ÇirkinlikInşaat

Laminat parke için hangi altlık daha iyi? Laminat yumuşak odun için alt-tabaka. laminat için underlay - nasıl seçilir?

onarım zaten sona eriyor zaman, döşeme bırakmaya zamanı. Çoğu zaman, bu gün insanlar, çok yönlü, çok düzgün ve güzel görünüyor ve onlarca yıl sürebilir bir laminat olarak bu malzemeyi tercih etmektedir. bu harika kapsama sizin katta olacak önce Ancak, dedikleri gibi, güvenli bir takmak için kendisine önünü gerekiyor. Sonra sorusu ortaya çıkması bir laminat altında tabaka daha iyi, kalınlığı olmalıdır ve herhangi bir malzemeden yapılmış olmalıdır Ne.

alt-tabaka kısa açıklaması

Biz "yeraltı" katmanı farklı türde karşılaştırmak başlamadan önce, en temsil gerçeği ile başa edelim. ne laminat altında substrat daha iyi anlayabilmek için, başka onun işlevini ve amacını bilmek, ya da gereken Çünkü doğru seçim çok zordur olun. Yani, hatta yeni daireler, her şeyden önce zemin tam düz değildir. Tabii ki, şap yerleri bu eksikliği telafi eder, ama dekoratif kaplama döşeme ne zaman olacak sonunda daire ve mobilya sakinleri ağırlığı altında darbe. Bu durumda, alt-tabaka emilmesi işlevini gerçekleştirir ve küçük boşluklar ya da çatlaklar olan yerlerde laminat sarkmasını verir. Ayrıca, bu kaplama ses geçirmez işlevi yerine getirir. Yani yukarıdaki komşulardan size gelir gürültü, açık yardımcı katmana daha az görünür sayesinde olacaktır vardır.

substrat ek özellikleri

Hala laminat substrat gereklidir altında, aşağıdaki özellikleri şeye bakar şüphe edin. Öncelikle, bu ekstra katman yassı sıcak hava daha fazla sayıda kaydetmenizi sağlar. Aynı zamanda, o nedenle bir ısı yalıtkan görevi görür, soğuk kaçırmıyor. Evinizi zemin ısıtma vardır ve böyle bir sistem değilse, sadece odaya konfor daha verecektir eğer substrat, ısı ek iletken olacaktır. Bu malzemenin önemli işlevi nemden ahşap korumaktır. Bu dumanın en emer, böylece laminat suya duyarlılık önemli ölçüde azalır. Bu size hizmet ve zamanından önce bozulmaz artık kapsayan bu zemin sağlar. Ve şimdi bir laminat altında substrat daha iyi, biz tamir için kullanılabilecek mevcut tüm kaplamaların listesini sağlamak anlamak için.

Malzeme - herhangi bir alt-tabakanın taban

Taban kaplamasının türleri kesin yapıldıkları malzemelerin bağlı gruba ayrılır. Örneğin, en yaygın uygulamanın bir edilir polietilen köpük. Genel olarak, bu folyonun geniş rulolar şeklinde pazarlanmaktadır ve çok küçük bir kalınlığa sahiptir. Malzeme laminat için özel olarak monte ve döşeme tahtası kesinlikle yasaktır birleştirin edilebileceği unutulmamalıdır. Bu kaplamanın fiyatı son derece erişilebilir, bu yüzden sık sık her şey için bütçe onarım daire veya ofis sırasında kullanılır. Aslında, bu "folyo" mekanik hasarlara karşı çok hassas olduğunu, bu yüzden tabaka boşlukları ambalaj durumunda meydana genellikle altındadır. Bununla birlikte, yastıklama ve yalıtım malzemesi bu nedenle önemli bir talep sahiptir, fonksiyonunu yerine getirir.

