SağlıkSağlıklı beslenme

Greyfurt: Faydaları

Vitaminlerin zengin doğal kaynaklar meyvelerdir. Bunlar arasında, bir beğeninize bulacaksınız.

Greyfurt sağlıklı bir yaşam tarzı tüm sevenler bilinmektedir. Bu yaprak dökmeyen ağaç ailesi Turunçgiller aittir. Bu 12 metre yüksekliğe ulaşabilir. Meyve yuvarlak, çok sulu eti turuncu veya sarı yanı sıra hoş bir koku da vardır. Kalın ve kötü temizlenmiş içinde Greyfurt kabuğu. Meyve başına ağırlığı 500 grama kadar olabilir. meyvenin eşsiz tadı başka bir şey ile karıştırılmamalıdır olamaz. O acı bir tat ile karakterizedir.

meyve üzüm benzeyen kümelerde toplanmış olarak uzun süre kullanım için bilinen Greyfurt, İngilizce kelimeler "meyve" kombinasyonu ile "üzüm" adını aldı.

Için ilk kez greyfurt üzerinde, 1750 yılında keşfedildi Barbados adasında. Daha sonra, bitki Hindistan, Orta Amerika, Florida çıktı.

Mineral tuzlar, vitaminler, B, C, A, D, E, şekerler, organik asitler, uçucu, uçucu yağlar, renklendiriciler, pektinler, glikozit naringin - bütün bu maddeler, lezzetli ve sulu greyfurt içerir. insan vücuduna onu paha biçilmez Faydalar. Mantar, aynı zamanda fetal glikozitler, eterler ve içeren pektin.

meyve 20'den fazla çeşidi vardır. kırmızı ve beyaz greyfurt: Hepsi iki gruba ayrılabilir. İnsan etine, fazla kırmızı renk, tatlı meyve renginde farklıdır. taşların bir sürü çeşidi vardır, ancak bunlar hiç değil olduğu da var. En tatlı greyfurt biri yeşil olarak kabul edilir. Bu greyfurt ve beyaz greyfurt geçtikten ürünüdür. Bu soğuk algınlığına karşı savaşmada da vazgeçilmez hale getirir askorbik asit, büyük miktarda içerir.

Greyfurt genellikle taze yenir. Bunlardan, meyve suyu, kaynatma reçel ve reçel dışarı sıkmak. meyve Dilimleri meyve salataları ve et eklenir ve suyu hiç et yemeğin kendine özgü tat ve lezzet vermek yapabiliyor. Acı-ekşi balık ile harika bir tat. Bunu yapmak için, yaklaşık 30 dakika boyunca suyu filetosu ıslatmak.

Greyfurt, kullanımı tüm bilinen ve tıbbi amaçlar için kullanılır. Bu böyle devam sindirim ve iştah uyarımı ve uyarıcı kullanılır. Kan basıncı ve düşürmek için, kardiyovasküler hastalığın önlenmesi için tavsiye edilir aterosklerozun önlenmesi. Günde sadece bir meyve yemek için yeterli.

Uçucu greyfurt yağı acı bir tadı vardır. Bu ilgisizlik ve kararsızlık, odak üstesinden gelmeye yardımcı olur hafızayı geliştirir ve önemli ölçüde ruh hali ve duyarlılık bilgi geliştirir. Bu özellikler, özellikle öğrenciler ve öğrenciler tarafından takdir edilmektedir.

köklü hoşlanır Greyfurt, kontrendikasyonlar bir numarası vardır. Bu harika meyve ilaçlarla aynı anda kullanılması tavsiye edilmez. Örneğin, antidepresanlar hareket edemez genel olarak ters bir etkiye ve doğum kontrolü. Greyfurt mide suyu yüksek asitli olan kişiler için kontrendikedir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.