Haber ve ToplumÇevre

SRO üyelik: Tüm yararları ve nüansları

Herhangi profesyonel aktivite, t lisanslıdır. E. lisansı genellikle belirli eserlerin üretimine erişimi anlamına gelir ve kalite ve iyi bir performans garantisidir. Yakın zamana kadar, mevcut yönetmeliğe tarafından sağlanan mühendislik araştırması, tasarım, mimarlık ve inşaat, bakım, denetim ve değerlendirme faaliyetleri ve diğer eserlerin yapan işletmeler ve bireyler için kaldırılmıştır lisans, "öz denetim örgütleri Üzerine" yasa tanıtımıyla Ancak değişmez kural oldu. Bugün, bu tür faaliyetleri gerçekleştirmek için doğru SRO üyelik almış şirketlere verilir. Bu organizasyonda avantajlar ve üyelik inceliklerini bu yayını söyleyecektir.

SRO nedir

Yasal özdenetim örgüt belirli alanlarda çalışmalarını yürüten şirketler ve iş üyeliklerine göre kar amacı gütmeyen bir kuruluş olarak tanımlanmış ve özel standartlara ve yönetmeliklere geliştirmek ve daha sonra onların sıkı uyumunu izler edilir. SRO ilgili bilgiler mutlaka devlet kayıt girmiştir. Bu nedenle, örgüte katılımının kaydı için CPO doğrudan bir çağrı tahmin, böyle tolerans gereklidir işin türleri ile derneklerin listesini bulma gibi federal kaynakların, üzerine yerleştirilen bilgileri okumalısınız.

Etkinlikler SRO

Kendinden kontrollü örgüt hizmet / ürün müşteri ve kullanıcılarına her üyelerinin mali sorumluluğu sağlar. Bu hizmet kalitesine iddiaların sunumu üzerine tazminat fonu dernekler olası ödemeler, anlamına gelir. SRO amacı onlar, şirketler, girişimciler ve belirli bir alanda çalışan insanları birleştiren aşağıdaki görevleri yerine olmasıdır:

• tüketicilere yükümlülüklerine monitör uyum;

İmalat sektöründe ortaya çıkan • çözmek çatışmaları;

• CF organizasyonun ödeme yürütmek;

• gereksinimleri varsayım ihlalleri altında disiplin cezası.

. Yani deyişle, bu sayede şirketlerini kontrol çatışma veya müşterinin talebi başvurunun alındığı durumunda çabuk cevap örgüt üyelerinin faaliyetlerini denetlemek dernekler, - iş dernek ayrıcalığıdır değil, devlet: tek devlet kayıt CPO hakkındaki bilgilerin doğruluğunu kontrol eder.

SRO katılmadan kuralları ve şartlar

Mevzuat örgüte kabul koşulları tanımlamaktadır. yerli ve yabancı şirketler ve işadamları çalışmak için bir izni izni gerektiren faaliyetlerde olabilir içine girin. giriş belgeler için gerekli olan:

• kabul için bir uygulama - bu çalışmanın türlü listeler üretilerek onayını gerektiren;

• devlet kayıt ekstresi, varlığını doğrulayan ve şirket veya girişimcinin işleyen kopyası;

Şirketin kurucu belgelerinin • kopyaları;

ödemelerin ibraz programına teminat mektubu •;

• SSS listesi mevcut uzmanları, onların nitelikleri, diplomalar, istihdam kayıtları, iş sözleşmeleri ve sigorta iş sözleşmelerini kanıtlayan belgeler;

• SRO gereklerine şirketin uyumu doğrulayan belgeler - tür gereksinimleri geliştirilen ve kendi kendini yöneten organizasyon onaylanır, onlar şartlar ve koşullar (örneğin, personel, yeterlilik, deneyim sayısı yetkili sermaye miktarı veya firmanın varlıklarının büyüklüğü, vb ...) vardır .

Başvuru sahibinin kabul veya reddinin Sonuç belgelerinin verildiği tarihten itibaren 1 ay içinde CPO belirlendi. onaylı SRO üyelik kararını onaylarsa, kabul belge ondan sonra üç gün içinde yayınladı. giriş ve tazminat fonuna - Sadece prim ödeme sonra bir sertifika olabilir.

giriş özellikleri

işin hakların kazanılmasında gereği, bu katkılar SRO içinde daimi üyeliğinin garantisidir. Bunun kanıtı zamanında ve toprak sınırlarının kısıtlama olmaksızın verilir.

