık ufak belirtisinde hamile derhal uzman usta doktordan yardım almalısınız. Zorluk doğum öncesi kliniklerde spontan abortus riski yüksek erken aşamalarında henüz seferde değil koymak ve olmasıdır. Bir kadın sağlıklı çocuk yapmak istiyor, bu nedenle, ilk o kendileri bakmak gerekiyor. Ama önce, embriyonun gelişimi ile ilişkili süreçlerin bazıları hakkında bilmemiz gerekir.

Ne ilk birkaç hafta içinde hamile annesinin içinde olur?

Yani, bir bebek bekliyor bir kadın için hayır "önemsiz" nedenleri vardır. sırasında bir burun akıntısı olduğunda bu kural bile durumunda geçerlidir gebelik. 1 aylık dönem özellikle riskli. Şu anda, gelecekteki insanın temel organları. Haftalık olarak gerçekleşen süreçlerin önemini düşünün. Zaten üçüncü haftasında, embriyo şeklini alıyor, o sinir kas ve iskelet yapıları koymak başlar.

4. 7'ye th hafta solungaç yarığı görünür. Bu noktadan sonra plasenta oksijen doygunluğu son derece önemlidir. Ayrıca, embriyo kalpte başlar. Bu kafa, eller, bacaklar ile yaşayan yaratıktır. Yedinci hafta "tadpole" duyu organlarını, vestibüler cihaz görüntülenir. Sekizinci hafta embriyo ile başlayan adama benzer hale gelir. ağız, burun, kulaklar var - O yüzü kurdu. Dokuzuncu hafta küçük topak bir uzunluğu olan ve en az 1 cm hareket ile, ki burada küçük bir kadife görünür kollar ve bacaklar, hareket eder. Başkaları kadınlarda figürlerin hatlarına değişiklikleri fark yok iken yeni bir hayatın karmaşık süreçleri meydana gelir.

Tabii şu anda hamile annenin sağlık durumu son derece önemli olduğunu söylemek. Gerek korumak ve hasta düşmek etmemek için güvenli oynamaya çalışmak. Hatta eğer gebelik sırasında sadece bir burun akıntısı var. 1 aylık dönem ortaya çıkan bebek zaten bir dokunma hissi sahip olması ile karakterize edilir. Anne o çekinme ve daha az yutmaya çalışın bir şey yemiş ise 11. haftada, o, tatları ayırt vb. Açıkçası, her çare onun sevme olacak değil "fayda" söz. Amniyotik sıvı ve embriyo düşüş tamamen emilir çünkü çoğu ilaçlar gebelik sırasında kontrendikedir.

Ne Hamilelik sırasında rinit tehdit? fetüse Tehlike

ufak hamile kadının vücudunda iken, akciğerleri sıvı ile dolu ve çalışmaz. Plasenta - bu kadınların kan ile zenginleştirilmiştir oksijen, tek kaynağıdır. Böylece, anne ve rahimde çocuk yakından birbirleriyle birbirlerine.

Nefes hamile plasenta zorsa değil oksijenin yeterli miktarda aldı. Bu fetal hipoksi neden olur. o burun boşluğunun iltihabı ve gebelik sırasında bir burun akıntısı eşlik ediyorsa Böylece soğuk algınlığı çok tehlikeli olabilir. 1 aylık dönem - embriyo gelişiminin en önemli aşamadır. Oksijen açlık beyin patolojisi dahil gelişiminde bir sapma neden olur.

Nasıl hamile bir kadın için burun akıntısı tehlikeli?

Dışında bebeğe riskinden, burun boşluğu hastalıkları hamilelik kendisinde getirdiği bir takım yol açar. o mukozasında iltihap teşvik olarak güçlü rinit bazen tracheitis veya bronşit akar. Bu hastalıklar virüs, aynı zamanda bakterileri sadece provoke edilir çünkü.

gebelik hatta soğuk algınlığı hain olduğunda. buna eşlik eden Burun akıntısı, tarafından yakalanan bir enfeksiyon neden olabilir. Bu çocuk doğurma için risk faktörlerini oluşturur. Örneğin, onun sonuçları için tehlikelidir soğuk grip, alabilir.

bazı durumlarda astım dönüşür Değil zararsız ve alerjiler.

Bu nedenle, tedaviye başlamadan önce, o soğuk algınlığından nedenlerini öğrenmek için gereklidir.

Kendimizi nasıl yardımcı olabiliriz?

Daha önce bahsedildiği gibi, kendi kendine ilaç iyi değildir. karşılaştığı temel sorun hamile kadının ortak soğuktan değil tüm ürünler ilginç bir pozisyonda kullanılabilir olması yatıyor.

Hiçbir durumda damar daraltıcı damla kullanılamaz. Birincisi, onlar bağımlı yapıyor ve bir süre sonra yardım etmek için durdu. İkincisi, kan basıncını yükseltir.

Burun damlaları halk ilaçları değiştirilebilir. Örneğin, pancar suyu, su ile seyreltilmiştir. Ancak, bu büyük miktarlarda mukus yakar olduğunu hatırlamakta yarar var. yay dayalı bir çözüm ile benzer bir durum. Aslında, geleneksel tıp ile o kadar basit değil. Bazen darbe ilaç daha güçlüdür.

