SağlıkMüstahzarlar

Adam'ın kökü

Kafkasya'nın Karadeniz kıyılarındaki tatil beldelerini çevreleyen dağ ormanlarında, Temmuz sonlarında ve ağustos ayına kadar kalın çalıların ortasında büyüyen kırmızı, çok parlak meyveleri görebilirsiniz. Bir sürü büyüyen çalılar boyunca bükülerek saplardan küçük demetler halinde asılırlar. Bu şifalı bitki Adams kökünün meyveleri. Bu ateşli kırmızı meyvelerin görünümü çok iştah açıcıdır, bu nedenle ağızda talep ederler ve kural olarak çocukların bu cazibeyi reddetmeleri mümkün değildir. Ancak bitki zehirli olduğu için sıklıkla sorun haline gelir !

Adamov'un kökleri, "tamus sıradan" daha yetkili bir botanik adına sahiptir. Bitki Dioscorean ailesine aittir. Kafkasya'nın yerel nüfusu nedeniyle aldığı "Adamov kökü" ismi. Örneğin, "erişilemez kök" gibi başka benzer bitki isimleri de vardır. Adından da anlaşılacağı üzere, belirli bir bitkinin köksapının kazılması oldukça zor bir iştir. Bu, dikey olarak büyüyen, etli, çok kalın köktür ve 1 metrelik bir uzunlukta olabilir. Genellikle diğer bitkilerin kökleri arasında bulunur ve neredeyse daima humus bakımından oldukça zengin olan etek ormanlarının yerel topraklarında bulunan kalker taşlarının hemen yanında bulunur.

Daha önce de belirtildiği gibi kök uzun bir şekle sahiptir, çok kalın, siyah-kahverengi ve bazen de siyah renktedir. Tüm yüzeyinde çok sayıda kök salatası büyüyor. Kırılma durumunda, çok sulu, iç kısım rengi sarımsı ve benzeri yapıya benzer.

Tesisin kendisi asma maddesine çok benzer, birkaç otsu gövdeye sahip ve yaklaşık 4 metre uzunluğa ulaşıyor. Ağaçlar ve çalılıklar arasında rüzgar kaynağı. Thamus'un yaprakları dioscoreus bitkilerinin karakteristikleridir. Venation'ı keskin şekilde izole edilmişlerdir, tabaklar ovoid şeklidir, tabanı derinden kalp şeklindedir ve ucu sivridir. Sapta, yapraklar dönüşümlü olarak düzenlenir ve uzun petiollerde büyür.

Adamov'un tıp alanında kökü, özellikle Kafkasya'da oldukça popülerdir. En yaygın kullanımı iyileşme, çürükleri ve çürüğü mükemmel bir şekilde çözer, bazı küçük yaraları çabucak iyileştirir. Radikülit, romatizma ve siyatik gibi hastalıklarla birçok doktor adam kökü reçete eder. Bu tür hastalıklarda kullanımı yalnızca harici. Boğaz lekeleri, bitkinin taze bir kökü veya onun kaynatılması ile votkanın tentürüyle öğütülür . Bir çözüm, çeşitli poultties'lerden yapılabilir ve masaj için kullanılabilir. Kan dolaşımını iyileştiren kökteki yağlı yağlar sayesinde şifa etkisi hızlı bir şekilde gelir. Adamik kök uygulaması dahili olabilir. Bitkiden elde edilen müstahzarlar mukoza zarlarını mükemmel bir şekilde iyileştirme ve her türlü iltihaplanma sürecini ortadan kaldırma özelliğine sahiptir.

Bu şifalı bitki mukus, tahriş edici maddeler ve alkaloid bakımından zengindir. Bunların hepsi insan sağlığı üzerinde çok faydalı bir etkiye sahiptir ve bu nedenle geniş bir kullanım yelpazesine sahiptir. Bronşit, tromboflebit, hemoroit, varikoz damarları gibi hastalıklarla mükemmel bir şekilde başa çıkmaktadır. Akciğer hastalıkları ve ürogenital sistem için bir tıbbi bitki uygulayın. Bu bitkiden elde edilen preparatlar yara iyileştirici özelliklere sahip olduklarından, çeşitli iç ülserler için endikedir: mide, duodenum. Buna ek olarak, siğiller, egzama için harici bir çare olarak kullanılması önerilir ve ayrıca bu tıbbi bitki cinsel zayıflıklara yardımcı olur.

Tıbbi müstahzarlar hazırlamak için bitkinin kökleri kullanılır. Sonbaharda kazılırlar, temizlenirler, çok çabuk durulanırlar ve soğuk suda, daha sonra iyi havalandırılan sıcak bir odada kurutulurlar.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.