SağlıkGörme

Gözlerde Kuruluk ve yanma

Sürdürmek zordur iyi bir vizyon. Sadece bir kişinin bilgisayar ve televizyon karşısında geçirdiği ne kadar zaman düşünün. Ve stres, kötü beslenme? Gerçekten bütün bu vizyonumuzu üzerinde hiçbir etkisi olmadığını düşünüyor musunuz? görme çok kolay Lose ama çok, çok zor geri yükleyin. Bu en azından bazı göz problemleri olduğunda kullanıcılar eylemde gerektiği anlamına gelir. göz doktoruna bir ziyaret de sürekli süresiz ertelendi ne olabilir kategorisine ait değil. Kuruluk ve yanan gözler - Bu birçok acı olan bir şeydir.

Kuru gözler

Sabah Bazı insanlar sadece büyük bir çaba ile gözlerimi ayırmak ve kırmızı akşam gözbebekleri ve ışığa karşı aşırı derecede duyarlıdır. o görevde olanlar hava çok kuruysa ofislerinde bütün gün oturmak zorunda olan en fazla etkilenecek.

Gözün yapısı hakkında konuşan sen gerçeğine dikkat etmelidir göz küresi güvenilir üç katmanı bulunan mukozal koruyucu filmi korunur. Kullanılan bir göz, yağ bezleri ve göz kapaklarının bezlerinin hareketiyle oluşturulur. Bu mukozası sürtünme olmadan hareket etmek gözü verir. Çeşitli olumsuz faktörler katmanlarının etkisi daha ince hale altında, problemler başlar. Bu sendromu denir kuru göz sendromu, aynı zamanda bilgisayar yorgunluk sendromu.

Metabolik sendromlu hastalarda, sürekli o onların gözünde zerre görünüyor. Onlar neden göz hasarı başka bir şey görünmüyor, tabii ki, bunu kaldırmak için denemek başlarlar ama.

o özel ajanlar ve ilaçlar ödünç sadece bir süre ihtiyacı var, ama rehabilitasyon süreci daha iyidir bilgisayarda çalışmaya reddetme unutma: Bu koruyucu film çok zor değil geri yükleyin. gözlerini değer veriyorsanız Başka bir deyişle, - bir tatil yapmak ve hatta meslek değiştirmeyi düşünün.

gözlerde yanma hissi

Bu hastalık en sık konjunktivit semptomlarının biri olarak görünür. Tüm gözler birçok nedenden dolayı oluşabilir yanan:

- yaralanması. Güçlü fiziksel etki, toz parçacıkları göz, lekeleri, kum taneleri ve diğer şeyleri girmesini - bu yaralanmaya neden ve, sırayla, gözlerde yanma hissine neden olabilir;

- alerjisi. Esasen alerji hiç beklenmedik bir şekilde, herhangi bir madde üzerinde göstermek ve edebilirsiniz. Alerjik konjonktivit olarak gözler, ağrı, şişme bir yanma hissi vardır. Ayrıca burun akıntısı ve öksürük neden olabilir;

- enfeksiyonların çeşitli. Çoğu zaman herhangi solunum hastalığı ile birlikte görünür konjonktivit. Bu durumda, bu tür kaşıntı, gözlerde sulanma ve gözlerde yanma hissi şeklinde belirtiler vardır. Bakteriyel enfeksiyonlar pürülan akıntı neden olabilir;

- kimyasal etkisi. Deterjan, çamaşır tozları, püskürtme Bulaşık yıkama, çok büyük bir zarar gözlerimizi neden olabilir, düpedüz tehlikeli araçları saymıyorum. Gerçekten iyi onlardan kendinizi korumak için gerektiği anlamına gelir onların kompozisyon, dahildir asla bilemezsiniz;

- endokrin patolojisi. Sıklıkla doğrudan tiroid bezinin hastalıkları ile bağlantılıdır.

Ne gözlerimiz

Her şeyden önce, onlar dinlenme ve bakım gerekir. Bir kişinin bilgisayar başında bütün gün oturur ve tekrar eve geliyor bilgisayar başında oturuyor ve gece geç saatlere kadar ondan ayrılmak değil, normal hayat tarzlarına denilen edilemez. Böyle insanlar risk altında sadece görme yağma ve hatta tümüyle kaybetmek değildir.

Altı ayda bir göz doktoruna ziyaret etmek önerilir. Bu, her değildir nedenle gereklidir göz hastalığı kendiniz teşhis edilebilir.

Gıda çilek, meyve ve sebze yenmelidir. çok faydalı yaban mersini ve gözler için havuç. Sağlığınız iyi bakın.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.