Haber ve ToplumKültür

IP Pozhalostina adını Ryazan Sanat Müzesi

Ryazan Sanatsal adı Pozhalostina Müzesi - başlıca yerli kültür merkezleri çok az en şaşırtıcı müzeler Rus kalbi biri da bilinir. oluşun süresi - XX yüzyılın başı. Ve konum - Ülkenin şaşırtıcı derecede sessiz ve uyumlu parçalarından biridir. 57 Liberty Sokak: Ryazan Sanat Müzesi Adres.

yaratılış Tarihçesi

Sanat Koleksiyonu Müzesi Ryazan kızının ölümünden sonra şehir verdi sanat oymacı Ivan Petrovich Pozhalostina eserlerinin toplantıdan ortaya çıkmaya başladı. başlatanlar ve müze kurucuları - şehir meraklıları "Profesör Ivan Petrovich Pozhalostina adını Ryazan sanat-tarihsel müze Şirketi" bu zamana kadar birleşmiş. O AA KISELYOV-Kamsky başkanı VP Sokolov S. A. Pyrsin olarak gerçekleşmiştir. 1906 yılında onlar Ryazan ilk resim sergisi düzenledi ve 1913 yılında zaten Sanat Derneği'nin onayına Prens Obolensky Şartı takdim etmişti. 30 Mart Obolensky sözleşmesini imzaladı ve o gün yeni müzenin açıldığını.

bundan sonra ismi ...

Ivan Petrovich Pozhalostin fakir köylü ailesinde Egoldaevo Ryazan ili köyünde 1837 yılında doğdu. atalarının gerçek ismi - mandal. Ama çocuk shalivshim dedesi karşı şefkatli tutum Ivan Petrovich sonra hem doğum adının tüm torunları için sabitlendi takma adını Pozhalostin, verildi.

Ivan'ın anne erken öldü. Boy dolaşıp bir sürü dilenci ve 13 yaşında çürük Ryazan Trinity-Zotikovskoe yetim okulda eğitim ve öğretim ile ilgili oldu. Orada, genç adam kömür ve kalemle çizmeye başladı. Okul Vekil, yetenek genç değerlendirirken, çocuğun çizim sınıf spor salonunda kabul edilmek için bir istek gönderdi ama Pozhalostin eğitim yapamadım devam ediyor. O bir iş bucak memuru almak zorunda kaldı. Bu yüzden köye Solotcha oldu.

Ivan Petrovich sonra mezun Sanat Petersburg Akademisi ve sınıf sanatçının durumunun yayınlandı. sermayede en büyük eğitim kurumlarından biri gelmesiyle kendisine Devlet Bakanı Mülkiyet M. N. Muravev yardımcı oldu.

F sınıfı I. Iordana okudu genç sanatçı - ünlü oymacı ve teknik ressam - ve onun en iyi öğrencisi olarak kabul edildi. Daha sonra Pozhalostina portreler yüksek ana insanı ve bugünün eleştirilere tarafından takdir edilecektir. Ama diğerleri bir dizi bu yaratıcısı setleri, en eşsiz - o bakır üzerinde eşsiz bir gravür oluşturmak mümkün olduğunu söyledi. sabit bir el, kesin gözü, çok profesyonellik: Bu aktivite yetenekleri doğrultusunda, çok ağır olarak kabul edilir.

1892 yılından bu yana, IP Pozhalostin Gravür sınıfının Sanat Petersburg Akademisi Profesörü olarak görev yapmaktadır.

Ertesi reform sırasında sert bir kapatma sınıfı copperplate gravürleri yaşadı. Buna ek olarak, İvan Petersburg'da yaşamak yoktu çok küçük bir pansiyon olan kurumdan ilişiği edilmiştir. Pozhalostin asma kat ile kendini ünlü bir ev inşa, Ryazan döndü ve Solotcha yerleşti.

Tarihi binalar: ev Pozhalostina

ev müze 1992 yılında Ryazan Sanat Müzesi'nin bir şubesi olarak hizmete açılmıştır ve 2012 yılında gravür Ivan Petrovich Pozhalostina 175. yıldönümü için kızlarının odasında sonraki kalıcı sergi konuşlandırıldı.

