SeyahatYol tarifi

Gözde mekan Rostov. Rostov-on-Don ne görmek

Rostov-on-Don Rostov bölgesinin yönetim merkezidir. , Don Nehri kıyısında yer almaktadır. Bu 354 metrekarelik toplam alana sahip, geniş ve çok güzel bir şehir. km. Bu bir milyondan fazla kişiye ev sahipliği yapmaktadır ve burada ılıman iklim düzenli tüm yeni sakinlerini taşımak için çağırıyor. Moskova'dan uzaklığı yaklaşık 1000 km, böylece sermayeden yol sadece bir gün sürer.

Bu oldukça eski bir şehir olduğunu, Aralık 1749 yılında kurdu. Yerli halk kendi şehir Rusya'nın "Güney sermaye" dediğimiz biliyor ve sevgiyle Rostov-on-Don, kokuları ve takdir ediyoruz. Ana arter, Don Çok ilginç ve sembolik bir konum. Avrupa'da (sağ banka) ve Asya (solda) ayıran çizgidir. güzel yerlerinden, muhteşem anıtlar, bahçe ve yeşil parklar çok sayıda bulunmaktadır. Şehir Rostov-on-Don manzaraları yüzyılın değişikliği değil Rus halkının patlatır sadece göstermek, gerçekten şaşırtıcı.

Şehrin Tarihçesi

Birçok diğer şehirlerde olduğu gibi, Rostov-on-Don sınır gümrük ofisi olarak kurulmuştur. 1761 yılından bu yana kale burada inşa edilmiştir. Aziz almıştır Dimitriya Rostovskogo. Yavaş yavaş kale büyümüş konut binaları ve 1807 ile o mevcut adla bir bölge kenti statüsüne aldı. şehir hızla 1937 yılında, o Rostov bölgenin merkezi haline geldi, büyüdü. O büyük denemeler ve zorluklara bekledi. Dünya Savaşı sırasında Nazi işgali şehir neredeyse tamamen yok olmasına yol açtı. Savaştan sonra her cazibe Rostov sevgiyle bir kez daha gelişti şehre restore.

kültür

sakinlerinin kültürünü şekillenmesinde önemli bir etkisi müze ve tiyatro bir bolluk vardır. Rostov-on-Don - gerçek kültür başkenti. Sen sergiler ve Hermitage yürürken, tüm serbest zaman geçirebilirsiniz. uluslararası tiyatro ve müzik festivalleri tutmak için iyi bir gelenek vardır. Ben parçası sakinleri ve yaratıcı yarışmalar almaya memnunum. Birkaç yıl için, Don Tiyatrosu, Şarkı Festivali ve Tiyatro geleneksel on yıl var "Manifesto". Bu çok günlük hayatımızı canlandıran ve içine yeni renkler getiriyor olduğunu.

yerel efsaneler

Eğer Rostov-on-Don şehri ziyaret etmeye karar verirseniz, o zaman eski mitlerden bir sürü duymak hazır olsun. Bu tasavvuf severler için çok ilginç: rahat bir kulüp akşamları oturup söylentiler kendi ana şehir için sevgi ile masal ile karıştırılır ve zengin aromalı olan büyük hikayeler, dinle. Sen, yeraltı şehri hakkında bile bölgenin ötesine antik mezarlıklar, duyacaksınız. Bir yerde dışarı inanılmaz hazineler vardır. Hatta bu sadece bir efsane olduğunu bilerek, onların büyüleyici tarihi ile o karanlık pasajlar hayal etmek zor değil.

İşte Cengiz Han'ın altın atı defin hakkında güzel bir efsane var. O, Kazakların ile Horde savaş sırasında yere düştü kamplarını saldırdı. İster beğenin ister beğenmeyin, ancak bu gerçeğin hikayesi sessizdir.

Nerede rahatlatacaktır

Bir yaz akşamı için en iyi tatil - şehir etrafında yavaş bir yürüyüş. Biz neyi Rostov anlatacağım. İyi sorarsanız Geziler Eğer herhangi bir yerel ikamet tutabilir. Burada yaşayan insanlar çok misafirperverdir.

