KariyerKariyer yönetimi

Erkek Meslek: listesi. Erkek ve dişi meslekler

Sadece üç yıl önce, tüm çocuklar astronotlar, pilotlar, polis memurları olmayı hayal. O sadece erkek mesleği olduğunu inanılıyordu eğitimci ya da öğretmen iken - kadınlar.

Şu anda, durum bir şekilde değişti ve daha güçlü seks temsilcileri böyle pişirme veya dikiş moda olarak faaliyet bu alanlarda, için görünüşte sıradışı, çalışma zevk. Ancak bugün birçok kadın bu utanç verici fabrikasında özellikle tramvay sürücüsü veya güvenlik görevlisi de, erkek meslekleri seçmek düşünmüyoruz.

iş bölümü "erkek" ve orada Neden "kadın"

Tarihsel. Erkekler geleneksel olarak bir defans kazanan ve çiftçi olarak algılanan var. O iyi fiziksel olarak geliştirildi, bu yüzden ağır işi yapabilirdi. ev kadını ve çocukların eğitimcilerin olarak konumlandırılmış adil seks. Zaman geçtikçe, faaliyet alanlarının aralığı genişletilmiş, ancak emek anlaşmazlığı ayrımı ilkesinin kimse cesaret edemedi.

Başka bir deyişle, erkek ve dişi meslekler içine bölünme hala iptal edilmemiştir.

erkekler tarafından hangi aktiviteler

güçlü seks ülkenin savunma, kamu düzeni, otomotiv, metalurji, kimya ve petrol ve gaz endüstrisi sağlanması katılır. o en "erkek" meslekler olduğunu - diğer bir deyişle, güç, madenciler, sürücüler, polis memurları, denizciler, itfaiyeciler ise. Biz inşaat ve raylı ulaşım alanlarında ağırlıklı olarak daha güçlü seks temsilcileri katılmaktadırlar unutmamalıyız. Çok Çalışanlar, üretim, erkeklerin çoğunluğunun tehlikeli koşullarda işçiler,. Nasıl tercih vermek bugün meslekleri nedir? Modern erkek mesleği düzenli bir gelir getiren iş küresi sundu. Ama daha güçlü seks tüm temsilcileri kendilerini son derece bencil hedefler belirledik sanmıyorum. Günümüzde erkekler mesleği - cerrah ve diş hekimi ve orthopedist.

En popüler meslekleri Oylama

"Eh, bir adam ne tür bir MP, bir bakana, hatta cumhurbaşkanı olma hayali değildir?" - Sen sor.

Tabii ki, bu mantıksal yanıtında örtük: "Bu, her hayalidir". Hangi popüler erkek mesleği bugün? Liste kamu yönetimi ile ilgili sadece bu ile başlar.

"Devlet adamları"

Günümüzde insanların tercihi - erkekler için "lak" meslek. erkekler tarafından aynı tarihte talep değil, aynı zamanda yüksek ücretli alanlarda sadece çalışmayı tercih ederim.

yaratıcı insanlar

Yani, bu adamın mesleği nedir? şöyle listesi: şarkıcı, müzisyen, yazar, aktör, yazar, yönetmen. Burada, tabii ki, yukarıda alanında aksi başarı elde edilmez, yetenek gerektirir.

"Popüler" etkinlikleri

Ama geleneksel "kazançlı" meslekler hakkında unutma. endişe önceki gibi, öğrenciler-erkek bir ekonomist, avukat, bankacı, muhasebeci, yönetici olmanın hayal, olmasıdır. Günümüzde bilgisayar teknolojisinin yaşı ve birçok erkek yazılım endüstrisi, telekomünikasyon ve yenilikçi uygulamaların oluşturulmasında çalışmayı tercih ediyorum.

Tabii ki, programcı - aktivitesinin bir genelleştirilmiş küre, uzmanlık büyük miktarda içerir: vb 1C programcısı, web programcısı, tasarımcı, programcı, vb.

mutfak

Güçlü seks ticaretinin arasında diğer popüler - şef. "Erkekler önemli mi - karmaşa etrafında mutfakta?" - Sen sor. Mutfakta profesyonellerin çoğu biliyor muydunuz - bir adam? Not şef - çok yönlü bir meslek: hesaplamayı gitmelidir bir tahmin düzeltmek için gibi, paralel ve muhasebeci olduğunu ve bilmesi gerek, çünkü sanatçı, düzgün çanağı süslemek için ihtiyaç olması ve mekanik göz önüne alındığında, nasıl catering başa.

