Haber ve ToplumKültür

Ufa Müzeler: Kentin en ilginç yerler listesi

Ufa zengin bir tarihi ve kültürel mirası ile bir şehir. Burada, çok sayıda müze, hafta sonu için geldi herhangi bir seyahat ziyaret ilginizi çekebilir hangi. Bize kentte ziyaret etmek için bir zorunluluk olan ana yerlerde bakalım.

Ulusal Müze

Başkurdistan Milli Müzesi'nin Cumhuriyeti 1864 yılında kurulmuş ve Rusya'da en eski biridir. Şu anda, bölge kültürünün 130'dan fazla anıtlar, bölgenin tarihini ortaya ilginç sergiler vardır.

tarih, doğa, arkeoloji ve etnografya: müze 4 bölüme ayrılmıştır. Genel olarak, poz 34 içenlerde yerleştirdi.

Başkurdistan Cumhuriyeti Milli Müzesi, ziyaretçilerine şu hizmetleri sunabileceği:

  • grup ve bireysel gezi programları düzenlenmesi;
  • sergi yerleştirilir salonlarında kapsamlı dersleri yürütmek;
  • toplantılar, toplantılar ve konferanslar düzenleyerek;
  • Kendi çalışmalarının bir sunumu.

Nesterov Müzesi Ufa'da

Sanat Müzesi yerel kereste tüccarı ve ünlü tüccar Laptev girişimiyle 1913 yılında inşa edilmiştir. O M. V. Nesterova ünlü ressam ve yerli almıştır. Bu sanatçının yazarlık müzede sunulan yüzden fazla eser aittir olduğunu. Genel olarak, modern kurumların koleksiyon ülkenin her yerinden toplanan ince sanat 4.000'den fazla sergiler vardır.

yerel İrfan müzesi

Tarih Müzesi (Ufa), arkeolojik bulgular ve Başkurdistan etnografik mirası hakkında bilgi almak isteyen şehir ziyaretçileri, ziyaret etmek ilginç olacaktır. Burada ziyaretçiler Taş devrinden beri hayatta eserler bekliyoruz. Bu, her şeyden önce, eski insanların bölge ev eşyaları, aletleri, kostüm, takı, silah yerli halkları. Müzenin ana sergi salonunun ortasında Hazar mamut gerçek bir iskelet.

İtfaiye Müzesi

Ufa müzeyi Etüt, bir şehrin koruma yangın adanmış böyle büyüleyici bir yer göz ardı edemeyiz. yerler ziyaretçilerin yangına maruz kalmış binalardan insanları tahliye nasıl kurtarma ekipleri gelmeden önce ne yapacağını yangın söndürme ekipmanı, nasıl başa açıklar.

Tabii ki, müze için birincil hedef kitleye genç nesil olduğunu. Yani çocuk, sergiler etmekle ilgilenmektedir. turu sırasında elde edilebilen özellikle ilgili bilgiler oldukça henüz çocuklar için olacaktır. Sonuçta, genç ziyaretçilerin maçları, aletleri, gaz sobaları ile şaka yapmamalısın anlamak için çok önemlidir.

mümkün değildir Ufa Diğer müzeler Başkurdistan topraklarında yangın koruma geliştiriyordu ne hakkında fazla detay anlatmak için. Burada farklı dönemini ait örnek, yangın söndürme ekipmanı ve teknoloji için, türünün eşsiz sergiler görebilirsiniz.

Galeri X-Max

Ufa müzelerin çevresinde bakıyor sen galeride çağdaş sanat, heykel ve mimaride yenilikçi trendleri taze bir görünüm vermek fuar bakmak gerekir.

Müzenin içeriği böyle bir orijinali organize fikri Ufa sanatçıların topluma aittir. 1992 yılında hayata geçirilmiştir. yerel bir sanatçı ve işadamı Maxim Kholodilin tarafından satın Daha sonra kurum. O zamandan beri galeri X-Max olarak tanındı.

Ufa ziyaret müzeler, 100 m2'lik bir alan yerli ve ziyaret sanatçıların en iyi eserlerinden sergi organize Bu galeri ile kesinlikle değer bir yürüyüş. İlgili sanatın gelişimine yenilikçi manzaralı nüfusu tanımak ilişkin geleneksel olarak düzenlenen etkinlik yok. edebi akşamları, konserler, tiyatro gösterileri, ünlü yazar, gazeteci ve kamu figürleri ile toplantıları gibi galeride düzenlenmektedir.

Sonuç olarak

Bu yazıda sadece hem sakinleri ve ziyaretçiler arasında büyük ilgi neden olabilecek olan bu müzeler ve galeriler yaratıcı Ufa, kabul edildi. Aslında, bölgenin tarih, kültür ve yaşam tarzı ile tanımaya yönelik olarak ziyaretçilerin gezi turları, teklif 20'den fazla site var. Ufa'da Birçok müze şehrin orta kesiminde yer alır. Bunları istiyorsanız, kolayca gündüzleri sorunun üstesinden gelebilirsiniz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.