SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Neden kalbinde bir ağırlık vardır?

İnsan kalbi yaklaşık yumruk, ait kime kişiyi boyutlarına sahip kaslı bir organdır. Kadınlarda - Vücut ağırlığı erkeklerde 300 gram ve 250 gram ortalamasıdır. Kalp simetrik iki bölüme ayrılır - sol ve sağ. Her bir parça, iki hücreden oluşur. Üst bölme - atrium - Kan toplama için tasarlanmış. Alt oda kan geri akışını önlemek için, giriş ve çıkış vanaları var olan bir ventrikül olarak adlandırılan. iç duvarlar ve kalbin septum kompleks tabakalı kas oluşur, miyokardı adı.

Kalbin temel işlevi - vücuda kan sürekli dairesel hareketi. bakliyat kendisi azalmaya otomatik olarak oluşturulur. kendini uyarma Bu tesis miyokard içinde bulunan bir iletken sistem tarafından sağlanmaktadır. Bu sistem, kendi darbeleri üretme yeteneğine sahiptir ve sinir sistemi beslenir elektrik darbeleri içerir. Tüm bakliyat topluca miyokardın uyarılma ve kasılma neden olur. Sami bakliyat kalbin bölgelerinden birinde meydana - sağ atrium. Onlar ritmik kasılmalar gerçekleştirmek zorunda kalıyor.

genellikle çeşitli olumsuz etkilere maruz böylece bu vücut muazzam yükü vardır. Bu nedenle, genellikle göğüste ağırlık hissediyorum. Bazıları meme veya göğüs acıyor düşünmek yanılıyorlar, ama o ve gelmiyor kafa, bu kalbin şiddetidir. Bu sorunlar, tüm vücut çalışmalarında veya kalp kan damıtılır kan damarlarında olduğunu ifade eder. ağırlık merkezinde var neden acı duyguların nedenleri nelerdir?

1. uzun deneyimler stres veya kan adrenalin salınan zaman - bir stres hormonu, daralma ve damar spazmları, kalp şiddetini neden olur. Bu durumda, kan dolaşımı, bunun sonucunda kalp atışı, hızlandırır hissi nefes, rahatsızlık. Sol göğüste karıncalanma şeklinde Orada ağrı, sözde duygu "boğazında yumru." Bu belirtiler yoğun fiziksel aktivite ve huzursuzluk ile ilgili değildir.

2. yerçekimi görünümü için bir başka neden - Hormonal bozukluklar. Onlar önce veya vücut hormon düzeylerinde yeniden düzenlenir âdet dönemidir genellikle görünür. Bu anda, bıçaklama alabilirsiniz kalbinde ağrı, ilham ile artar. menopoz döneminde kadınlarda hormonal denge yeniden inşa ve ağırlık merkezinde olmadığı için bu dönemde presleme, dikişler ve sıkıştırma duyumlar tecelli ediyor. Ayrıca stabil işlemi ve şiddetini neden olabilir, bu süre boyunca kan basıncında atlar.

3. Çoğu zaman, kalbinde ağrı ve ağırlık vasküler distoni görülür. Bu ağrılar farklı bir yapıya sahip olduğunu ve benzer kalp krizi veya anjin. vücut ağrısı fiziksel efor ile ilişkili olmadığından bu durumda, nitrogliserin kullanımı yardımcı olmuyor.

4. olumsuz kalp ve jet lag etkiler gece vardiya nedeniyle olabilir, gününün tatil olmaması, jet lag değişikliği. Bu gibi durumlarda, saat, yük test, etrafında kalp ve kan damarları bundan sonra vazospazm ve kan basıncı yükselmesi ortaya çıkabilir. presleme veya Bıçaklama ağrıları rahatsız başlatılıyor.

5. zararlı etkisi ve alkollü içeceklerin aşırı (normal veya uzun süreli) kullanımı. Alkol sadece birkaç dakika dramatik, kalp kasının kasılma sıklığını arttırır adrenalin üretimini artırır, kan dolaşımına girer. Bu nedenle, sırayla, bir kalp fazla kan ihtiyacını arttırır, miyokard oksijen ihtiyacı artar. göğüste ağırlık vardır, kalp ritmi bozulur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.