SeyahatYol tarifi

İvanovo göller (Hakasya) - Rusya'nın inci

Gerçekten, Rusya'da en güzel yerleri - İvanovo göller (Hakasya). Aşağıda görüleceği Fotoğraflar, bu alanın bozulmamış doğanın tüm üstünlüğünü açar. Onlar ihtişamı ve pitoresk yerel sahne ile göz vurun. Göller doğu yamacında, alpin bölgesinde Hakasya ve Kemerovo Oblast sınırında bulunan Kuznetsky Alatau.

Açıklama ve doğal özellikler

İvanovo göletler - 4 dağ gölü. Hepsi oldukça büyük ve çok derin buz sudur. Ağrı ve Beaver (- sırasıyla 1546 1617 metre deniz seviyesinden tepe yüksekliği) olarak adlandırılan tepeler arasında, kaskat. Gönderen gölün üstüne sisteminin alt rezervuar içine akar nehir ahır, izler. Bu noktada, güzel bir şelale oluşturuyor. Bu göller İvanovo (Hakasya) tarafından somut isimler olmadığını belirtmek gerekir, ama sadece toplam. Bunların büyük dignify üstünü ve altını kabul etti.

İvanovo göller burada buzullar ve sözde snowfields yayılmış, çünkü sonsuz buz bölgesinde yer almaktadır. Çok derin rezervuarlar, ortalama 140 metredir. Ne en şaşırtıcı - Su basitçe onun şeffaflık ile şaşırtıyor. nehirler ve balıkçılık için iyi göller, ama hepsi değil. Örneğin, neredeyse Upper Lake bulunmaz. Basitçe açıklamak gerekirse: İçinde su sıcaklığı soğuk hayvan dünya için sadece kabul edilemez şekilde düşüktür. Karst kökenli İvanovo gölleri övünebilir. Tam zengin Hakasya böyle göletler: büyük derinliklerde dolayısıyla varlığı. göller şelale ve snowfields su alma akışları "Eat".

Ne turist bekliyor?

göller seyahat eğlence için elverişsiz şunlardır: yüzme ve dalma. hatta tehlikeli o kişi onun içine girmek için buzlu böylece sudur. Ayrıca, bazı rezervuarlar kıyılarında sadece kelimenin olağan anlamıyla kullanılamaz. pürüzsüz kayalar, İvanovo çevreleyen göller - Bir yandan diğer ilgili sarp yamaçlar ve uçurumlar görebilirsiniz. Hakasya her zaman tehlikeli bir inişle rezervuar çok sayıda bulunmaktadır.

Saçak sadece batı alt göllerin kıyı ve park alanı yolcuları bulabileceği olmasıdır. Bununla birlikte, turist çevreleyen doğanın manzarası ile çekilir. Dağların eteklerinde Ebedi kar kış sporlarında tüm yıl boyunca etkileşim kurmanıza olanak tanır.

Vahşi doğa parkı

o dağ bölgesinde yer almaktadır çünkü İvanovo göller, kendi türünde eşsiz bir doğa parkının, olarak kayıt planlıyoruz. Bu güzel doğa, flora ve fauna benzersiz çeşitliliğe ek olarak, kolaylaştırılır. flora ve fauna bazı temsilcileri sayfanın Kırmızı Kitabı listelenen. Parkın ana amacı koruma ve muhafazasını (yüksek dahil olmak üzere bazı biocenoses taşımaktadır alpin çayırları), hem de nadir bitki topluluklarını - huş sarma ve benzersiz tundra türler bahçeleri. İvanovo göller (Hakasya) - ren geyiği nüfusun bölge. kızılcık ve yaban mersini - Burası da çilek zengindir.

göller tabanına yakın turist kampları ve oteller yer almaktadır. Yaz aylarında dağlara ve rezervuarların turlar var yönlendirilir ve Kasım'dan Mayıs'a, bir kar aracı, kayak, snowboard bir yolculuk alabilir.

İvanovo göller Hakasya: nasıl sürüleceğini?

hedefinize ulaşmak için, zor bir yolunu aşmak gerekir. 450 km - Krasnoyarsk en büyük yerleşim olan mesafe. Seyahat kenti Achinsk, Uzhur, Kopyov yolculuk, araba ile olabilir. 100 km - Son Köyden Eğer iyi bir mesafe kırma, çiftlik Priiskovaya için çakıl yol boyunca gitmek zorunda. Ve bu belediyeden göllere - Biraz fazla 10 km. Rotanın karmaşıklık kötü yol arazi olduğunu. Hemen hemen tüm mesafe sadece arazi aracı veya yürüyerek ulaşılabilir. Bu yolun başında genellikle bölünmüş turist kampları olduğunu. Aynı şekilde, yol ve uzun mesafeli taşıma üstesinden gelmek mümkündür.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.