Bugüne kadar, iyi bir alternatif soğuk algınlığı için homeopatik ilaçlar vardır. Bu doğal maddeler içeren, ama dozaj incelenmektedir. Ancak, gebelik ve olası alerjik reaksiyonlar hassasiyet göz önüne alındığında, bir doktora danışmadan kullanılmamalıdır.

yetişkinlerde ve çocuklarda soğuk algınlığından kurtulmak yardımcı olmak için en güvenli yolu - tuzludur.

yıkama

tuz dayalı çözümlerin kullanılması seferde birden hedeflere ulaşmak için izin verir. İlk olarak, bir, t, soğuk algınlığı müstahzarları kullanamaz. E. tedavi bağımsız aracı olarak kullanılabilir. Ya da tam tersine onların etkisini artırmak için diğer ilaçlarla birlikte birleştirmek. İkinci olarak, yıkama nedenleri tahriş kaldırır ve alerjik reaksiyonların olasılığını azaltır. Üçüncü olarak, solüsyon burun boşluğunu dezenfekte eder. Dördüncü olarak, mukoza sulama işleyen kılcal onların takviye duvarı ve kan dolaşımına normale artırır. Beşinci olarak, tuz hamile sağlayan ödemi azaltır "nefes".

Çözelti evde hazırlanabilir. Normal konsantrasyon - su 1 bardak deniz tuzu 1 çay kaşığı olduğunu. Buna ek olarak, bu tür "Mizah" olarak hazır spreyler kullanmak daha uygun olur, "Aqua Maris" vb. D. Onlar başlangıçta çocuklar için tasarlanmış, ancak edildi günümüzde yaygın soğuktan yetişkinlere analoglar bulunmaktadır.

burun günde yaklaşık 4 kat olabilir yıkayınız. akıntısı uzun süre hamile takip, işlem 1-2 hafta boyunca gerçekleştirilir. Ayrıca bir hafta önleyici enjeksiyonları 2-3 kez yapmak mümkündür.

yıkama farklı yolları vardır. Daha ileri evrelerde tek burun deliği çözüm absorbe olması ve ağız yoluyla dışarı tükürür. Bu nazofarengeal mukus salgılar komple Özgürlüğe kavuşmak. Daha iyi huylu versiyonu - bu burun delikleri veya gömme pipet spryskivanie.

aracı ısınma

Başka bir yumuşak ve etkili bir araç olarak soğuk soluma. En kolay yollardan biri - "nefes" sıcak patates tencereye ilave edin, soğuk havayı dışarıda tutmak için bir havlu ile örtün. Bu tür "tedavi" mukoza hidrasyon türetildiği için, iltihabı hafifletmek nedeniyle, balgam çıkarıldı. Soluma uçucu yağların veya okaliptüs yaprakları bira ile yapılabilir. Bununla birlikte, görünümü o is not zararsız ve bazen çiftler teşvik derin penetrasyon enfeksiyon, neden bronşit, zatürre veya akciğer zarı iltihabı. Hastalığın ilk işareti Soluma iyi.

Bu nedenle, süreç içinde güvenlik önlemleri prosedürü gözlemlemek gereklidir. Buhar inhalasyon bir yemekten sonra 1-1,5 saat sonra yapılması tavsiye edilir. Onların süresi 3 dakikayı geçmemelidir. Bir seferde sadece kanıtlanmış ürünler ve esansiyel yağlar ve en fazla 3 damla ilave edilmesi gereklidir.

Hamilelik, buhar teneffüs yürütmek için gerekli değildir. Bir kuru septum tuzu ya da özel cihazlar ısıtılması ile ikame edilmiş olabilir.

yararlı ipuçları

Soğuk algınlığından de inhalasyon nebulizatör daha iyi kullanmak, yanmaları önlemek için. Tarif bileşimler, hastalığın nedenine bağlı olarak değişir. Örneğin, bu ödem kötüleştirebilir esansiyel yağlar kullanamaz. Soğuk örneğin "Rotokan" ya da "Sinupret" güvenli bir anti-enflamatuar ilaçlar olduğunda.

maden suyu Nazofarenksin, solunum mukoza nemlendirilmesi için kullanılır. en zararsız - bu bitkisel olduğu bir soğuk at inhalasyon nebülizördür. onların prime Tarifler. meşe, huş ağacı, ıhlamur çiçek ve papatya, nane, lavanta, yararlı kurutulmuş yaprak kabul edilir. Onlar enfeksiyonları ile başa çıkmak için antibakteriyel özelliklere ve yardım var.

Hamilelik sırasında Soğuk algınlığının önlenmesi

tedavi edilecek yerine, sorun önlemek için daha iyidir! Birkaç basit yolu vardır.

  1. Her gün evde temizlik ıslatın. kanepeler, sandalye, halı toz kurtulun. Düzenli havalandırın ve nemi izler.
  2. 1-2 kez bir hafta tuz çözeltileri ile burun pasajları yıkayın. Kamu yerleri ziyaret ettikten sonra, bu prosedür de zarar vermez.
  3. Boyunda Evler ve yatağın yanında kıyılmış soğan ya da sarımsak bir tabak koymak için yatmadan önce sarımsak kafa asabilir.
  4. Birçok yürüyüş, temiz hava solumak.
  5. İyi bir ruh hali ve iyi ruhları koruyun. Gözlemlenen kötümserler daha olumlu bir görünüm hasta birkaç kez insanlar daha küçük olduğunu.

Unutmayın, hiçbir zararsız rinit gebelik sırasında vardır. 1 aylık dönem - doğmamış bebeğin sağlığının oluşumu için en önemli dönem! kendine dikkat ve bebeğin hayatını atın. Hastalığın nedenini öğrenmek için ve güvenli ve etkili bir tedavi seçmek için - o kadar çok Bunu yapmak için. Ama önemli olan - her şey iyi olacak inanmak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.