Haber ve ToplumKültür

Mezar nedir - tanım

Birçok kişi kitap okumak ya da tarihsel filmleri izlerken, ama herkes tam olarak ne mezarı söyleyebiliriz, "mezar" kavramını bir araya geldi. Biz bu kelimenin anlamı anlayacaktır.

tanım

mezar nedir? Bu sorunun cevabı oldukça basit. Mezarı - mezar yerdir mimari yapısı. Vücudu Böyle bir yapı içine yerleştirilmiş ve bir tabut veya lahitte orada saklanır. Mezarın rolü böyle crypt gibi oynayabilir.

türleri mezarlar

Ne mezar öğrendikten sonra, onların türleri ile anlıyoruz. Mezarlar Antik Mısır döneminden beri insanlığın bilinmektedir. Herkes firavunlar organları ile lahit evler Giza, antik mezarlar, piramitleri duymuştur. daha az lüks bir yerde gömülü yakınlarının hükümdarları - içeride oldukça kasvetli düşük taş binalar,. Keops Piramidi - sorunun cevabı, antik dünyanın mezarı budur.

Mezarın, başka tür - taşı. Bu tip bile ceset taştan yapılmış küçük bir odaya yerleştirildi en eski zamanlarda, kullanılmıştır.

Eğer bir kişiye bir soru sorarsanız, mezar, büyük olasılıkla, bunun bir crypt olduğunu söylemek addır. Ve haklı, crypt - çünkü modern dünyada kullanılan türbenin gerçekten en popüler formu. crypt genellikle o cesetlerle tabut tutan tek bir oda, ayrı bir yapıdır. Genellikle kriptalarının - aile özelliğini.

Türbesi - Başka çeşitli mezarı. Genellikle ünlü insanlar, siyaset adamı ve sanatçısını gömüldü. From the Crypt bu tür bir konstrüksiyon boyutu büyüktür ve bu kural, bir kişi kalıntıları olarak, orada saklanır. Türbe tabut yerleştirildiği bir hazne ve anma için tasarlanmış bir salon oluşur.

Orada mezarların diğer türü vardır, ancak bu büyük kabul edilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.