Mantar kumaş - En iyi seçimlerden biri

"Kapalı" kaplamaların en yaygın türlerinden biri, mantar örtü laminat için. Bu malzemenin fiyatı herkes tarafından kolayca kullanılabilir ve kalitesi yeterince yüksektir. Bu nedenle, mantar rulo hızla donanım mağazaların raflarında uzaklaştığı ve daireler onlar niteliksel çok uzun bir süre ve hizmet vermektedir. Malzemenin laminat, aynı zamanda döşeme tahtalarıyla sadece birleştirilir unutulmamalıdır, ama daire yerden ısıtma ile donatılmış ise, monte edilemez. Bunun nedeni, dış dekor tabakasının zarar verebilir tüplerden buharlaşacaktır mantar düşük buhar engelleyici özelliklere sahip olması ve nem etmektir. Ayrıca, bu tabaka, en düşük buhar bariyeri dengeler selofan bir film ile birlikte monte edilir unutmadan. Bu durumda, uzun laminat için dekoratif kaplama ve mantar altlık olarak görev yapacak. Böyle bir maddenin fiyatı bugün mevcuttur metrekare başına 150-300 ruble arasında değişir.

Parkolag-rulo - sıcaklık ve konfor bir sürü

Şimdi altında döşenecek nasıl yoğun ve kalın bahsedelim laminat. Nasıl seçmek için mükemmel amortizing zemin ve çok yer almaz edeceğini varyantı? Cevap basit - Eğer parkolag gibi bir kaplama tercih etmek gerekir, ya da kraft kağıt, daha yaygın olarak bilinen adıyla. Bu kalınlığı ve kalitesine bağlı olarak değişir fiyat olan, rulo halinde satılmaktadır. Ancak, hatta bütçe seçenekleri, yoğun ve esnek web duyarsız mekanik hasara aynı anda vardır. mükemmel zemin kaplama hizalar ve laminatın daha fazla deformasyon oluşmasını engeller ve böylece kalın 3 mm altında, bu lamine malzeme alt-tabaka. ağaç elinden geleni nitelikleri korur, böylece Ayrıca, mükemmel buharı engelleme özellikleri vardır. Bununla birlikte, kraft kağıdı üst karakteristik bir koku yayarlar onarım sonra ilk kez bitüm ince bir tabaka uygulamak için gerekli olduğunu hatırlamak önemlidir.

Tupleks - tüm hataları düzeltir onarım marka,

O yıl için, tüm inşaatçılar laminat için en iyi substrat söylendi - bu rulolar halinde satıldığı, tupleks. Bu malzeme belirli bir adı vardır, bu nedenle üretici uyarınca, denir, ama onun kalitesi kötüleşir gelmez. Bu, kalınlığı üç milimetreyi aşmaması çok tabakalı bir filmdir. Selofan tabakalar dış kaplama kenarında orta ihtiva eden yerleştirilmiştir köpük peletler. kaplamanın, bu basit yapı ile ideal olarak korur ve hatta oda ısı çarpar, ve bununla birlikte aynı zamanda ses izolasyon ve emici özelliklere sahiptir. tahta tamamen bozulmadan kalır, böylece tupleksa bir parçası olan Selofan,, nemdir. Aynı zamanda, ıslak şap konabilir, bu madde, gerektiğinde hemen onarım tamamlamak için dikkat çekicidir. Zamanla, beton nemi substrat üzerine absorbe edilir ve sorunu devam etmektedir.

Doğal malzemeler en pahalı

Ancak doğal hammaddelerden üretilen laminat alt-tabaka, yumuşak ağaç altında ayrılmış daha pahalı kaplamalar ve hatırı sayılır bir. Bu kalınlık 3 mm ya da daha fazla, farklı boyutlarda, tabakaları formunda üretilir. Bu karakteristik, koyu bir yeşil renk ve hafif bulanık bir yüzeye sahiptir. Bu malzeme evde ısı büyük miktarda korumak için, ama hava geciktirmek için değil sağlar. Bu, aynı zamanda bu şekilde ağacın ömrünü uzatan, ısı ve ses yalıtımı özellikleri yerine, hem de tüm istenmeyen nemi emer, bu tabaka "nefes" dir. Bununla birlikte, laminat yumuşak odun altında alt-tabaka yapı marketlerde satılan değildir. Sipariş yapılabilir ve bunun maliyeti de eş selofan ve mantar çok daha yüksek olacaktır. Ayrıca, bu malzeme, döşeme tahtasının ile birleştirildi ve birden fazla on hizmet vermektedir.

