SağlıkTıp

Birincil artroz ayak tedavisi ve önleme

Ayağın Osteoartrit - menopoz döneminde aşınma ve metabolik dejeneratif değişikliklerin neden olduğu eklem hastalığıdır. Bu, artrit ya da kronik artrit gibi, bir enflamatuar hastalık olarak kabul edilmez ve bu patolojik değişiklikler meydana gelmez eklem sıvısının.

Ayağın Osteoartrit primer ve sekonder olabilir. Primer osteoartrit teşhisi hastalık nedeniyle belirsiz ayarlanır. Doktorlara göre, bu yaşa bağlı değişikliklerin sonucudur. osteoartrit belirgin bir neden ile (travma, vasküler bozukluklar) doktor hemen teşhis - "ikincil osteoartrit."

yürüme akut ağrı ya da sürekli kronik ağrı, rahatsızlık, zayıflatıcı özgürlüğü kısıtlama ortak hareket - arterit ayak ortaya çıkan semptomlar. resmi ilaç birincil osteoartrit tedavisi etkilenen eklemlerin dokulara kan akışı yeniden uygun duruma göre kapsamlı gerçekleştirilir. mikrodolaşımı iyileştirme aspirin, nikotinik asit, troksevazin teşvik eder.

yaşam kalitesini olumsuz etkileyen hareketin Şiddetli kısıtlamalar, - sonuçları ayağın osteoartrit kaynaklanır. Şiddetli hastalık tedavisi profesyonel doktora güvenmem gerekir. Aksi takdirde, bulunduğu eklemlerin yanına dahi artroz yeterli tedavinin yokluğunda.

Bir süredir, ağrı tam dinlenme, eklem boşaltma, genellikle için ve tanı ayağın osteoartrit reçete edilir ısıl işlemler ve salisilatlar, yardımı ile azaltılabilir. yaygın biçimde kullanılan diğer yöntemde, hastalığın seyrinde uzun süreli bir iyileşme gelir bundan sonra - ilaçlarla tedavi eklem içine uygulanan Hidrokortizon. metabolizmayı Restore ve yeniden eklem kıkırdakları antiartroznye ilaçlar (mukartrin, rumalon) yardımcı olur.

ultrason radon banyosu, çamur: Primer osteoartrit erken aşamada fizyolojik işlemleri uygulanır. osteoartrit fizyoterapi da oldukça etkilidir.

Birincil artroz ayak tedavisi halk ilaçları üstesinden gelebilir bu yöntemlerin yanı sıra, aynı zamanda olumlu bir etkiye sahiptir, ancak hemen ve 2-4 hafta sonra. İşte eklemlerin osteoartrit semptomlarını hafifletmek için bazı halk ilaçları şunlardır:

· Bar tebeşir tozu içine öğütülür. yoğurt küçük bir miktar. Oluşan macun üst bandaj üzerinde folyo ile kaplı eklem, uygulanır. Bu iki hafta boyunca gece için bir kompres koymak gerekir.

· Yulaf ezmesi su 0.5 litre 5 dakika kaynatmak ve soğutulur. Karışım, eklemleri üzerinde kompres olarak günlük olarak uygulanır.

Mark · zeytinyağı (1 çorba kaşığı) ve ¼ çay kaşığı sarımsak suyu. ağrıyı hafifletmek için kahvaltıdan önce iç.

· Gliserin, çiçek balı, alkol ve iyot eşit hacimde karıştırılır. kalbin doğru etkilenen ayak ov. O acıyla yardımcı olur.

· Suyu lahana eklemine yünlü kumaş ve bandaj nemlendirin. Ağrıyı ortadan kaldırır.

Bununla birlikte, birincil osteoartrit ağrısı süresi ile uyumlu tamamen eklem sertliği oluşturarak sadece cerrahi elimine edilebilir. Bu şekilde önemli ölçüde ayağın arterit eşlik eden hoş olmayan hastalık semptomlarını. , Tedavisi örneğin, en hızlı ve iyi yürürlükte derhal sıkıştırma artrodez prosedürü sonuçlarını gerçekleştirdi. osteoartrit bad sonraki aşamalarda lazer tedavisi yardımcı olur.

Ayağın birincil osteoartrit önlemek Koruyucu önlemler:

  • boyut ayaklarda ayakkabı giyiyor.
  • Yaşa uygun fiziksel aktivite eklemlerin normal kan akımını korumak ve işlevsel bir durumda onları desteklemek için.
  • diyet tedavisi c kullanarak optimum ağırlık destekler.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.