KariyerKariyer yönetimi

Damızlık - Bu nedir? meslek özelliği

Damızlık - Kökleri tarım ve çifçiliğinin üstüne olan eski bir meslektir. Bitkilerin - Nedeniyle bu sıradışı zanaat yeni hayvan türlerinin ve hatta daha binlerce ışık gördüm. Ve ilk yetiştiriciler biyoloji ve genetik biraz bilen, izin işlerini bütün bir bilim ortaya çıkması için sağlam bir temel oluşturdu.

Bir meslek ya da belki bir meslek: Öyleyse bugün damızlık ne olduğunu anlamak izin? bugünün gerçekleri ile ne kadar ilgilidir? Ve bu kolay bir görev değildir öğrenmeye karar verdi kişinin hangi tuzaklar bekliyor olabilir?

damızlık kim?

Rus yetiştiricileri, prensip, hem de yabancı uzmanlar, - bu öncelikle bilim adamları olduğunu. Onların ana hedefi - canlı organizma türleri geliştirmek. Örneğin, onlar hastalıklara, örneğin, patates veya patlıcan çeşitleri daha istikrarlı, yeni getirebilir.

Ancak, yetiştiriciler sadece bitkiler başlattık inanmak gerekli değildir. Onların kapsamı çok daha geniş ve daha çeşitlidir. Bu yüzden yeni bir soluk kazandırmak amacıyla, hayvanların farklı türler geçti. Besiciler ayrıca bakteri ve virüslerin çalışıyoruz, doğru olduğunu, bu araştırma çok daha zor ve tehlikelidir.

Neden yetiştiriciler?

Belki de gerçeği ile başlaması gerektiğini biz görürdüm gibi dünya olur aynı değildir bu profesyoneller olmadan. meyve ağaçları ve diğer bitkilerin birçok çeşidi vardır onlara sayesinde, onlar evcil hayvanların yeni ırkları getirdi. Bu arada, yeni türlerin ise daha erken görünüm yerine insan çabasının sonucu daha bir tesadüf oldu, ama bugün işler çok farklı.

Şimdi damızlık - mucizeler yapabilen nitelikli bir kişi. Sadece son on yılda onlar buğday 1000'den fazla çeşit ve tatlı armut yaklaşık 100 tür geliştirdik. Şu andan itibaren bu bitkiler ve ağaçlar kuru ve ıslak iklimlerde hem de aynı derecede iyi büyüyebilir üzerinde.

Nasıl bir damızlık olmaya?

Damızlık - özel eğitim gerektiren bir meslek. Bu ülkenin tarım üniversitelerinden birinde katılarak elde edilebilir. Doğruyu söylemek gerekirse mesleği zor usta olduğunu belirtmek gerekir.

Araştırma sonunda öğrencilerin tüm dönem boyunca dikkatle canlıların gelişiminin bütün yönlerini incelemek gerekecektir. Sonuç olarak, gerek bu tür biyoloji, kimya ve genetik olarak disiplinlerde bilgilerini derinleştirmek için.

Ayrıca gelecekte önemli uzmanın iç kalitesidir. kendi işinde başarılı olması için, damızlık "geleceğe bakmak" faaliyetlerinin somut sonuçlar tahmin etmek mümkün olmalıdır. O da bir analitik olması gerekir , zihin kolayca hesaplamalar ve genetik modülasyonu yürütmek amacıyla. Eh ve dayanıklılık, onsuz aynı. Bazen damızlık Uzun zamandır beklenen zafer neşe getirecek iyi bir sonuç daha önce başarısızlıkların binlerce acı yaşamaya vardır.

Nerede iş aramaya için?

damızlık için çalışmak için ideal bir yer bir araştırma merkezidir. Onun araştırma ve deneyler potansiyellerini tam ortaya çıkarmak için mümkün olduğunu burada. Ancak, sorun değil her şehir benzer bir kurumun iftihar edebiliyor olmasıdır.

Ayrıca çeşitli tarımsal işletmelerde talebin yetiştiricileri. Örneğin, böylece özel çiftlikleri, kuluçkahane, buğday alanlarının ve üzerinde. Dünya zafer kazanmak değil edelim, ama aynı zamanda aç kalmaz.

Mesleğin Artıları ve eksileri

çok dar bir odak - Biz gerçeğiyle damızlık başlamalıdır. Bu hedeflenen profil için özellikle araştırmacılar zor bir iş bulmakta gerçeğine değil yol açar. Aynı zamanda bir deneyimli damızlık evinizden uzakta iyi bir yer görünmek zorunda olur.

avantajları gelince, her şeyden önce dikkate keşif sırasında bilim adamları tarafından keçe gurur ve sevinç var almalıdır. Biz fiziksel güç minimum maliyetle iyi ücretlerin göz ardı edilmemelidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.