SeyahatYol tarifi

Görüşler ve incelemeler: "Mosakvarium" (VDNH, Moskova). Çalışma takvimi, oraya nasıl gidilir

Okyanusalaryumun keşfi her zaman dikkat çeken bir olaydır. Ne yazık ki, çoğunlukla bazı heyecandan sonra yeniliğe olan ilgi kaybolur ve yalnızca hafta sonları veya çocuğun doğum gününde ziyaret edilir.

Ekonomik Başarılar Sergisi'nde "Mosakvarium" Ağustos 2015'te açıldı, ancak ilginin kaybolmadığı ve salonlarda daima insanlar var. Köşkün № 23 fenomeni nedir, sadece gösterisini ziyaret ederek öğrenebilirsin, bundan sonra yine burada dönmek istiyorum.

Yeni Oceanarium'un Amacı

Bu büyüklükte bir oceanarium'u inşa etmek, halkın sadece bir sonraki akvaryum balıklarını düşünmek değil, aynı zamanda yaşam alanları hakkında bilgi edinmek ve hilelerini gözleyerek yeni duygular yaşamak istemesinden kaynaklanmaktadır.

"Mosakvarium" (Moskova), oşinografi ve deniz biyolojisinin merkezi ve ana misyonu, gezegenin çeşitli köşelerinden insanlara yaşayanların yaşamına girmesiydi. Büyük bir akvaryum binasında beşten üç sıra akvaryumu, yunuslar ve katiller balinalar için büyük bir havuz, sürüngenler ve kaplumbağalar için açık su alanları.

Her şey her akvaryumun yakınında olacak şekilde düzenlenmiştir ve bunların 80'i vardır, "dosyadan" "kiracılar" a Moskova'ya geldikleri alanı belirten işaretler vardır. Burada bir konferans salonu ve bir sinema olduğu gerçeği bunun sadece başka bir ticari proje olmadığını, ancak su biyomasını incelemek ve oceanarium konuklarına yeni bilgiler aktarmak için bilimsel bir merkez olduğunu söylüyor.

İncelemelerin de dediği gibi, "Mosakvarium" misyonunu mükemmel bir şekilde yerine getiriyor, deniz hayvanlarının katılımıyla müzikli bilişsel şovlar yaratıyor.

Oceanarium'un yeri

23 numaralı köşk seraya aitti. En yakın okyanusa birkaç bin kilometre mesafedeki bir şehirde bir akvaryumun kurulması cesur ve masraflı bir girişimdir, ancak girişim kendisini haklı gösterir. Birçok ziyaretçi kabul maliyetinden şikayetçi olsa da, burada her zaman çok insan var. Başkentin ziyaretçileri, çalışma modu ve Mosakvarium'a biletlerin maliyeti ile ilgileniyor. "Oraya nasıl gidebilirim?" - Bu soruya da sıkça sorulur.

Ünlü roketiyle "Cosmos" adlı köşkün solunda yer alan 4 katlı akvaryumun bulunması kolaydır. Ziyaretçiler, "VDNKH" metro istasyonuna gitme ve istasyonun eski çıkışına gitmek için en kolaydır.

Serginin ana girişine girerken, sokağın sol tarafında her zaman düz gitmek gerekiyor ve "Kosmos" köşkündeki roket sola dönüyor. Dolayısıyla "Mosakvarium" (adres: Prospect Mira, 119, pavyon 23) açıkça görülebilir.

Diğer girişlere VDNKh girerseniz, sergi merkezinin hemen hemen her yerinden görülebilen "Vostok" roketi de bir dönüm noktası olmalı.

Oceanarium'un tanımı

Dedikleri gibi, Mosakvarium Avrupa'daki en büyük akvaryumdur. Birçok ülkede dolphinariums'un kapanmasına ve deniz hayvanlarıyla yapılan temsillerin yasaklanmasına rağmen, Moskova yeniliği kasaba halkı arasında büyük talep görüyor.

Okyanus dalgası, cam gibi maviden yapılmış güzel bir bina ölçeğiyle etkiliyor. 5 kat ve 4 kat vardır:

 • Sıfır seviye yeraltındadır ve burada denizler, okyanuslar, nehirler ve göl sakinlerini temsil eden çeşitli büyüklükteki akvaryumların bulunduğu yer burasıdır. Burada "Güverte" ve "Amazonia" lokantalarında hareket etmeden önce rahatlayabilirsiniz.

