ÇirkinlikInşaat

Evinizde Ahşap pencere çerçeveleri

Pencere çerçeveleri - cam alanı güçlendirmek için ana amaç olan özel bir tasarım. Onlar evlerinde ve çeşitli outbuildings hem kullanılabilir. güçlendirilmesi ek olarak, pencere çerçeveleri, genellikle hala tamamen dekoratif işlev yerine getirir. Yapılan tasarımın bu tip en sık ahşaptan yapılmıştır. Bu nedenle kendi elemanları hem dikey hem de yatay olarak düzenlenebilir.

temel amacı

Hatta takviye ve dekoratif pencere çerçeveleri ve ek olarak aşağıdaki işlevleri yerine:

 • Bu havalandırmak için pencereyi açmak için izin verir;

 • daha iyi yalıtım yerleri sağlamak;

 • Sokaktan gürültü geciktirmek.

Hangi malzemeler imal etmek için kullanılan

деревянные обычно только из бруса хвойных пород. ahşap pencere toplayın çerçeveleri genellikle sadece yumuşak kereste bulunmaktadır. Bu tür malzeme çatlamasına ve dayanıklılık dayanıklıdır. Yaygın olarak pencere çerçeveleri üretilmesi için kullanılan:

 • çam;

 • fIR;

 • sedir;

 • ladin.

Genellikle bu tür yapıların montajı uygulanmış ve karaçam ahşap edilir. sadece normal sıcaklık ve nem koşullarında evlerde, yönetmeliklere göre, ahşap kapakları ayarlayın. özel ev binada, ancak, genellikle cam ve Hamamlar ve saunalar için kullanılır. Bu durum, bu is arzu olduğunu bu bağlayıcıların Toplanan gelen Karaçam veya çam.

başlıca çeşitleri

переплеты могут по нескольким признакам: Bağlayıcılar çok kritere göre sınıflandırılabilir:

 • yapımında;

 • işlem yöntemi.

Tasarım gereği kapaklar şunlardır:

 1. Tek. Bu tür modeller genellikle küçük kasaba yazlık evlerin sadece kullanılmaktadır. оконный переплет одинарный о беспечивать не может. Tek bespechivaet güvenilir yalıtım kuşak olamaz.

 2. Çift. Bir kutu bu tür bağları olarak monte edilmiş olan iki bölme vardır. Bu tip konstrüksiyonlar, daha güvenilir termal koruma sağlar.

 3. . Adam. Bu durumda, ek yaprak yapımında kullanılır.

 4. Çift (eşleştirilmiş). ереплеты эт ой разновидности собираются из двух парных. iki çift toplanmış ve tür inci p ereplety fl. Size en iyi performansı tasarımlar oluşturmanıza olanak sağlar. отличаются стойкостью и жесткостью и гораздо лучше предыдущих разновидностей защищают внутренние помещения дома от холода и посторонних шумов. Eşli pencere çerçeveleri soğuk ve yabancı gürültüden evin içini korumak için direnç ve sertlik ve önceki sürümlere göre çok daha iyi farklıdır. Bu blokların bölmeleri arasındaki standart mesafe 53 mm idi.

 5. раздельные оконные переплеты . Çift ayrı bir pencere çerçeveleri. Sırasında montaj böyle yapıları içinde tek bir kare olarak tanzim birbirinden bağımsız iki adet kapakları edebilmek için hamle hem tek yön veya farklı olanları. aralıklı bağlama bölmeler arasındaki mesafe, geleneksel çift genellikle daha neredeyse iki kat daha azdır.

переплеты бывают: işlem bağlama yöntemine göre şunlardır:

 1. Kanat. Bu geleneksel camlar, kullanımı kolay yayınlanan edilebilir.

 2. Sağır. Bu pencereler kapalı kalıcı açıyoruz.

 3. Kaldırma. Svorki gibi bağlayıcılar da mümkün, ama (yukarı doğru genellikle) bir düzlemde hareket açılması sırasında havalandırın olun.