Kızının odasına IP Pozhalostina ek olarak, in-house müze sanatçıya adanmış bir anıt ve fuar sahiptir. Bu ustanın ofisinde yerleştirildi.

bir tavan olan bir ev yaşayan ve yazar Konstantin Dmitriyeviç Paustovskii ait binada çalışma hakkında bir sergi. Paustovskii anısına yanı sıra, binanın geçmişi de burada birkaç kez olmuştu Arkady Gaidar gibi Rus kültüründe böyle ünlü figürü ile ilişkili anılarını tutar.

Bina 1880 yılında köy Solotcha Ryazan ilinde proje sahibi tarafından dikilmiştir. Şimdi bu bölge, mahallelerinden birinde, yayılan Ryazan parçasıdır. Pozhalostina ölümünden sonra kızının evinde yaşıyordu. XX yüzyılın ikinci yarısında yapı üç kez yanıyordu, ama restore edilmiştir.

evin Rumin

Evin tüccar Rumin - Müzenin ana sergi tarihi ve kültürel siteleri Ryazan dağıtılır. Gavriil Vasilevich Ryumin fakir küçük burjuva aileden geliyordu, ama egemen devlet Konsey üyesi ile vaftiz yaranmaya başardı. Bu onu tüccar yazlıklar kendisi için koyduğu bir sulak ve bataklık yerlerde izole edildi Ryazan eteklerinde durumuna yaptığı hizmetlerden dolayı oldu. onların eğlence kolaylaştırmak için her şeyi yapmaya çalışırken yer hayatının Ryumin son yıllarında Ryazan asaleti ile çok popüler oldu. tüccar Sanata büyük ilgisi olduğunu ve şehrin iyiliği için yaptım.

Manor eski binaların kalıntıları üzerine inşa edilmiş, zaten burada mevcuttur. iş nasıl ilerlediğini Gabriel V. bizzat izledi.

Malikane klasik tarzda inşa, ancak daha sonra birkaç kez yeniden inşa edildi. o asil yönetim kurulu, daha sonra çeşitli oryantasyon laik kurumlarda bulunduğu bir zaman vardı. Binanın iç düzeni ryuminskoy dönemi korunmuş edilmemiştir. Laik kurumlar için tüm odalar küçük oda, masanın altına remodeled.

1980 yılında, ev Ryazan Sanat Müzesi'nin mülkü oldu, yeniden restore ve iç düzen edildi.

maruziyet Özellikleri

müze sergi bunun uyum onun yerel tarih bileşeninin tek müzeden ayrıldıktan sonra korunmuş Rus resim ve el sanatları, bir koleksiyon birleştirir özellikle gerçektir sıradışı.

resimlerinde ve sunulan boyama kapsadığı tarihsel dönemlerin yazarlarının söze sunulan listede açısından, Ryazan Sanat Müzesi minyatür Rus Müzesi ve Tretyakov Galerisi denilen bazen. sanat ve Avrupa Masters eserleri ile burada temsil etti.

Rus ve Avrupa sanatının koleksiyonu sadece ünlü sanatçı (Borovikovsky, Aivazovsky, Savrasov, Levitan, Shishkin, Van Ostade, Peynasa, Vouet, Krozato ve Guardi'nin) resimlerini değil, aynı zamanda mobilya, porselen, cam içermektedir.

Ana toplama uygulaması ile elde edilen seferler getirilen Eyalet Müzesi Fonu ve Kültür Bakanlığı, transfer koleksiyoncular tarafından bağışlanan Sovyet döneminde kamulaştırıldı eserler, oluşur. Kim müze yaklaşık 12 bin sergiler vardır finanse etmektedir.

güncellenmiş Müzesi

Art Museum Ryazan Sergi her yıl güncellenen ve Ryazan geçmiş ve gelecek bir araya geldiği bu muhteşem yeri ziyaret tadını çıkarın.

Bölgesel hükümet müze yeniden fuar benzersiz multimedya yetenekleri ile donatılmış müze alan geliştirme, modern trendlere uygun olarak yapılacağını 2012 yılında söz verdi. Büyük bir girişim bölgesel bütçesinden edilecekti.

Saatler Ryazan Sanat Müzesi: günlük 11.00 dan 19.00 kadar Pazartesi hariç.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.