İşte istatistikler bulunmaktadır. Bugün, şef - çoğunluğunda (% 82) - erkekler. Ancak, son yıllarda, catering alanında kadınların liderleri adil seks itti unutulmamalıdır.

Öyle ya da böyle, ama daha güçlü seks mutfakta görevleri ile baş edebiliyor ve eğer öyleyse, onlar "mükemmel" olarak görevlerini yerine getirmek emin olun tuzlu yemekler hazırlamak yöneliktir.

Küre yeni bir stil oluşturmak

Bazı insanlar görüntü ve stil oluşturulmasında en iyi uzmanları erkeklerden elde olduğuna inanıyoruz. Biz makyaj sanatçıları, kuaför, görüntünün vericiler bahsediyoruz. Stilist adam her zaman dikkate tercih stil, renk ve boyut alarak belirli bir durum için ne giyeceğimi öneriyoruz. iş adamları görünümlerini yapmaya zamanım yok iken hayat tüm hızıyla olduğunu özellikle büyük metropollerde talep, yukarıdaki meslek. Günümüzde tanınmış aktörler, şarkıcılar, politikacılar, iş adamları deneyimli stilistler erkek hizmetlerini kullanmak için mutluyuz.

Geleneksel olarak erkek meslekler

Bu alanlarda daha güçlü seks, sağlık, insan hayatını kurtarmak doğal görevi yürütmek devletin toprak bütünlüğünü korumak için bu nokta, elbette, ilk sırayı hak ediyor.

Önce polis, acil işçiler, yangın, SWAT ve toplum polisi temsilcisi, denizci gibi meslekler bahsediyoruz her şeyden. Tabii ki, yukarıda belirtilen meslek seçmek için olağanüstü cesaret, sorumluluk, cesaret, fiziksel verileri olması gerekir.

az

Ülkemizde de nadir erkek mesleği olduğu unutulmamalıdır - Dergalev. Bu adam ne yapıyor? O yosun toplamak olmuştur ve bunun operasyon, süresi sadece üç ay bir yıldır.

Avrupa ülkelerinde, bir boşluk tetikçi-dalgıç vardır. Derin su altında mayın koymak amacıyla belli bir cesaret ve maharet olması gereklidir. uçağı temizlik sorumludur kişiyi çalışma Frankfurt Airport topraklarında. Çok sıradışı bir vaka bir beslenme atları içeriyordu. Onun görevi uygun bir diyet savrasok izlemektir. Ve nasıl ticaret yapmak - Nadir isimler için danışman? Bu onların çocuk için olağanüstü ve sıradışı ismi seçmek için ebeveynler yardımcı olur, onun hizmetler oldukça pahalı değerlenir. Yurtdışında, striptizci işin amiri pozisyonuna bile bazen boşluk. Bir tek çok erkek ona nasıl tepki verdiğini tahmin edebilirsiniz, dahası bu "tozsuz" iş çok ciddi maaş teklif için - 10 000 dolar bir ay.

en nadir

Eğer çok nadir erkek mesleği olduğunu biliyor muydunuz?

Bu "bekçi cennet adası" denir. egzotik adalarda rekreasyon popülerlik yükseltmek için gerekli iken İşler bir anda ortaya çıktı. Bir seyahat acentesinin çevreleyen doğanın fotoğraf çekmeye, yüzme havuzunda, golf, Avustralya adaların birinde altı ay boyunca yaşamak gerekiyordu "bekçi", görevine bir yarışma duyurdu. çalışmalarının sonuçları üzerine onun blogunda bildirmelisiniz. Sonuç olarak, şirket görevi için uygun bir aday bulmak mümkün oldu "bekçi". Altı ay boyunca kişi 100 bin dolar kazandı. Aslında şaşılacak bir şey yoktur en nadir erkek mesleği olduğunu - çoğu için bir rüya.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.