ÇirkinlikIç mimari

Fikirleri: Nasıl bir banyo yapmak için. İç banyoları ne olabilir

Birçok Rusların rüya - modern ferah banyo var. Hiç kimse arkadaşlar, ahşap duvarlar, buhar ve meşe süpürge verir komple barış ve iç ahenk duygusu ile ruhsal toplantılar olmadan yaşayan ülkenin düşünür. Ve neredeyse tüm evler uzun süre duşları vardır olmasına rağmen, yani banyo gevşeme, sağlık ve hijyen prosedürlerinin merkezindedir. Ne modern bir banyonun iç olmalı ve son on yıl içinde tasarım trendleri bir şey var değişti ki? Biz şu anda onunla ilgili öğrenirler.

Klasik tasarımın üç ana alanları

buhar odası lavabo ve küçük bir giyinme odası odası: Yani uzun zaman önce, geleneksel banyosunda Dedelerimizin ve ninelerin günlerde sadece iki oda vardı. Yıllar boyunca, insanlar birbirlerinden daha geniş olanaklar ve tamamen ayrı alanlar koymak için izin maddi zenginlik seviyesini artırdı. Üstelik içeride banyonun iç yerine artık buhar bu taşlarla Fin saunası içerebilir. Bununla birlikte, iç klasik sürümü boşluklarla ayrılmış üç oluşmaktadır:

 • Buhar odası;
 • Çamaşır yıkama için bir oda;
 • Dinlenme odası (giyinme odası).

fonksiyonlu bileşen

yapılan lavabo hijyenik prosedürler üretmek buhar odasında adam, onun ruhu ve tamamen rahat arındırır. Bu iki tesis kombine edilecek olursa, tüm gücü bazen 100 dereceye kadar ulaşan ve aynı zamanda rahat yıkamada, sıcaklığa dayanacak şekilde. Daha iyi ve daha iyi bu alanlar ayrılmış, hem de bir kanepe, masa, TV gerçek dinlenme odası ve diğer yararlı şeyler altında geniş bir oda tahsis edilmelidir rahatlamak için. Eğer hafta sonu için ana geldi yakınları ve arkadaşları için bir misafir gibi görünüyordu böylece hamam geliştirilebilir iç salonlar istiyorsanız.

ek tesisler

Sınırsız mali kaynakları olan kişiler eğlence için gerçek bir tatil kompleksinin bir banyo inşa gelemez. Bu ana alanlara ek olarak klasik ve bilardo salonu, bir oyun, bir font (havuz), duş odası, banyo, mutfak ve spa bakımları ve masaj için bir oda var içerebilir.

En çok talep bitirmek

yüzey malzemelerinin çeşitliliği sadece odun hala en popüler. Başka versiyonunda banyonun iç hayal etmek imkansızdır. malzemelerin hiçbiri bu kadar 'nefes' ve böylece doğa ile insanı birleştirmek mümkün değildir. İç duvarların yüzeyinde çürüme yoktur için, tavan, zemin ve meşe banklar özel su geçirmez kompozisyon, hem de kullanımdan sonra düzenli kurutulmuş banyosu uygulayın.

iç tarzı

Modern iç banyoları herhangi bir tarzda yapılabilir, ama insanlar giderek uzağa ihtişam gelen ve geri temelleri hareket ediyor. Antik eşyaları, masif meşe banklar ve kanepeler veciz tarzı, kemer sıkma vermek, ama aynı zamanda tamamlandı. Geleneksel olarak, giyinme odası flaunt homespun paspaslar ve kilimler zemininde, pencere halk motifli perdeleri asmak, kapı oyma arşitravlar süslenmiştir. Bütün atmosferi kez odadaki amacını vurgulamaktadır - kaynaklarına yaptığı köklerine dönüşü, ruhun saflaştırılması ve ruhunu güçlendirmek.

Eski Rusça onların meslektaşları ile karşılaştırıldığında iç Rus banyoları uğramıştır tek fark, ışığın gün geçtikçe artmaktadır. Şimdi, soyunma odasında büyük parlak pencereler izin ve modern bir aydınlatma sistemi rahatlatıcı uygulamalar için en çok arzu edilen konumda buhar odası ve lavabonun üzerinde verilen alana yapar.

Ek dekoratif elemanlar

o banyoya geldiğinde, birçok kişi Gösterişçilik ve gösterişli lüks karşı ama onlar dürüst ve kemer sıkma destekçileri değildir. Nasıl genel konseptinin dışında olmayan ek unsurlarla iç süslemeleri? Bu durumda, dövme ve dikkat etmelidir dövme öğeler, buhar ahşap oymacılığı, taş yüzeyler. salonda çarşafları ve perdeleri dekore edebilirsiniz nakış, Hakkında, için görüşecektim. Aynı zamanda iyi bir üslup kararlar dekoratif Süpürge ve aromatik otlar duvarlar boyunca asılı olduğu kabul edilir. Başka bir deyişle, iç ahşap banyo ayrıntıları ve aksesuarları kullanarak oluşturdu.

Nasıl iç dekorasyon malzeme seçme?

