TeknolojininElektronik

Güncel sensör: Aksiyon ilkesi ve kapsam

faaliyet Birçok cihaz elektrik devrelerinin, gerçek zamanlı olarak hassas ölçümler gerektirir. vb Elektrik tesisat, güç tüketimini hesaplarken kontrol devrelerinde kalite kontrol süreçleri, koruma, hesaplamanın güvenilir operasyon: Bu ölçülerin doğruluğu birçok şeye bağlıdır ana devre parçası olan özel cihazlar kullanılarak Normalde bu tür ölçümleri. Örneğin, geçerli sensör yaygın birçok cihazda çalışmalarında kullanılmaktadır. Özellikle devre tasarımına bağlı olarak, öğe çeşitli uygulanabilir. bunun içinde gömülü bir katsayı ile uygun olarak, bu devrenin geri kalanı ile eşleşen bir voltaj sinyali halinde alet transformatörü veya başka bir cihazdan gelen sinyali dönüştüren - Bu çalışması sadece prensibi değişmeden kalır.

buna göre, devre AC işlemi için tasarlanmıştır ve akım sensörü, sabit bir voltaj ayırt eder. Bir örnek olarak, bunların her birinin performansını düşünün. ölçüm elemanı olarak bir alternatif voltaj için tipik olarak kullanılan bir akım dönüştürücü. kontrol edilen şebeke devresinin durumunu izler Bu temassız cihazı. Amacı akım sensörü, verilen bu sinyal ve - kontrol devresi, alınan sinyalin,.

Eğer sabit bir veya yavaş değişen parametre ile ilgileniyor zaman durum biraz farklıdır. çıkış biz ölçülen parametrenin, sadece dinamik olsun, bu gibi bir bir şemada, yukarıda tarif edilen transformatör, işe yaramaz. Tipik olarak, bu tür düzeneklerde, özel bir şant devre direncin geri kalan kısmına göre artmıştır. Bu hat üzerinde doğrudan monte edilir. Bu durumda, çıkarılabilir voltaj düşüşünü verilecek olan bu kısmında ve verici DC. Böyle bir şema giriş devresi yüksek potansiyelde olduğu için, bu sensör çok işlevi yerine getirir. Bu galvanik eşzamanlı güç ve ölçüm devreleri ayıran alınan sinyal ölçekler.

bir akım algılayıcı veren tipik şema oluşur darbe üreteci yüksek frekanslı ve önemli bir ayırma transformatörü. Gelen ölçüm sinyal üreteci ve genellikle FET monte ayırma anahtarı ile dönüştürülür. Bu şekilde dönüştürülmüş alternatif gerilim iletilir bir yalıtım transformatörü. Daha sonra süzülür ve tasarım gömülüdür oranına bağlı olarak amplifiye.

operasyonun bir biraz farklı prensip olarak adlandırılan Hall-akım sensörü belirtilen. Bu önlemler manyetik alanın yoğunluğu nedeniyle kondüktördeki akım akışına ortaya çıkar ve bir çıkış voltajı sinyali haline dönüştürür. eserinde bir özelliği evrensel ve tüm devrelerde normal şekilde mümkün olmasıdır. Bu sensörler, kompakt ve iyi bir performans özelliklerine sahiptir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.