 4. Döner. oda havalandırma için bu tür yapılar oda tarafını recline.

Ayrıca ülkedeki evlerin sık kullanılan ve bağlamaları birleştirilir. Bu modellerde, örneğin, kör elemanlar bir araya getirilmiş ve mobil olabilir.

ana yapı elemanları

Hangi çeşit veya tasarım bağlayıcı içi kullanılan kutu dahil edilme olasılığı olduğunu. Onun üzerine ve tüm diğer unsurları sabitlenir. Ayrıca, pencere blokları içerebilir bağlanması:

 • Kanatlar - Pencerenin hareketli parça;

 • çeşitli bölümlere cam ayrı çubuklar çemberleme;

 • hava delikleri - havalandırma yönelik pencere, küçük bir kısmı;

 • Kıç - üst kör ya da pencerenin katlama;

 • ince cam kullanımını sağlar kullanımı olan Gorbunki güçlendirilmesi;

 • mullions - kapı ve transoms arasındaki köprüdür.

Ayrıca ahşap casements yapımında mutlaka cam boncuk içerir. Bu elemanlar kapı camı pekiştirmektedir. ısı artırmak ve pencere çerçeveleri yalıtım özellikleri, aynı zamanda, bir conta ile tamamlanabilir çalmak için. böylece kulpları, menteşeler ve - Aslında aksesuar yardımıyla pencere çerçeveleri ameliyat.

Pencere kutuları

ahşap evler için temel unsur geniş kalas titreşim oluşur. Onlar kesim çubukların ve set tasarımı yekpare değildir ve dönüşümlü. Geniş pencere çerçeveleri çoğunlukla impost güçlendirmek amacıyla iki veya daha fazla bölüme ayrılır. ikinci yatay ya da dikey olabilir. Kör veya yuvaları ani yoluyla kutuya onları bağlayın.

Pencere kutusu ile veya akını olmadan toplanabilir. İlk seçenek daha pahalı ama bağlayıcı iyi performansı sağlar. Bu durumda, kutunun çubukları, kısmen ön düzleminde üst üste gelir. Bağlayıcılar Bu Tasarım mı daha iyi yalıtım özellikleri.

delikleri

Aynı zamanda bağlama yapısının oldukça önemli bir unsurdur. Takviye onları genellikle pencere hatta küçük evler. Düzenlerine göre hiç yönetmelikler, vantilatör zorunluluk mutlaka AÇILARAK içinde aynı yönde olarak bunun pencere kanadı. Daha yüksek bu unsurdur, iyi bir oda havalandırılır. Ama, tabii, yerden çok büyük bir mesafede pencere yükseltmek ve olmamalıdır. Aksi takdirde kullanmak sakıncalı olacaktır.

boyutta olmalıdır neler

ahşap mimarisinde Kanat önemli bir rol oynar. Aynı beton ve tuğla evlerin inşaatları için de geçerlidir. Özel binanın bir ülkenin inşası edinerek, tabii ki, belirli standartlar SNIP dahil uymak gerekir. Bu nedenle, kurallara göre, pencere boyutları , yaklaşık 1 / 5-1 / 8 taban alanı eşit olmalıdır. Bu öneriye Uyum tesislerinde normal aydınlatma sağlayacaktır. Evin gölgeli alanda bulunuyorsa (örneğin, ağaçlar veya büyük binalar için), pencere biraz daha yapmaktır. konut inşaatı, iyi güneşli bir yerde bulunuyorsa, alan o anlamda azaltmaya yapar Casements.

Hangi sorunları ortaya çıkabilir

ahşap pencereleri ise genellikle çok uzundur servis edin. Ama, tabii, zaman zaman, bu tasarımları onarılması gerekiyor. Çoğu zaman, ülke evlerin sahipleri gibi sorunlarla karşı karşıya:

 • Saplama bileşiği ve yanlış hizalanmanın kanatlardaki yavaşlama;

 • kapalı kanat ve çerçeve arasında yarıklar oluşturulması;

 • podgnivanie.