Biz Gorky Park'a sanal yürüyüşü başlayacaktır. Onun uzun seçilmiş flört çiftler ve çocuklu aileler. Burada sadece yeşil şerit tazeliğini zevk ve kavurucu güneşin bir mola veya kafelerden birinde bir atıştırma olabilir. Park sembolik heykel civarında - kız ortağı bekler. parkta dolaşırken sonra, İl Duma binaya, ileri gitmek mümkündür. Bu Rostov gerçek cazibe. dantel dokuma sanki göz kamaştıran-beyaz bina, güneşte parlar.

hayran, düz Gorky adını Dram Tiyatrosu, Tiyatro Meydanı'na gitmek için üzerine takip edebilirsiniz. Bu gerçekten Yapılandırmacılığın Dünya mimarisinin bir başyapıtı. Bina büyük bir traktör şeklinde inşa edilmiştir. günlerce bazen son kitlesel kutlamalar Bu alanda olduğunu vardır. müzik, insanları gülme, renkli çadır kokuyor. Konserler ve heyecan verici bir program vatandaşlar sıkılmaya izin vermez.

Tiyatro Lane gelen, çoğu yaya Puşkin Bulvarı ulaşabilirsiniz. Bu inanılmaz bir yer, açık hava alanında gerçek bir konser. Hemen hemen her akşam kasaba halkı bir sonraki sürpriz bekliyor. Bu keman, şarkı veya tiyatro gösterileri, dans gruplarının performansları üzerinde bir oyun olabilir. Birçok rahat banklar bu oditoryum bu bulvara yapar. Eğer ileri gitmek isterseniz, Çehov cadde üzerinde ve set aşağı geçebilir. Majestic Şafak yavaşça önünüzde onun dalgaları yuvarlanıyor. Yol boyunca eski bina Paramonov depolar görebilirsiniz. odalardan birinin ücretsiz havuz oluşturan, bir yeraltı kaynağı vardır içinde, çünkü tüm çocuklar işaretidir.

yorgun yürüyüş iseniz, Levberdon üzerinde gidip Kazak restoranlardan birinde yöresel yemekler tadabilirsiniz. Sonra Bolshaya Sadovaya Caddesi üzerinde yürüyüşe ve Meryemana Doğuşu Katedrali keşfetmek için mantıklı olurdu. Ve akşam, gün batımı ışığında şehri görmek için kıyıda dönmek ve almak deniz otobüsü. Yani macera dolu bir gün sona erebilir. Size Rostov harita kullanışlı ilginç bir şey, kaçırmak istemiyorsanız. Onlar gazeteler kiosklar satılmaktadır.

Nerede hafta sonları gitmek için

Rostov bir ilgi noktasını temsil her biri pek çok ilginç yerler vardır. Kentin kuzeybatı kesiminde yer alır alanda Temernik Nehri, olarak, Botanik Bahçesi yer alır. Eğer nadir bitkiler ile ilgileniyorsanız, lüks, yeşil sokakları gibi, onun açık alanlar üzerinde yürümek gelmek emin olun. Bu Rusya'nın en büyük doğal park. Soçi arboretum aksine hiçbir egzotik palmiye ağaçları, ancak Rusya doğası ve onları inanılmaz derecede farklı ve güzel olmayan vardır.

Yerel pazar - Bu başka bir mucizedir. Hatta sizin gibi malların geri gelmek nerede hatırlamak çalışmayın o kadar büyüktür ki. Kolaylık sağlamak için, üzerlerinde detaylı harita ve işaretçiler ile büyük standlar ile donatılmıştır, gezinebilirsiniz ve kaybolma. Başkent sakinleri için kullanılmaz, ancak ilin geliyorsa, oldukça şaşıracaksınız. Bir Müslüman camide çalışır dışında sağ piyasada önünde, sen, bir Katolik kilise, bir Budist merkezi ve hatta bir sinagog Katedrali kompleksi göreceksiniz. Bunların güzelliği takdir etmek bir mümin olmak zorunda değil anıtlar.

