SağlıkKadın sağlığı

O kadın kısırlığa tedavi mümkün mü?

Dünya Sağlık Örgütü'nün verilerine göre, çorak, aylık regl olma, bir kadın düzenli bir cinsel yaşam ve doğum kontrolü olmamasına rağmen, bir yıl boyunca hamile kalamayan bu çifti, tanıdı. Hem erkekler hem de kadınlar üreme sistemi belirli koşullar altında, başarısız olabilir ve sonunda Doğurganlığı yol son derece karmaşık ve girift bir mekanizma olduğu bilinmektedir. Her yıl teşhis çiftlerin yaklaşık% 18 olduğu için Bugüne kadar kadın kısırlık tedavisi, neredeyse tüm gelişmiş ülkelerin gündemde. Uzmanlar şartlı bazı durumlarda benzer bir cümle yol açabilir dişi 22 ve 16 erkek faktörleri belirlemek. kadın kısırlık tedavisi olarak, böyle bir soruya geçmeden önce, her iki eşin de kapsamlı ve uzman (jinekolog / Androloji) tarafından çok uzun bir sınavı geçmek için gerekli gerektiğini dikkat etmek önemlidir.

kısırlık nedenleri

Yukarıda belirtildiği gibi kadın kısırlığı tedavi, sadece ana nedenlerinden saptanmasından sonra başlatılmalıdır. Aşağıda neden olabilecek bazı faktörlere bir göz olduğunu ve bu tür bir sorun yoktur.

  • (Aka - uyumsuzluk sorunu) İmmünolojik faktörler. Bu durumda, kadın vücudu sürekli sırayla, bir yumurta döllemek için izin vermez, ortağı spermalarını girmeden bazı antikorlar üretiyor. Sperm hücreleri sedanter hale gelir ve yakında tüm öldürdü.
  • genital organların doğrudan Enflamatuar süreçler kendilerini (Chlamydia, Gonorrhea, vs.). Çoğu zaman kadınlarda, bazı çok tehlikeli bulaşıcı hastalıklar sonradan zaten kronik aşamaya yol açan asemptomatiktir ve bu yetersizlik doğrudan giden bir yol hamile elde etmektir.
  • Hormonal bozukluklar. Bu yumurtlama sorumlu hormonal süreçler olduğu bilinmektedir. Bu sistemde bile, küçük değişiklikler (adet dönemleri yokluğu, progesteron seviyesinin azaltılması) kısırlık olasılığı.
  • Tüp tıkanıklığı. Yani, yapışıklıklar, pelvis dahil inflamatuar hastalık, kürtaj, cerrahi, genellikle sırayla, rahim yumurta ve daha sonra döllenmiş ulaşmasına izin vermez, soruna yol açar.

Kadın kısırlık. tedavi

Uzmanlara göre, kadınlarda infertilite tedavisi birincil nedenlerin kurtuluyor. Bu ilaçları (hormonal terapi) ve cerrahi seçenekler ve yardımlı üreme temel yöntemleri içerir. Önemli olan, kadın ve tedavisi erkek kısırlığı sadece bazı durumlarda aynı anda gerçekleşecek. Çoğu zaman 'çünkü sadece bir ortak yatıyor.

IVF

Şu anda, o varsayılmaktadır in-vitro fertilizasyon (IVF başka bir şekilde) aynı anda en popüler ve etkili seçeneklerden biridir. şey sebep yatıyor eğer suni tohumlama çoğunlukla layık olmasıdır fallop tüplerinin tıkanması kadınlar, endometriosis erkek kısırlığı, yumurtlama bozuklukları içinde. Genellikle IVF birkaç aşamada gerçekleştirilir. Başlangıçta, in vitro oosit ve sperm karıştırılır. Sonra zaten yumurta döllenmiş bir süre laboratuvarda belirli koşullar altında içerir ve daha sonra rahim içine yerleştirilir. IVF anlamlı çoklu hamilelik şansını artırmak olduğuna dikkat etmek önemlidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.