 • 1. katta nakit masaları, bir oyuncak mağazası, bir fotoğraf stüdyosu ve bir kafe "Çikolata Kız" bulunmaktadır.
 • İkinci katta bir restoran ve bar "Narnia" bulunan rekreasyon alanı bulunmaktadır.
 • Üçüncü katta büyük bir yüzme havuzuna sahip olan, sadece yunusları ve kürklü mühürleri oynamayı değil, aynı zamanda görkemli katiller ile kubbenin altına atılmasını sağlayan bir salon da bulunmaktadır.
 • 4. katta, oditoryumun VIP bölgesi için girişler bulunmaktadır.

Vladimir Höyük salonunda bulunan "Mosakvarium" salonunda bulunan yunuslarla yüzebileceğiniz yedi adet yüzme havuzu bulunan havuza ek olarak.

VDNKh üzerinde akvaryumun çalışma şekli

Sergideki 23. pavyonun yalnızca hafta sonu, ayın son Pazartesi günü hijyenik olarak kabul ediliyor. Akvaryumun geri kalanı boyunca 10.00'dan 22.00'a kadar çalışır, ancak unutmayın ki 21.00'den sonra ziyaretçilere artık izin verilmemektedir.

Yukarıda belirtilen çalışma süresine sahip olan Mosakvarium'un deniz hayvanlarının katılımıyla yalnızca Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri saat 15.00 ve 19.00'da sunumlar gerçekleştirdiği de dikkate alınmalıdır. Bir saatten biraz fazla sürüyorlar.

Ziyaret zamanı maliyeti bağlıdır, bu nedenle, "tarihte" oceanarium sakinleri için geç olamaz, çünkü maliyet farkı ödemek için çalışmaz, yeni bir bilet satın almak zorunda.

"Mosakvarium": fiyatlar

Bu şaşırtıcı yere nasıl gidilir? Mosakvarium'u ziyaret etmek için biletler doğrudan 1. kattaki bilet gişelerinde veya şirketin web sitesinde satın alınabilir. Bir su şovu ziyaret etmek için, e-biletler satın almak müşterilerin salondaki hangi koltukların hâlâ satılık ve fiyata uygun olduğunu hemen fark ettiği için daha karlı olur. Basılı ve ücretli biletler, akvaryum girişinde sunulmalıdır.

Biletleri bağımsız olarak basmanın hiçbir yolu yoksa, bunu yapmak için bilet numarasını ve ödeme yapıldığı kredi kartını belirten "Mosakvarium" a giderek (gidilecek yerden önce adresi yazıp yazmalısınız).

Şovu ziyaret etmek ister, akvaryuma bir bilet satın almanın oditoryuma kabul edilmediğini unutmayın. Şov için, abonelikler ayrı olarak satın alınır ve fiyatları normal giriş bilgisinden önemli ölçüde farklıdır.

Pazartesiden perşembeye, günün saatine bağlı olarak fiyatlar şöyle:

 • Yetişkinler için günde 10.00'dan 16.00'ya; 600 ruble;
 • Yetişkin bir ziyaretçi için 10.00'dan 21.00'e kadar bütün gün ücreti - 800 ruble;
 • Genç müşteri ziyaretleri saat 10.00'dan 16.00'ya 400 ruble'ye mal olacak. Büyümesinin 120 cm'yi geçmemesi koşuluyla;
 • 120 cm'ye kadar olan bir çocuk için 10.00'dan 21.00'e kadar tam gün 500 r mal olacak.

Kesinlikle başkaları, "Mosaquarium" fiyatlarını cuma-pazar günleri arasında sunuyor:

 • Bütün günün yetişkinler için 10.00 - 21.00 arası - 1000 ruble;
 • 2 yetişkin ve 12 yaşın altındaki bir çocuğun ailesi için bilet 2500 ruble ücretlidir. (Tam gün);
 • İki yetişkin ve 12 yaş altı 2 çocuklu aileler, akvaryuma yapılacak ziyarette 3200 ruble'ye mal olurlar. (Bütün gün oranı);
 • Akvaryumda gün boyu 120 cm yüksekliğe sahip çocuklar için bu gün 600 r mal olacak.

Avantajlı ziyaretçiler için bilet, indirim hakkını gösteren belgeleri sunarken münhasıran kasiyer aracılığıyla satılır. Bunlara engelli grup 1, İkinci Dünya Savaşı'na katılanlar, SSCB ve Rusya Federasyonu'nun kahramanları ve beraberindeki kişiler dahildir. Avantajların bulunduğu biletlerin maliyeti 10 ruble'dir. Kişi başı

Deniz hayvanları ile temsilcilikler

Değerlendirmelere göre, "Mosakvarium", su şovlarının repertuarının sürekli güncellenmesi nedeniyle popülaritesini kaybetmiyor.

