SağlıkMüstahzarlar

"Chondroxide forte" adlı ilaç. Kullanım Talimatları

"Chondroxide forte" (tablet, jel) ilacı, doku rejenerasyonunu, NSAİİ'leri teşvik eden ilaçları ifade eder. Aktif maddeler kondroitin sülfat, meloksikamdır. İlaç karmaşık bir etkiye sahiptir, osteokondroz ve osteoartroz gelişimini inhibe eder, analjezik etkiye sahiptir. Yüksek molekül ağırlıklı mukopolisakkarit, kondroitin sülfat, kıkırdak dokusunun doğal bir bileşenidir. Bileşik, fosfor-kalsiyum metabolizması sürecini stabilize eder, kıkırdağı yok etmeye neden olan enzimleri inhibe eder. Bileşen, eklem yüzeylerini düzeltmeye, acıyı azaltmaya ve hareketliliğini arttırmaya yardımcı olur. Meloksikam'ın analjezik ve anti-inflamatuar etkisi vardır. Bileşen, kondrojetral bir preparat olan kıkırdak dokuyu olumsuz etkilemez. Meloksikam etkilenen bölgedeki iltihaplanma ve ağrı mediatörlerinin sayısını (prostaglandinler) azaltır.

"Chondroxide forte" anlamındadır. tanıklık

İlaç, dejeneratif distrofik doğanın hareket cihazında hastalıkların kompleks tedavisi için reçete edilir. Endikasyonlar osteokondroz, osteoartrit, ağrı sendromu ile komplike olan diğer hastalıkları içerir.

"Chondroxide forte" adlı ilaç. Kontrendikasyonlar

Dışarıda, çare, amaçlanan uygulamanın sahalarında cildin bütünlüğünü ihlal ettiği için tavsiye edilmez. Kontrendikasyonlar yaşı 12 yıla kadar, aşırı duyarlılığı içerir. Dikkatle, randevu, böbrek ve karaciğer hastalıklarında, yaşlılık döneminde kan hastalıkları ile belirgin seyir gösteren patolojilerin (ülserin alevlenmesiyle birlikte) patolojilerinde yapılır. İlaç "Chondroxide forte" laktasyon ve gebelikte kontrendikedir.

Dozaj rejimi

İlaç içinde günde iki kez 2 tablet verilir. Dışarıdan bir santimetreden beşe kadar ince astar boyu uygulayın. Kullanım sıklığı günde üç defadan fazla olmamalıdır. Harici olarak uyguladıktan sonra, elleri iyice yıkayın. Uygulama süresi bir uzman tarafından belirlenir ve patolojinin ciddiyetine ve terapötik etkililiğe bağlıdır.

Yan etkiler

"Chondroxide forte" adlı ilaç (uzmanların ifadeleri bunu doğrulamaktadır) temel olarak tolere edilmektedir. Kişiye tahammülsüzlüğün arka planına karşı alerjik reaksiyonlar mümkündür. Özellikle harici olarak kullanıldığında kızarıklık, kaşıntı, tahriş vardır. Olumsuz tepkiler oluşması halinde, uzmana danışılması gerekir.

Ek bilgi

Harici uygulama ile sistemik absorpsiyon çok düşüktür. Bu bağlamda, bir jel kullanırken aşırı doz alınması pek olası değildir. Teorik olarak, alerjiler, tahriş, kuruluk, ciltte kızarıklıklar olabilir. Böyle bir fenomen ortaya çıkarsa, bir doktora danışmalısınız. Uygulamada, klinik önemi olan diğer tıbbi ürünlerle olan ilaç etkileşimi vakaları tanımlanmamıştır. Sakinleştirici bir etkisi yoktur, psikomotor reaksiyonları etkilemez.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.