Erteleme başka SRO şirket veya mevcut üyelik faaliyetlerinde yasal tutarsızlık temel şartlarına motive edilebilir. Bazı özdenetim kuruluşları, mevzuat açısından, ihlalidir katkıların bir toplu ödeme aldıktan bir koşulu olarak öne sürdüğü unutmayın.

kabul veya kabul için yasadışı koşullarda tanıtımına reddetme kararı tahkim mahkemesinde temyiz edilebilir.

çalışma SRO üyelerinin Avantajları

SRO üyelik aşağıdaki özellikleri sunmaktadır:

dernek üyeleri ile başarılı işbirliğini •;

• mesleki gelişim, dolayısıyla iş ve güvenlikleri kalitesinin genel bir iyileşme personelin yeterlilik düzeyini artırmak ve;

• Siparişlerin tahsisi için ihaleler güncel bilgileri (örneğin, inşaat veya tasarımda); İhaleye katılan firmalar önemli destek ve öz düzenleyici kuruluşun önerileri almak.

Buna ek olarak, SRO üyelik sorumluluk teminatı haline gelir. Müşteriler hasar durumunda bunlar EC ve sigorta şirketinden tazminat ödemeleri almak bilerek, SRO güvenilir üyeleri ile çalışmayı tercih ediyorum.

SRO içinde Tescil'in üyelik

kayıt kar amacı gütmeyen dernek listesi statuleriyle ile planlamak ve bu dernekler bir sivil toplum düzenleyici mekanizma olarak kullanılan alanlardaki faaliyetlerin tek bir devlet siciline kayıtlı olduğunu. Şu anda, tahkim yönetim, denetim, varlıkların değerleme yanı sıra kredi kooperatifleri ve mikrofinans şirketleri yapan inşaatçılar, tasarımcılar, güç sisteminin, anket şirketleri, kuruluşlar ve girişimcilerin derneklerin listeleri vardır. Devlet kayıtları SROs devletin yürütme gücü yapıları tarafından izlenir.

Bu liste, federal kaynakların ihtiyaç vardır bulmak ve birlik aslında varolan ve üyeleri için belirli etkinlikleri yürütmek üzere bir sertifika vermesi yetkili olduğundan emin olmasını sağlar.

SRO üyelik hakkında bilgi ekleme

Yani, öz denetim kuruluşları resmen Devlet Kayıt kayıtlıdır ve SRO üyelik hakkında bilgiler periyodik olarak güncellenir. Bu devlet tarafından kontrol edilir. Birleştirilmiş fedreestr temel bilgiler bilgiler ve USRLE EGRIP dayalı vergi olun. Ancak, yasa koyucu özel kaynakta işletmeler ve girişimciler, bilginin yerleştirilmesi ile SRO üyelerini bilgilendirmek için bağımsız bir görev vermiştir.

Yasal olarak dıĢ yüzer tavanlarda içinde görev Mesajları kurulan her üye dernek için 01.10.2016 tarihinde (tek fedresurs "CPO üyelik hakkında bilgiler") işletmelerin fiili faaliyet, kuruluş ya da üyelik örneğin şirket veya F.I adıyla, bırakmak .About. girişimci, onların işaretler ve iletişim adresleri. Kaydedilmiş ve organizasyon, kimliği ve üyeleri tarafından yapılabilir işin türleri hakkında bilgiler.

DıĢ yüzer tavanlarda bilginin transferinin sırası ve zamanlaması

Mevzuat kullanıcıları SRO üyelik düzgün federal sicilinde gerekli bilgileri verme şeklini tanımladı. Bu gelişmiş bir elektronik imza (SEC) tarafından onaylanmış bir e-posta vardır. Ön EP için bir erişim anahtarı elde etmek için gereklidir. SRO önemli gelişmeler hakkında bilgi iletimi bir görev olduğunu ve belli bir yasal süre içinde yapılmalıdır - tarihten itibaren 3 iş günü kullanıcı gerçeği hakkında öğrendiği zaman.

Ayrıca, bilginin transferi bir ücret karşılığında yürütülür unutmamalıyız. Onun geçerli boyutu tek giriş için (KDV dahil) 805 ruble olduğunu.

hukuk ihlali için Sorumluluk

Yalnızca SRO üyelik hakkında bilgi nasıl yapılacağını biliyorum, ama aynı zamanda mevzuat gereklerini görmezden gelerek idari sorumluluğu sebebiyet verdiğini hatırlamıyorum gerektiğini unutmayın. Veya gecikmesi (güvenilmez) bilgi sağlanması 5000 ila 10 ruble yetkilileri ince sunulması doludur. 10 bin ila 50 ruble para cezası - tekrar tekrar ihlal daha şiddetli ceza verilecektir. ya da diskalifiye 3 yıla kadar bir araya getirilmesi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.