HobiDikiş

Kağıt ve kil çocuklar için Başvuru

Çocuk Dünya elle bilmesi oluşturulmuştur. Çocuklar için bu büyüleyici uygulama sürecinde yararlı ve eğlenceli bir deneyim haline gelir.

dünyayı tanıyan

gibi uygulama hakkında konuşmak, öncelikle bu öncelikle yaratıcı bir süreç olduğunu anlamalıdır. Ve böylece malzemeler geleneksel türde (kumaş, kağıt, kil) ve oldukça normal değil onları yaklaşım gibi. ikinci kuru yapraklar, tohumlar, tahıllar, makarnalar, ince dalları, plastik parçaları ve diğer maddeleri içerir. aplike altında vakıfların belirli bir türdeki seçim o çocuğu karşılamak zorundadır bağlıdır. Örneğin, kış konulu bir eğitim oturumu sırasında köpük, daha doğrusu bileşen küçük beyaz topları kullanmak en iyisidir. Küçük yaratıcısı bir top, bir beyaz renk ve yumuşak doku şeklini bilir.

Çocuklar için Uygulama yakından sadece malzeme değil, aynı zamanda çocuğun yaşı ile bağlantılıdır. "Basitten karmaşığa" ilkesi bu durumda en iyi davranır. Bu aşina işin tipine kağıt, den büyük olan başlanmalıdır geometrik şekiller. Ama küçük sanatçılar için kağıt basit yırtılmasını yaklaşım olacaktır ve rasgele sırada sıkıştırmadığınızı. Yavaş yavaş örneğin bazı formları, yeni renk eklenmesini, malzeme ve bunların tipleri kombinasyonu kesme gibi daha karmaşık işlemleri içerir. Örneğin, düz bir karton daire kadife kağıt şeritleri ile dekore edilmiş.

Buna ek olarak, sadece bebeğin dünya hakkında bilgi edinmek için, ama onun kişiliğinin diğer yönlerini geliştirmeye olanak sağlayan çocuklar için uygulama olmadığı unutulmamalıdır. Yani, her şeyden önce, bu konuşmanın bir gelişmedir. Bu işi biraz yaratıcısı yaratan şeyin hakkında bir yetişkin anlatmak için gerektiğinde.

Başka az önemli özelliği hayal gücü ve estetik duygusunun gelişmesidir. Uygulama belirli bir sahneye göre düzenleyerek, renk ve şekil birleştirmek için izin verecektir. Ayrıca, yetişkin çocuğa ileride el sanatları için bir konu seçin ve materyalleri hazırlamak için fırsat verebilir.

kağıt ve hamuru - En basit tekniklerin iki hakim olan edilebilir gelişimsel sınıfların bu tip yararlı olmasını sağlamak.

Sihirli kağıt

Çevredeki gerçekliğin kuruluna transferini amaçlayan çocuklar için kağıt Uygulaması. En iyi şey başlıklı çalışma ile bunu yapabilir "Sonbahar elma çelenk."

kırmızı, sarı, kahverengi onun ihtiyacı elişi kağıdı için, açık yeşil ve yeşil. Bundan başka, kağıt tabakları, makas, tutkal, yün ipliği, tarçın çubuğu ve karton, beyaz bir tabaka üzerinde stok gerekir.

Geçen kesim elma desen, sap ve yaprak. Kırmızı, yeşil ve sarı kağıt deseni üç boşlukları tarafından üretti. 9 yaprak, kahverengi - - 9 kupürleri kireç çünkü. plakanın ortasına itibaren kesilir. "Toplanan" zaten elma - dış çember üzerinde iplik çubuk tarçın vasıtasıyla emniyete ve yapıştırıcı ile olduğu. Çelenk hazır.

sihirli oyun hamuru

Çocuklar için kil Uygulamaları onların mekansal eğilim geliştirmelerine yardımcı olmak. Böyle kreasyonları çarpıcı bir örnek mıknatıs "Kelebek" hizmet edebilir.

o gerekecektir oluşturmak için: farklı renkler, pullarının kil PVA tutkal, mıknatıs. mor oluşumu için temel teşkil edebilir. Bu genişlik içinde, 2 cm ve bundan kalıp kesimi ile sarılmalıdır kelebek kanatları. Yeşil hamuru rulo baş haline getirme, tek bir kalın uç ile koşum. Sarı ve mavi tabakalar hafifçe onları priplyusnuv, topları eşit sayıda oluştururlar. gözlerin için, özel boş kullanabilir veya beyaz ve siyah çamurdan onları kör. yeşilden iki antene yapmak.

olmak kanat vücudun ortasında "koymak" gerektiği tutkal yardımıyla, gözleri ve antenleri yerleştirmek için eşit kafasına topları bir çift ekleyin. Ürün kuruduktan sonra, yanlış tarafı mıknatısı tutkal.

Aşağıdaki yöntemlerden birini kullanarak gerçekleştirdiği çocuklar için Başvuru, dünyadan bahsetmesine değil, aynı zamanda çocuğunuzun eğlenceli vakit geçirmek için sadece yardımcı olacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.