FormasyonÖykü

Batık denizaltı. SSCB ve Rusya nükleer denizaltı filosunun kazalar

SSCB ve Rusya batık nükleer denizaltı tartışmayı öfkeli konusudur. Sovyet ve Sovyet sonrası yıllarda dört nükleer denizaltı öldü (K-8, K-219, K-278 "Kursk"). Batık denizaltı K-27 yalnız 1982 yılında sular altında Kara Denizi'nde bir radyasyon kazasından sonra. Bu Premier Lig restorasyon tabi değildir, çünkü yapılır ve geri dönüşüm çok pahalı oldu. Bu denizaltılardan Tüm ayrıldı Kuzey Filosu.

K-8

Bu batık denizaltı atomik Birliği filosundaki ilk resmi olarak tanınan kaybı olarak kabul edilir. Geminin 12 Nisan 1970 ölüm nedeni, bir yangın oldu kaldığı sırasında meydana Biskay (Atlantik). mürettebat uzun denizaltı çalışmaya devam için mücadele etti. Denizciler reaktörün kapatılmasına başardık. mürettebatın bir kısmı Bulgar sivil gemiye zamanında yaklaştı gemide boşaltıldı ancak 52 kişi öldü. Bu batık denizaltı SSCB ilk nükleer güçle gemilerin biriydi.

denizaltı K-219

Tek seferde Bu buzkıran 667A proje en gelişmiş ve hayatta savaş gemileri denizaltı filosunun biriydi. O dolayı madende balistik füzelerin güçlü patlama, 6 Ekim 1986 battı. Kaza 8 kişiyi öldürdü. Dışında iki reaktörden gelen, batık denizaltı gemide en az on beş idi balistik füzelerin ve 45 termonükleer savaş başlığı bulunuyor. Gemi ciddi sakat, ama şaşırtıcı canlılığını gösterdi. Bu gövde ve su altındaki bölmelere kötü hasar 350 metre derinliğe ortaya çıkması mümkündür. Icebreaker sadece üç gün sonra battı.

«Komsomolets» (K-278)

Projenin 685 Bu batık denizaltı görevi sırasında kökenli yangın, bir sonucu olarak 7 Nisan 1989 öldü. Gemi uzakta değildi Ayı Island uluslararası sularda (Norveç Denizi). Altı saatlik mürettebat denizaltı hayatta kalmak için mücadele, ancak denizaltının bölmelerde sonra birkaç patlamalar battı. onun Gemide 69 mürettebat vardı. Bunlardan, 42 kişi öldü. "Komsomolets" anda en modern denizaltı oldu. Ölümü büyük bir uluslararası tepki nedeniyle. Bundan önce, SSCB batık denizaltılar (kısmen gizlilik) çok dikkat çekmek etmedi.

"Kursk"

Bu trajedi muhtemelen denizaltının en ünlü afet ile ilgili kayıptır. "Uçak taşıyıcıların zorlu ve modern nükleer güç kruvazör katil, 107 metre, kıyıdan 90 km derinliğe gömüldü. En altta 132 submariner kaldılar. mürettebatını kurtarmak için tedbirler başarısız olduk. Resmi versiyona göre, nükleer denizaltı nedeniyle maden ocağında meydana deneysel torpidonun patlaması, battı. Ancak, "Kursk" ölüm hala belirsizdir. diğer sürümleri (resmi olmayan) göre, nükleer güçle gemi nedeniyle yakınlardaki ya çünkü onun torpido gelen kovulma bulunduğu bir Amerikan denizaltı "Toledo" ile bir çarpışma için battı. Enkazdan mürettebat tahliye edilerek Başarısız kurtarma operasyonu, bütün Rusya için bir şok oldu. Gemide nükleer denizaltı 132 kişi öldü.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.