Çocuklarınız varsa, o hafta sonu hayvanat bahçesine ailenizle birlikte gidin. Bu Hayvanat sokakta bulunan ve bir aile tatili için harika bir yerdir. Bu kompleks kendi teftiş gün boyunca gerekli şekilde büyüktür. kendi ülkesinde kaybolmak olmayacak şekilde organize ediliyor turlar, iş kılavuzları, ek olarak, sen, önceden bir kart satın alabilirsiniz. Yaklaşık 5.000 hayvanlara ev sahipliği yapmaktadır.

arkadaşlar için hediyeler

O aile ve arkadaşlar getirmek? Bu soru her turist kaplar. Aslında, satılan pek çok hatıra var. Bu plakalar ve kupalar, şehir manzarasına sahip beyzbol kapaklar ve tişörtler. en ekonomik seçenek işaretlerini gösteren mıknatıslar olduğunu. Onlar çok fazla yer almazlar ama ailen memnun olacaktır.

konumlar Rostov

, Yeterli kısa hafta sonu onları görüntülemek için. Rostov-on-Don yılında 543 mimari anıtlar, 57 arkeolojik miras, federal öneme sahip anıtsal sanat 18 yapıları vardır.

altın kubbeleri ile dekore Kutsal Bakire Meryem İsa'nın doğuşu, Katedrali - Rostov, şehrin siluetinin merkezinde ilgi en önemli noktadır. İlginç da Ermeni kilise manastırın, bugün Rus-Ermeni dostluk müze var. Tiyatro Square'dekiler Anavatan Savaşı günlerinde Rostov kurtuluşu adanmış bir anıt kompleksi inşa. Ve çok uzak değil kubbeyi destekleyen 4 Atlantis şeklinde çarpıcı bir heykel olduğu baş olan çeşmeler çarpıcı bir topluluk, yer almaktadır. atmosfer ve tam bu alanda güzelliğini ifade edemez Kısa makale, onu kendinize burada olması gerekiyor.

Tiyatrolar

Gorky adını Dram Tiyatrosu - Rusya'nın güneyindeki eski kültür manastır. Ziyaret etmek Rostov Tiyatrosu'na ziyareti geliyorsa zorunludur. İçinde - Rus halkının bütün ruh. Burada, geleneksel sahne Rus klasikleri yanı sıra ünlü, çağdaş yazarlardan yapılan oynar. Ülkenin en iyi tiyatro şirketleri yaz aylarında turuna burada. Gorki Tiyatrosu de Rostov sizi şaşırtacak tek büyük ama değil.

Tiyatro sevilen ve takdir edilmektedir. Sen Devlet Opera ve akademik gençlik ve Kukla Tiyatrosu'nu ziyaret etmek mümkün olacak. V. Bilkova. Ama bu sirki, Bölgesel Filarmoni, Konservatuvarı gidebilir, hepsi bu değil. C. Rachmaninoff, çocuk sanat galerisi ve sanatçıların sergi salonları. konuklarınız Rostov önce Yani çok yönlü görünür. Rusya çok dikkatli dikkatli korunması ve genişletir, manevi ve kültürel miras ifade eder. Bu antik kent böyle büyülü bir atmosfere sahip nedeni budur.

mimari anıtlar

Rostov Harita değil hatta on binlerce ve çarpıcı yapıları, binalar, anıtlar ve görülmeye değerdir heykeller yüzlerce yapmak gösterir. Daha önce de belirttiğimiz nesneler yanı sıra, parkta Basil yürüyüşe gidebilir. Başlıca cazibe kez kale idi tapınak olan Aziz Anne. Bu istihkam sessiz mesken şimdi burada, 1735 yılında inşa edilmiştir. Quay kendisi anıtlar ve heykeller düzinelerce vardır bir yerdir.

şehir müzeler

Rostov Müzesi - araştırma için ayrı bir konudur. En güzel, belki, Güzel Sanatlar Bölge Müzesi. Bu ajur çit ile, rahat, eski bir konakta yer almaktadır. Burada XVII yüzyıldan resminin tüm geçmişi takip edebilirsiniz. Yerel Tarih Rostov Müzesi ve hayat ve halk yoluyla, flora ve fauna harika sergi hakkında tam bilgi verecektir. Modern Sanat Müzesi - sanatçı kiralık olmadan sergilemeye bir yerdir. Belirli bir desende ilgileniyorsanız Kabul, ücretsiz - onun yazarına başvurabilirsiniz.

özetlemek gerekirse

Rostov - Bugün olağanüstü bir güney şehri kabul. Tatiller burada fevkalade farklı olabilir. Aktif veya bilgilendirici, sakin ve huzurlu, sonunda seçin. stoklanmış boş zaman - Sadece bazı tavsiyeler vermek istiyorum. Hatta bir hafta bu muhteşem şehir daha yakın tanıma yeterli olmayacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.