SağlıkMüstahzarlar

İlaç "Tantum Rosa": kullanım talimatları

İlaç "Tantum Rosa" indazollerin grubu, non-steroid anti-inflamatuar ait bir ilaçtır. Aktif ilaç belirgin bir analjezik, dekonjestan, ve tabii ki, bir anti-inflamatuar etki sahiptir.

İlacın kendi bölümünde "Tantum Rosa" aktif madde içerdiği - Benzidaminin. Farmakolojik Etki mekanizması, bir organizmanın ve prostaglandinlerin inhibisyonu, hücre membranlarının sabitleme kaynaklanmaktadır. Buna ek olarak, madde nedeniyle çok hızlı bir dış zarları nüfuz eden mikroorganzimaların, bozukluklar ve hücrelerin metabolik süreçler liziz, hücre yapılarına zarar kendini antibakteriyel aktiviteye sahiptir.

Tıp "Tantum Gül" vajina epitel zarının bütünlüğünün yeniden sağlar, erozyonlar farklı türleri kendi etkinliğini belirleyen patojenik etkilerine karşı dayanıklılığı artar. benzidamin düzeni dahil etmek için, kemoterapötik ilaçlar ile kombine ilaç tedavisi önemli tedavi süresini azaltır ve verimliliği arttırmaktadır.

ilaç nedir nedir? Bu toz, (yabancı partiküller ve topaklar olmadan beyaz homojen granüller) bir çözelti hazırlanır. bir paket yapısı sodyum klorür gibi bazik bir madde benzidamin hidroklorür, 500 mg, ve bu tür yardımcı maddeler içerir - 8.8 g polivinilpirolidon - p-toluensulfonat trimetilatsetilammoniya 0.044 g - 100 mg.

Endikasyonları "Tantum Gül" ilaç aşağıdadır:

  • enfeksiyöz ve ateşli süreçlerin kombine tedavisinde;
  • doğum sırasında komplikasyon enfeksiyon kaynaklı önlenmesi için vajina içi kullanım, doğum sonrası dönemde onarım hızlandırmak için; için bakteriyel vajinoz tedavisi, radyasyon terapisi ve kemoterapi sekonder geliştirmek de dahil olmak üzere herhangi bir kaynaktan, spesifik olmayan vulvovajinit ve cervicovaginitis, (adjuvan tedavi olarak), belirli vajinit; jinekolojik cerrahi öncesi ve sonrası komplikasyonların önlenmesi için; kadınlar için kişisel hijyen aracı olarak.

ilaç gebelik sırasında ve emzirme sırasında, bir aşırı duyarlılık buna varlığında kontrendikedir. Çözelti 12 yaşından küçük çocuklarda kontrendikedir ve PKU hastanın öyküsü olan tabletler edilir.

İlaç "Tantum Rosa": dozaj ve kullanım talimatları

Vajinal lavaj gerekli veriler günde 1-2 kez anlamına gelir. tozun bir paket 150 ml, tek duşun alarak, sıcak suyun 500 ml'si içinde çözülmüştür edilmesi. Prosedür yatarak gerekmekle birlikte, bunun vajinaya birkaç dakika sıvıyı terk etmek gereklidir.

kullanılarak pastiller yan reaksiyonların olarak oluşabilir ısırgan veya uyuşturucu ağız dokuları da alerjik reaksiyonlar (genellikle olabilir deri döküntüsü), uyku hali ve ağız kuruluğu.

İlaç "Tantum Rosa" olumlu yorumlar alıyor, ancak basit kurallara uymak gerekir ve önlemler bazı yönergeler iyi etkiyi elde etmek için:

  • Gözlerinde spreyi ile temastan kaçının;
  • bulaşıcı enflamatuar süreçler kombine tedavi, sadece bir bölümü gereklidir;
  • su ile önceden seyreltilmelidir 2 kez kullanılan bir yanma hissi (risklere dereceli bir beherin içindeki su seviyesine getirmek için gerekli olan) ne
  • nazikçe hamilelik ve emzirme sırasında kullanılan.

(Bir hafta veya daha uzun) Uzun süreli tedavi, sadece bir uzman gözetiminde yürütmek emin olun!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.