Özellikler onarım kutusu

Tabii ki, çürümüş ve kırık pencere çerçeveleri kısa sürede onarılması gerekir. Aksi halde, belirli bir zaman aralığından sonra tamamen değiştirilmesi. Sıklıkla kutusunu kendisi hasarlı nem ve ısının etkisi altında bağlantılarında. aşağıdaki gibi oradaki mevcut kusurları genellikle eleyin:

 1. cam sökün.

 2. alt yatay çubuğunu ve dikey bitişik uçlarını kontrol edin. kusurlar bir çekiç, özellikle bulunduğu yerde daha kesin olarak belirlemek için. Bunlar yavaşça bağlayıcı çubukları sallandı.

 3. Çürük parçalar bir demir testeresi kesip. Bu durumda, bir üçgen kullanmaya dikkat edin.

 4. yeni ahşap ön formun arzu edilen uzunlukta kesilerek. yüklemeden önce bunları zorunlu olarak antiseptik ile tedavi.

 5. "Yarım ağaç" eski yöntemle yeni sitelerin bağlantısını üretin.

Gerekirse, dikey bitişik bir çubuğun alt kısımları tamamen kaldırılır. tamamen aynı tasarıma yapılmış ayrıntılı kereste. Bağlanma bileşik, düz dikenleri üretir. Buna ek olarak, eklemler 2 mm ahşap şapkalarını utaplivaya tırnakları güçlendirir.

bozulmaları ve çatlakları ortadan kaldırmak

Çatlak pencere çerçeveleri (örneğin bir kusur Yukarıda görüleceği ile fotoğraf tasarımlar) genellikle özel deposunda satın alınabilir özel bir metal parçaları kullanılarak onarılır. dikey ve yatay çubukların birleşme yerinde, bu elemanlar sabitleyin. köşenin her iki tarafında iki adet vida ile vidalanır. uzun takviye elemanlarının parçası olacak, daha güçlü yenilenmiş kapak olacak.

kanat ve çerçeve arasındaki boşluk genellikle ahşabın çatlaklara oluşan bağlanma. ahşap kalas kullanarak bu sorunu ortadan kaldırın. Onun sadece menteşe tarafında kapak yapıştırılmış. Doğru açılış yapın, tabii ki, olmamalıdır. İlk yaprak döngü kaldırılır ve taze odun ostrugivayut sona edilir. çok zayıf kayış 12 mm yarık olmalıdır.

yedek ani

Bu öğeler şunlardır ciltli için çürüklüğü da oldukça sık. aşağıdaki gibi başak değiştirilmesi olduğu:

 • çürümüş elemanı bir testere ile kesilmiştir;

 • Yeni başak altında yuvası, kesme;

 • Aslında çok yeni başak öğütülmüş;

 • eleman yağlanmış kazein yapıştırıcı ve yuva içine yerleştirilir.

meşe, kayın - tercihen çok dayanıklı ağaç yeni ani üretir.

Evde pencere çerçeveleri çalışması Kuralları

Ağaç - malzeme "canlı" ve doğal. Zemin ve tahrip sonuçlanan çok iyi nem çeker. Bu nedenle, pencere çerçeveleri, boyalı veya vernikli gereken kendi elemanları gibi yapıların ömrünü uzatmak için. Protect panoları böyle bitirmek uzun olacak. Ama pencereleri yıkamak her zaman kesinlikle kontrol edilmesi Boya. Gerekirse, kozmetik onarımlar yapılmalıdır.

Tabii ki, pencerelerin operasyonu periyodik menteşeleri ve diğer aksesuarları yağlamak emin olun. Bu vana ve kutular gevşemesini engeller. Zaman zaman contaların durumunu kontrol etmek dan da gereklidir. Gerekirse, onlar aradığım değiştirilir ile yenileri.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.