yaprak veya rulo: Hangisi daha iyi?

tabaka ve silindir altında laminat substrat: Bugün, herhangi bir döşeme altında yüklenir yardımcı kapak, başlıca iki çeşidi vardır. Her biri kendine göre avantajları ve dezavantajları vardır, bu yüzden kısaca şimdi onlara bakacağız. İlk durumda levhada, bağımsız duvarlara bitişik mümkün olması gerektiği gibi daha da kalınlığının. Aralarındaki mesafe çok az olmalı ve bütün eklemleri (bir yapışkan bant kullanmak mümkündür ekstrem durumda, ancak sonuç daha az güvenilir olacaktır) su geçirmez yapışkan bant işlenmiş. Hadde yaprak yavaş yavaş odanın ortasına doldurma duvarları ile yığını başlar. şeritler kesin ihtimale karşı küçük bir farkla gereklidir ve bir şey dekoratif kaplama altından dışarı sopa eğer, kolayca kesilebilir. Buna sen karar o malzemenin kalitesi ve yükleme işleminin bir soru değil bu bağlamda, bir laminat altında substratın ne tür sorusu daha iyidir.

Optimum arka kalınlığı

Böylece, ahşap zemin altında kalite ve astar tipi neredeyse tüm öğrendik. Artık elimizde estetik nitelikleri gitmek - yani parametrelere. Birçok kişi sağ malzemeyi tercih ediyor, laminat altında tabaka kalınlığı onların apartmanda tam olarak ne olmalıdır merak etmeye başlarlar. Şu anda ayrıntılı olarak bu soruyu düşünün. Esas olarak, bu onun kusurların değerine yani cinsiyet farklılıklarının büyüklüğüne bağlıdır. oyuklar, 2 ila 5 milimetre arasında bir boyut, 3 mm uygun bir kaplama ortalama kalınlığa sahip ise. düzensizlikler daha büyük ise, 8 mm veya daha fazla bir kalınlığa sahip olan malzemelerin kullanılması da mümkündür. Bu sağlayacaktır zemin seviyeye ve laminat daha da çöküntüleri engelleyecek.

Substrat kurulumu etmeye yönelik birkaç ipucu

Yukarıda tarif edildiği gibi, bir çok pedler nemli bir ortamda önemlidir selofan temeli değildir. Dolayısıyla malzemenin montaj öncesinde odadaki nemi önleyecektir bu katman atılmıştır dikkat, çekmek. Zaten bu malzemeyi dikişli kabul substrat hariç.

Bu tür folyo ve plastik gibi malzemeler, böylelikle de, ısı muhafaza ve ucuzdur. Bu nedenle, onların bazında yapılan astar laminat, altında, genellikle her zaman düşük sıcaklıklar var dairelerde monte edilmiştir. Ve tabii ki, bu somut şap kullanarak zemin önceden hizalamak ve bu işlevler alt tabaka üzerinde alacak olması dolayısıyla güvenmeyin önemlidir. yumuşak yeni bir katman, artık size dekoratif bir zemin kaplaması hizmet vermektedir.

Son olarak, küçük

Şimdi onarım gerekli aşamalardan biri böyle bir laminat substrat olarak bir malzeme koymak için olduğunu biliyoruz. Bütün bu yerine getirmektir Ancak tam renklerde bir süreç bu durumda sadece bir usta tanımlayabilir - Nasıl tür tercih ve nasıl monte ne seçerim. Makalede genel kurallar ve bu eserleri ilişkin öneriler, evde kendileri de onarım yaparsanız kullanabileceği gösterilmiştir. Ama bu işler için hepsi aynı deneyimi olmadan başlatmak için gerekli değildir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.