SağlıkTıp

Lober pnömoni

akut bulaşıcı ve alerjik işlemlerin bir sonucu olarak ortaya çıkar, - akciğer iltihabı adı pleuropneumonia (lobar zatürre başka bir isim). Bu hastalığın en sık sebebi Streptococcus pneumoniae gibi bir patojendir. nedeniyle bağışıklık sisteminin zayıflaması, hem de bronşiyal tüplerin temizlik çalışmalarını azaltılmasına çoğunlukla pnömoni geliştirin. Tipik olarak, hastalık ortaya çıkışı ciddi hipotermi ve soğuk algınlığı katkıda bulunur. Bu bağlamda, en yaygın olarak lober pnömoni kış ve bahar aylarında görülür. Bu çalışma koşulları ve insan hayatı genellikle patolojik sürecin gelişimini etkilediği dikkati çekiyor.

Bu hastalık lober pnömoni, çoğunlukla soğuk ve dengesiz iklim olduğu alanlarda bulunur. Daha önce dahiliye plöropnömonisi insidansı arasında sadece on beş yüzde sürebilir. Şimdi payının otuz yükseldi. Her yaştan Lober pnömoni hasta insanlar - risk altında on sekiz kırk beş yıl arasındadır birisi olabilir.

Lober pnömoni - semptomlar.

Hastalık sağ akciğer alt payını etkileyen gerçeği ile karakterizedir. Aynı zamanda, hastalık süreci plevra da uzanır eğilimindedir. Bir pnömoni belirtileri tanımak kolay yeterlidir. Lober pnömoni genellikle akut başlar. İnsanlarda, yavaş yavaş ısıya dönüşür güçlü bir ateş vardır. Vücut ısısı çok keskin yükselir ve kırk dereceye ulaşır. Ateş kalıcı hale gelir. Muhtemel dalgalı ateş. sıcaklık, yeteri kadar uzun bir süre boyunca, genellikle düşürülür. zorunlu tedavi ilaçları, antibiyotikler, hastalığın onuncu güne yedinci muhtemelen bir kriz yokluğunda. süresi bir günden fazla değildir. Ancak, antibiyotiklerle tedavi hastalık süreci gelişiminin ilk aşamada durdurulabilir. Önemli olan - Erken tedavi ve düzenli ilaç almak. Bu zorunludur. Tedavi sırasında, bir insanın vücut sıcaklığı iki ila üç gün içinde normal hale getirilir.

Diğer taraftan, etkilenmiş akciğer ile ilgili - hastalığın ilk saat keskin göğüs ve bıçaklama ağrı ile karakterize edilir. Ağrı bir nefes ile artar, ve güçlü ve kuru öksürük vardır. hastalığın başlangıcından sonra, iki ya da üç gün sonra, kalın ve yapışkan mukus hareket etmeye başlar. Lober pnömoni sözde "paslı" balgam tarafından tespit edilebilir. Balgam, kan kirleri olduğu anlaşılmaktadır. Böyle mukus miktarı oldukça fazla olduğu günde elli yüz ila iki mililitre, arasında olabilir. Hasta, bu sağlıksız allık görünür yanaklarda, çok endişeli hissediyor gözler derin derin nefes doğal olmayan parlayan. Döküntü dudaklar etrafında kabarcıklar ve hastanın burun delikleri olarak görünebilir.

Lober pnömoni - tedavisi.

Bir kişinin akciğer iltihabı olarak tanımlanan bir hastalık varsa, acilen hastaneye edilmelidir. Bir vaka ağırdır ve hasta saçma ise, onun yanında sürekli tıbbi izlemek gerekir. Hasta antibiyotik, balgam söktürücü alır ajanları, antialerjik maddeler, vitaminler. Hastalık sırasında bol su içmek hafif bir yemek yemek için gereklidir. Bu durumda, gıda yüksek kalorili olmalıdır. Tabii ki, zakarmlivat hasta da gerekli değildir, ancak kurtarma için bir kuvvet olmalıdır. oda nefes hasta Kısa daima havalandırılmalıdır. Önerilen masajı. Lober pnömoni - tehlikeli hastalık, dikkatli ve özenli olun!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.