Ev ve AileÇocuklar

Çocuğun derisinde beyaz lekeler: ne oldu?

Bazen anne-baba, çocuğun cildi üzerinde beyaz lekelerin göründüğünü fark eder. Hemen bir milyon soru var. Ne oldu Neden ortaya çıktılar? Onlarla ne yapacaksınız? Bu soruları cevaplamaya çalışalım.

Vitiligo, pitriyazis, beyaz pitiriaz, hipomelanoz - bu, ana özelliğinin bir çocuğun cildi üzerinde beyaz lekeler olduğu, eksik bir liste.

vitiligo

Bu hastalık, cilde ışık lekelerinin varlığı ile karakterizedir . Vücutta herhangi bir zarar vermezler, aksine estetik bir rahatsızlık getirirler. Doktorların ortaya çıkma olası nedenleri arasında stres, psikolojik travma, ciddi bir bulaşıcı hastalık, solucanlarla enfeksiyon. Çocukların yalnızca bir bağışıklık sistemi oluşturması nedeniyle, beş noktaya kadar yalnızca beyaz lekelerin gelişimini izlemeniz önerilir ve lekeler kendiliğinden kaybolabilir. Çocuğun yüzü ve vücudun diğer bölgelerinde beyaz lekeler - bazı bölgelerdeki sorun hakkında bir işarettir ve ebeveynlerin hastalığa neden olan faktörleri kaldırmak için önlem almaları gerekir. Ve ancak bu yardımcı olmazsa, ultraviyole ışınları reçete edebilen bir dermatolog görmeniz gerekir ve ciddi durumlarda özel kremler kullanın.

Peregrine liken

Vitiligonun aksine, çocuğun cildindeki beyaz lekelerin pitriyazis ile pürüzsüz olduğu beyaz lekeler soyuluyor. Genellikle sırtta ilk ortaya çıkıp boyundan, göğüs ve koltuk altı bölgelerinde görülürler. Pitriyaz mantar enfeksiyonuna neden olur. Bu hastalıkla lenf düğümleri artar ve çocuğun vücudundaki beyaz benekler oval, yuvarlak, silindiriktir. Beyaz lekelerin varlığı ile karakterize olan başka bir liken biçimi , Zhibera'nın pembe likenidir. Bulaşıcı değildir ve sıklıkla viral bir hastalık nakledildikten sonra meydana gelir. Vücutta beyaz noktalarla çevrili büyük beyaz bir plak görünüyor. Etkilenen alanların elma sirkesi, salisilik alkol ile silinmesini engelleyen bu türlerin tedavisinde iyi yardım. Tedavi genellikle çeşitli antifungal merhemler, şampuanlar kullanılarak karmaşıktır.

Pitiriasis beyaz

Çocuğun deri üzerindeki bu beyaz lekeler, oval şekildedir, küçük boyda, çoğunlukla yüzünde bulunurlar, ayrıca kollar ve vücutta (üst kısımda) bulunurlar. 3-16 yaş arası çocuklarda görülür. Hastalık herhangi bir tehlike oluşturmaz ve çocuğa herhangi bir rahatsızlık vermez. Birkaç aydan birkaç yıla kadar sürebilir. Noktalar kaşıntı yapmaz, ancak gerçekten onlardan kurtulmak istiyorsanız, deriyi nemlendirebilirsiniz.

Gipomelanoz

Bu hastalık genellikle çocuklarda görülür. Hipomelazın nedeni aktarılmış bir hastalıktır. Vitiligonun aksine, çocuğun vücudundaki beyaz lekeler çok garip bir şekle sahiptir. Doğru bir tanı, yalnızca bir uzman tarafından histoloji sonuçlarına göre yapılabilir. Bu hastalık tehlikeli olabilir, çünkü çocuğun sinir sistemine ve gelişimsel gecikmesine zarar vermek mümkündür. Hipomelanoz ile, retinoidlerin ve eksfoliyasyon prosedürlerinin resepsiyonunu reçete edin.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.