Tarım

Aparatı henhouse en sitesi

Uygun cihaz kümes yuvalar, perches, suluklarla, besleyiciler ve hamam zorunlu varlığını gerektirir. Yuvalar gölgeli bir yerde yer ve sahibi onların muayene, temizlik ve yumurta çıkarılması için kullanılabilir, böylece düzenlemek gerekir.

Tipik olarak, plakalar, kontrplak ya da asma örgünün inşa edilmiştir. yuva her zaman temiz saman olmalıdır. hızla syreet çünkü olmamalı saman astar için kullanılır. Onlar böcek var çünkü saman bir sürü sorun getirerek, düzenli değiştirilmelidir.

Iyi çözüm is yeri arasında yuvaları içinde formu iki veya üç katmanlı bir yığın. zeminden 40 cm yükseklikte 5 cm'lik bir eşik yüksekliği ve kalkış için küçük bir tahta düzenlemek için gerekirse daha düşük yuvası, koyun. Biri yuva 6 tavuklar fazla olması gerektiğini unutulmamalıdır.

Soğuk havalarda tavuklar scurried kış henhouse cihazına onun yalıtım gerekmektedir. Bu yükleyebilirsiniz.BREAKBREAKDevam elde tarafından genişleyen saman üzerinde zemin, yüksekliği 20-25 santimetre. çöp dağılmış Tavuk gübresi, yavaş yavaş optimum sıcaklık korumak için gerekli olan bir kümes ısı açığa ısıtır. tavuklar sürekli oksijen ile beslenir için, kümesteki etkili Üfleme egzost havalandırma ile donatılmış olmalıdır.

Içselleri henhouse gerektirir yerleştirme tünemiş, hangi suretiyle düzenlenen yatay, is daha iyi - dan karşı taraf arasında penceresi. tünekler sayısı ve bunların uzunluğu tavukların sayısına bağlıdır. Gibi bir kural, bir tavuk koydu yaklaşık 20 cm uzunluğunda bir kutupları, bu yüzden belirlemek bunun uzunluğunu is not zor. Küçük bir trapiki yüklemeye yüklü olmalıdır levrek kuşu kaldırma kolaylaştırmak için.

henhouse cihaz kum ekipman banyosu içerir. Bu amaçla, kapalı küçük köşe zagonchik çitin içinde panoları kullanarak olmalı ve nehir kumu daha iyi ince bir tabaka, yüksekliği 9-12 cm dökmek. Odun külü ve kükürt eklemek de arzu edilir. Bu, kümes oluk içinde bir metre uzunluk ve kül banyoları 15-20 cm yüksekliğe monte edilebilir. hazırlanan kap eşit oranlarda kum (kuru yol toz yaz) ve kül döküldü. Böyle banyolarının cihaz tüylerinin temizliği ve kuş deri ve parazitlerin bile serbest bırakılması katkıda bulunur.

bir oluk şeklinde yapılır çukur imkansız cihaz kümes. tahtalar veya yapılmış ıslak meshanok besleyiciler kullanımını yerleştirmek için galvanizli demir, onlar temizlemek ve dezenfekte etmek daha kolaydır. 110 bir uzunluğa ve kirliliğinin önlenmesi için 25 sm bir genişliğe sahip olan, 20 tavuklar uygun besleyiciler Besleme -. Dirseklerin üstüne su metre çubuğu veya tırnak kalemden yüklenmelidir. Kuru gıda günlük oranında, otomatik besleyiciler uygulamak daha uygundur.

tavuk büyüme yükseklikte duvara bağlı küçük besleyiciler evde her zaman daha iyi bir yem dönüşüm ve guatr önlenmesi için gerekli olan tebeşir, kabuk, kaba kum, kömür ve tuğla parçaları, sönmüş kireç, olmalıdır. Duvarda Eğer lahana, kuru ot, çimen başlarını asabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.