İlk tiyatro gösterisi, büyük ekranda ulaşılabilir bir biçimde denizlerin ve okyanus sakinlerinin yanı sıra katil balinalar, deniz aslanları, beluga balinaları ve yunuslar gibi gösteri yapan aktörler hakkında anlatılan "Dünya Seyahatini" tanıttı.

Deniz hayatının öyküsüne deniz hayvanlarının damıtısı eşlik eder. Özellikle popüler olan "Mosquarium" katil balinaları. Dünyadaki her oceanarium, bu devlerin içeriğinden övünemez ve Moskova şovunda üçü var.

Gösterecek olursak, masrafları direkt olarak salonda sektöre bağlı olan ayrı bir bilet satın almanız gerekir. En ucuz yerlerde yaklaşık 900 ruble, aşağıdaki sektörlerin maliyeti 1500 ve 1900 ruble, "ıslak koltuklar" için ise 2100 ruble ödemek zorundasınız.

Şovun fiyatı sunuma bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Katil balinalar şovda yer alırsa, maliyet 1000 ila 5000 ruble arasında olacaktır.

Sunumun kendisine ek olarak, Moskovalılar ve şehrin konukları 2016'da yunuslarla yüzme havuzunda ek bir hizmet beklemektedir. Bilinmiyor iken ne kadara mal olacak, fakat her zamanki giriş biletleri fiyatlarını göz önüne alırsak, neredeyse herkes ulaşabilir.

Akvaryumlar

Seksen akvaryum serginin 600 m uzunluğunda olup, timsahlar ve kaplumbağa havuzları göz önüne alındığında agrega içindeki su hacmi 3000 m 3'tür .

Değerlendirmelere göre, "Mosakvarium" 500'den fazla balık türünü temsil ediyor ve toplam nüfus sayısı, gezegenin farklı köşelerinden 8000 kopya. Her biriyle tanışmak için çok zaman gerekiyor, bu nedenle bütün gün için bir bilet satın almak en kârlı yatırım.

Akvaryum, kapalı akvaryumlara ek olarak, özel açık hava mini havuzlarında deniz yıldızlarını ve karideslerini ellerinde tutma fırsatı da sunuyor.

Başka büyüleyici bir manzara da balıkların beslenmesidir:

 • Köpekbalıkları için Pazartesi, Çarşamba ve Cuma, saat 14.00;
 • Salı, perşembe ve cumartesi günü piranhalar saat 13.00'da yemek yedi;
 • Arkaik temsilciler için Amazon'dan - arapaim - besleme, piranhadaki gibi, ancak saat 14.00'da gerçekleşir.

Çoğu ziyaretçi, bu kez en tehlikeli deniz ve nehir yırtıcılarının nasıl beslendiğini görmek için gelmektedir.

Sualtı Tüneli

Okyanusarium'da daha az popüler olan yer, köpekbalıkları, katil balinalar ve birçok egzotik balık barındıran büyük bir havuzda bulunan, ağır camdan yapılmış bir tüneldir. Çoğu ziyaretçi için sırtınızın arkasında bir köpekbalığı veya katil balina olan bir fotoğrafta kendinizi yakalamak için bir fırsat.

Camın kalitesi tüm tünelin durumunu belirler. Ne kadar şeffaf olursa, havuz sakinlerinin çarpıklığı olmadan daha iyi görülebilir; bu da buranın ziyaretçilerle popüler olduğu anlamına gelir.

yorumlar

Ulusal Ekonomik Başarılar Sergisi'nde yeni bir okyanusarium'un açılması esnasındaki alışılmadık heyecanın başlıca nedeni, katil balinalarının olmasıydı. Bu deniz devleri, bu türden her kuruma uzaktır. Ziyaretçilerin söylediği gibi "Mosakvarium" kendisi, personeli ve akvaryum sakinleri kusursuz, ancak bilet fiyatları pek çok kişinin ziyaretine izin vermiyor.

Maliyeti Avrupa'daki benzer kuruluşlarla karşılaştırırsanız, VDNH'daki 23. Pavyon'da yurtdışındaki "meslektaşları" nızınkinden aşağı değillerdir. Belki gelecekte "Mosaquarium" kuponunda , Chistye Prudy'deki akvaryumda olduğu gibi önemli bir indirim yapılabilir .

Oceanarium'un Geleceği

Akvaryuma giden bir bilet için uygun fiyatlar artarsa ve işletme kendi ticari faaliyetlerden ziyade bilimsel çalışmaya daha fazla önem verirse, deniz biyolojisinin eşsiz merkezi haline gelecektir. Bu durumda, uzun ve verimli bir geleceği var, bilgi isteyenler arıyor ve sakinlerin seyircilerine avlanmıyor.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.