ÇirkinlikAğaçlandırma

"Oksijen Bombaları": hangi bitkiler evinizdeki havayı temizleyebilir?

Herkes evde temiz ve taze havanın olmasını ister. Temiz hava ile bir evde geri gelmek güzel. Bunun bir kısmı bize bağlı: havayı özellikle arındıran ev bitkilerini kullanabilirsiniz. Bilim adamları, hangilerinin en net çalıştıklarını belirlediler. Havadaki toksin miktarını azaltmak çok önemlidir, zira toksinler hava, gıda, su, kozmetik, giysi, deterjanlar yoluyla vücuda girerse çeşitli hastalık riski artar. Seksen dört bin kimyasal üretimde oldukça yasal olarak kullanılabilir! Kısacası tehlike bizi her yerde kuşatıyor. Özellikle akut, kış aylarında, evdeki havanın daha az dolaştığı ve toksik ajanların kullanım hacminin değişmediği bir sorundur. Sonuç olarak toksinlerinizi teneffüs edersiniz. Kendinizi korumak için, evinizdeki havayı arındıran bitkiler edinin. Ayrıca güzel görünüyorlar ve evi pozitif enerji ile dolduruyorlar.

açelya

Mutfakta çok yüksek kaliteli, toksik temizleyiciler kullanmıyorsanız, bu bitki orada havayı temizlemeye yardımcı olacaktır. Etkilerini ideal sonucu elde etmek için en nazik organik araçları kullanarak birleştirin. Azaleas çalılarının çok güzel görünmesi kayda değerdir, bu yüzden bu bitki sadece yararlı olmayacak, aynı zamanda iç mekanınıza da dekoratif bir katkı olacaktır.

Sıradan sarmaşık

Evinizde sarmaşık tencereniz varsa, tuvalete koyabilirsiniz. Araştırmaya göre, havayı dışkı parçacıklarından en etkili şekilde temizliyor. Buna ek olarak, bu bitki bir sigara içen bir apartman dairesinde sigara bırakmak için kullanılmayan aileler için mükemmeldir. Ivy kanserojenler emer, pasif sigara içiciliğini etkisiz hale getirir ve odayı temizler. Basit bir bakımda bu bitkinin ek avantajı, sarmaşık büyümek için deneyimli bir bahçıvan olması gerekmez.

Spathiphyllum

Bu bitki bir banyo veya gardırop için mükemmel - spathiphyllum kalıp sporlarını iyi bir şekilde uzaklaştırır. Normal varlığı için çok fazla suya ya da ışığa ihtiyaç duymaz, ayrıca bitkiyi dekoratif yapan güzel çiçekler ona düzenli olarak görünür. Spathiphyllum sadece kalıp ile değil aynı zamanda formaldehit ve trikloroetilen ile de savaşmaktadır. Ancak dikkatli olun: Eğer evde bir kedi varsa, bitki yaprakları onun için ölümcül olabilir. Tencereyi yalnızca kedinizin yardımınız olmadan alamadığı yere yerleştirin.

Disis sarımsı

Bu bitki asla birkaç metreden fazla büyümiyor, ancak çok etkileyici görünüyor. Minyatür bir palmiye ağacı neredeyse her iç mekana sığacak! Bu durumda, bitki sıklıkla birçok yerleşim alanında bulunan trikloroetilen ve benzen havasını mükemmel şekilde temizler. Örneğin ahşap dolapların yakınında zehirli parçacıklar üretebilen malzemelerden yapılmış mobilya parçalarının etrafına dipsy yerleştirin.

Aglaonema

Bu bitkinin ayırdedici özelliği, yaprak sayısındaki artışla birlikte etkinliğinin artmasıdır. Aglaonema çalıları evinizde büyüdükçe, kirliliği ve toksinleri temizler o kadar etkili olur. Spathiphyllum gibi, Aglaonema da en az ışıkla hayatta kalır ve bazen bitki bile çiçeklenir, buna ek olarak çilekler de görülebilir. Tüm bunlar bu bitkiyi ev iç mekanına harika bir hale getirir.

Aloe Vera

Büyüyen aloe çok kolaydır ve sonradan bakmak zor değildir. Bu bitki havayı mucizevi bir şekilde odadaki temizler ve doğal bir ilaç olarak da kullanılabilir - Aloe yaprakları içindeki jel vitamin bakımından zengindir ve kesikler ve yanıkları tedavi etmeye yardımcı olur. Halk hekimliğinde, bütün tıbbi tariflerin bir listesi için kullanılır. Aloe ayrıca sindirimin uyarılması, bağışıklığın güçlendirilmesi, cilt sağlığı ve diğer faydalı fonksiyonlarla birlikte temizleyici bir etki ile de ilişkilidir. Bunun süper bir bitki olduğunu söyleyebilir ve pencerede sadece küçük bir pota ihtiyacınız olacaktır!

sardunya

Bu güzel çiçek mükemmel bir şekilde havayı temizleme görevi görür ve hoş olmayan kokuları giderir ve bakterileri öldürür. Ayrıca, Pelargonyum benleri püskürtür. Bu bitkiden elde edilen esansiyel yağ, uykuya dalmaya ve sinir sistemini mükemmel şekilde sakinleştirmeye yardımcı olur. Büyük ve parlak çiçekler, gösterişsiz pelargonyumun ek bir avantajıdır.

Taçlı klorofit

Chlorophytum yeterli miktarda doğal ışık gerektirir, ancak doğrudan güneş ışınlarının altına koymak değerli değildir. Odanın etrafında birkaç bitki hazırlayın, onlara karşı çabucak düşeceksiniz. Chlorophytum, havadaki karbondioksiti mükemmel bir şekilde emerken, dikkatli bakım gerektirmez. Bu bitkinin bir potunu mutfağa koymak özellikle güzel. Birkaç tane yapmak istiyorsanız, kolayca kendiniz geliştirebilirsiniz. Chlorophytum, basitçe başka bir tencereye ekilebilen küçük bitkilerle sürgüne izin verir.

Fiks kauçuk

Ficus çok dayanıklı bir bitkidir, aynı büyüklükteki diğer birçok bitkiden daha soğuk havayı alabilir. Daha az ışığa ihtiyacı var. Bütün incir havayı temizlemekle iyi çalışır, ancak gerçek lider olan kauçuktur: kirleticileri ve toksinleri evinizden mükemmel şekilde çıkarır. Bazı ev eşyalarını, halıları veya mobilyaları yayan formaldehite karşı en etkilidir.

Sanseveria üç şeritli

Bu bitki gece çalışmalarını sürdürüyor. Sanseveria havadaki karbondioksiti emer ve oksijeni serbest bırakır. Yatak odasında bir bitki bulunan bir pot koyarsanız, daha iyi uyumaya başlamış olduğunuzu kolayca fark edeceksiniz. Bu, tam olarak, odada bulunan havada 3 yönlü kızak kuşağının etkisiyle gerçekleşir. Bu bitkiyi oturma odasında tutmak zeminde bir halı ile tutmak iyidir: bu kaplama havanın kalitesini düşürebilir. Bu listedeki diğer birçok bitki gibi, sanseveriada özel bir bakım gerektirmez. Halı ve ahşap mobilyalardan havaya karışan formaldehitten sizi etkili bir şekilde koruyacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.