İç dekorasyon için malzeme seçimi ile başa çıkabilmek için, onların özelliklerini bilmek gereklidir. Gereksinimler kılıflayarak karşılanması gereken, oldukça çok, ama aralarında baş çevre dostu, nem direnci ve yüksek sıcaklık, hijyen, pratiklik ve dayanıklılık düşer olarak kabul edilir. Ve ahşap seçiminde son faktör estetik ve kusursuz bir görünüm vardır. Ancak, biz telaşlı, tahriş olmuş gözler bitiş insanlar beden ve ruh geri kalanı için alışkın bir yer kabul edilebilir olmadığını hatırlamalıyız. tüm alanlarda kendi özellikleri nedeniyle her oda için ahşap kaplama belirli bir çeşitlilik uygun olacaktır. daha ayrıntılı olarak bu soruyu düşünün.

Binaların banyosu: buhar odası. En uygun malzemeler

Yüksek sıcaklıklarda zonunda olarak kabul edilebilir tek yapraklı ağaç türleri kesin. bir gövde ısıtılmış yüzey kabul edilemez yanıklar ile temas zaman, yani ısıtma en düşük düzeyde parke, (aksi çöp kullanmak zorunda). Bu kayalar mantar elemanlarının gelişimini engelleyen katran, yaymazlar. Normal havalandırma altında bitti gösterilen manzaralı oda kurutmak için.

biz dikkate gücü ve malzeme dayanıklılığı çekerse bir kavak üzerinde seçim durdurmak için olabilir, ama bu cins estetik çekiciliği yoksun olmalıdır.

Eğer aydınlık ve çekici iç banyoları istiyorsanız, kızılağaç üzerinde seçim durdurun. Ayrıca, bu tür buhar yoğunlaşması, sıcaklık aşırı, işlenmesi kolay dokunulduğunda hoş ve dayanıklıdır.

bu süre içinde oda karanlık değil Yani, bir kireç ağaç için durdurun. Bu malzeme, raskalivaetsya değil estetik bir görünüm ve dikkat çekmeyen bir aromaya sahiptir. Birçok geliştirici nedeniyle maliyet etkinliği iç dekorasyon için satın lime.

Son zamanlarda popülerlik egzotik Afrika ağaç türlerinin kazanıyor ve bu listedeki ilk abash olduğunu. Bilindiği gibi, tropikal ağaçlar o hiç ısınmaz, tezgah egzotik ağaç türlerinin yapılır neden olan, yüksek nem ve inanılmaz ısı altında büyür. sauna iç (kuru hava ve yüksek ısı ile banyo) Bu düzenleme tercih edilen olarak kabul edilir tamamlanır.

Saunada Seks çini süslemeleri daha iyidir, ve üstüne bir tahta kafes koymak. tam o uygun karaçam Bir zemin kaplama olarak, ahşap iç sürdürmek istiyorum.

Bazı ipuçlarını

 • Farklı renklerde ahşap iç dekorasyon kullanılırsa, bu ilginç, özgün olabilir ve odayı düzenlemek zıt. Tasarım şezlong ve banklar koyu renklerle yapılan hamam iç ve duvarları - çakmak içinde, olumlu bizim binanın zamanki sunumundan farklıdır.
 • Buna ve duvarlar gibi cilasız bütün gövdeleri, kullanılan çeşitli buhar odasında yere dik yerleştirdi.
 • Buhar büyük olmamalıdır. Yani, çabuk ısınır ve tam rahatlamak için yardımcı olur.
 • hava ısıtma işlemi sırasında partiküller, kimyasal toksinler üreten buhar alanı içinde kabul edilemez bir ahşap vernik ve boyalar uygulanır.
 • Sen knot ile malzemeyi kullanamazsınız. ısıtılan zaman zaman içinde, bu lekeler buruşup düşer.
 • montaj için vidalar ve kabul prosedürleri sırasında vücut ile teması önlemek için mümkün olduğu kadar daha da arttırır.
 • Yoğunlaştırma hızlı dikey dolu ranza damlar.
 • su geçirmez bir malzemeden seçilen süpürgelik.
 • İyi yatay yüzey üzerinde katlanmış bir olasılık sahip olan bir ahşap tahtası olarak tasarlanmıştır kat kurutuldu.

hamam iç: bitirme fayans

Yüksek nem nedeniyle, bu kiremit düzenlemek için en iyi banyosu bazı bölümleri olduğunu. Böylece arzu edilmesi halinde, alt parça lavabolar, bu malzemeden imal edilebilir. Bu durumda, sorun çürüyen tahtalarla çözülecek, oda uzun sürecek. Eğer gelenek çıkış yapacak ve "antika" üslup yönünü muhafaza etmezseniz, bir çini ahşap tonları alabilirsiniz.

Bir bekleme odası yapma

Ama odanın bu bölümünde yer kozalaklı ağaçlar olduğunu. Nasıl kalıcı reçineli lezzet olmadan tüm prosedürlerin tamamlanmasının gerçek mutluluk neden bunu yapabilir mi? Özellikle çam salgılayan Uçucu,, ruhu üzerinde yararlı bir etkiye, bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi sakin ve sağlığını geliştirmek.

Çam en popüler dekorasyon malzemesi bölgeleri Dinlenme banyoları olmasının nedeni budur. Estetik malzeme ekonomik, dayanıklı ve sağlam sağlığı üzerindeki yararlı etkileri ek olarak. İthal malzemelerden son derece değerli Kanadalı çam, güzel pembe renge sahiptir.

Reçineli ladin güçlü kalıcı bir koku gibi açık bir tonunu, dayanıklılık sahiptir.

Köknar da daha hafif bir gölge vardır, ama neredeyse katran yaymaz.

Ahşap değişen oda en uygun malzemeyi vermek - huş ağacı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.