SağlıkMüstahzarlar

Enginar: özü değerlendirme kullanımı için talimatlar

Neden bitkisel ürünler hastalarla çok popüler? bu fon her zaman etkili ve sentetik ilaçların daha güvenli olması.

Genellikle ilaçlarını enginar bitki oluşturmak için kullanılır. ilaç maddesi ile kullanımı tepkiler, endikasyon ve bileşim için talimatlar aşağıda sunulmuştur.

Ambalaj, bir bileşim, şekil

Bitki enginar ilaç salımının ne formları? Kullanım Talimatı tür fonlar şeklinde yapılır belirtmektedir:

 • Tabletler. Bunlar enginar yaprağı ekstresi (200 mg), eylemlerine dayalıdır. Ayrıca ilaç, makrogol 6000, maltodekstrin, selüloz, titanyum dioksit, silikon dioksit, laktoz monohidrat, hipromeloz, gibi ilave bileşenler ihtiva eder , kalsiyum karbonat, % 85 gliserol, talk, magnezyum stearat, povidon K-90 ve mısır nişastası. İlacın satışında kabarık paketlere geliyor.
 • Kapsüller. Bu formun aktif bileşeni, aynı zamanda enginar (100 ya da 300 mg) kuru bir parçadır. Ayrıca, kapsüller, laktoz , silikon dioksit, kalsiyum stearat, krospovidon, jelatin, titan dioksit, siyah ve kırmızı demir oksit, san boya "sunset" FCF. Bu kabarcıklar halinde satın anlamına gelir.

ilaçlar

Bir bitki ile bir ilaç nedir enginar (tıp)? Bu kullanma talimatı çare detoksifikasyon, lipit düşürücü, choleretic, idrar söktürücü ve hepatoprotektif etkiye sahip olduğunu belirtmektedir.

Uzmanlara göre, enginar Akdeniz'de yetişen bir bitkidir. Yaprakları, aşağıdaki elemanları içerir: polisakaridler tsinarin, tanen, mineral tuzları, klorojenik ve kafeik asit, pektin, potasyum, organik asitler ve çeşitli vitaminler. Bunlar koleretik etki, aynı zamanda, koruyucu normalleştirmek karaciğer fonksiyonu sahiptirler. Bundan başka, enginar özü , karaciğer, safra salgısını artırır ve çıkışı artar.

İlacın özellikleri

olağanüstü enginar nedir? Kullanım için talimatlar, askorbik asit ve diğer vitaminler, bu maddenin ilaç içerdiği karoten ve inülin bazal metabolizma hızını düzenlemek mümkün ve yağ metabolizması üzerinde olumlu bir etkiye sahip olduğunu belirtmektedir.

Görüntülenen ilaç yardımcı olur:

 • karaciğer dokusunda biyokimyasal süreçleri aktive;
 • şekerli ve yağlı yiyeceklerin fazla miktarda tüketen sonra da dahil olmak üzere sindirim geri;
 • kolesterol metabolizması normale.

Ya diğer özellikleri enginar yapar? Kullanım talimatları bu madde kan şekerinin kontrol edilmesi, hastalara önerilmektedir bildirdi. endojen insülin asimilasyon varlığını gerektirmez inulin olan - Bunun nedeni karbonhidratlar enginar çoğu gerçeği etmektir.

Söz konusu ilaç vücuttan aşırı sıvı çıkışı olduğunu söylemek ve alkollü içecekler tüketen zaman da doğal yenilenme karaciğer dokusunu teşvik edemez.

İlacın kullanımı için endikasyonlar

Ne zaman enginar (tablet) bir bileşeni olan bitkisel hazırlık kullanmalıyım? Kullanım talimatları Bu ürünün kullanımı için aşağıdaki vereceği ifadelerin:

 • safra kesesi ve safra çıkış bozukluğu motilitesinde rahatsızlıkları;
 • kronik zehirlenme (örneğin, hepatotoksik maddelerin, nitro bileşikler, ağır metal bileşikleri ve alkaloidler);
 • dispepsi (epigastrium, bulantı, geğirme, şişkinlik ağırlık);
 • kronik böbrek yetmezliği;
 • Kronik hepatit;
 • ateroskleroz, böbrek taşları, obezite ve uraturia.

fonların kontrendikasyonlar

enginar bitki bir ekstrakt (kapsül) ile birlikte hastaya ilaç tavsiye edilmemelidir zaman? Kullanım talimatları ilacın şu kontrendikasyonlar gösterir:

 • arıza işlemi ciddi karaciğer;
 • ilaç bileşenleri, enginar ve diğer Compositae karşı aşırı duyarlılık;
 • safra kanalı tıkanıklığı;
 • yaşı (tabletler için) 12 yıl.

Enginar: özütünün kullanımı için talimatlar

Düz içme suyu, yemek yerken Tabletler "Enginar özü", içeride kullanılmalıdır.

12 yaş hastalar, bu ilaç en fazla dört defa, günde bir miktarda 1 tablet alınması tavsiye edilir. Bu araç ile tedavi süresi 1 aydır. Ayrıca 30 gün sonra yeniden tedaviye izin verir.

Nasıl enginar bitkilerinin bir özü (kapsül) ile ilaç başka bir form kullanmalıyım? İlacın kullanımı için talimatlar bir yemekten yarım saat önce tüketilmesi gerektiğini gösterir. 12 yıllık hastalar, bu ilacı 200-300 mg günde üç kez tarafından reçete edilir.

Çocuklar 6-12 yıldır, bu ilaç da 100 mg günde üç kez verilir. tedavi, aracının süresi tipik olarak 4 haftadır. Ayrıca 1-2 ay tekrarlanan dersler yürütmek için izin verilir.

yan etkiler

Bu ilaç hastalar tarafından iyi tolere edilir. Sadece bazen ishal gelişebilir alımı ve aşırı duyarlılık reaksiyonları karşı, özellikle yüksek dozlarda ilacın uzun süreli kullanımı sırasında.

Aşırı ve etkileşim

Bu tıp aşırı dozda ile önceki bölümde sunuldu olumsuz etkilere, şiddetlendirebilir.

ile inceleme altında ilacın alınması aynı zamanda dolaylı antikoagülan ikincisi olası zayıflaması etkileri yoktur.

belirli tavsiyeler

kapsüller ve son derece dikkatli tabletler biçiminde izlendi preparasyon safra yolları tıkanmasına yol açabilir hastalıklar için kullanılmalıdır. Aynı karaciğer hastalıkları ifade etmek de geçerlidir.

Uzun alımı ilaç anda kandaki azotlu bileşenlerin içeriğini ve kolesterolü düşürür.

Bu ilaçla tedavi sırasında alkol kaçınmalıdır.

Maliyet ve analoglar

Rus eczanelerde fonların Alım 120-150 ruble olabilir. Gerekirse, bu ilaç "ARTIBEL", "Bilikur", "Artihol", "Hepabel", "Gepatsinar", "Gepafitol", "Hofitol", "enginar", "Tsinariks", "Aritislender gibi ilaçlar ile değiştirilebilir ".

tüketici yorumlar

Genel olarak, bir ilaç hastaların iyi yorumlar alınan şirket "Evalar" tarafından imal. Safra kesesi ve karaciğer hastalıklarının tedavisinde aktif kullanım. tüketicilere göre, negatif semptomları gidermek yeterince çabuk ilaç, önemli ölçüde hastanın durumunu hafifletilmesi. Ancak, birçok kişi hemen tedaviye başlandıktan sonra gelişen ishal oluşumunu, rapor olduğunu belirtmek gerekir.

Bu ilaç esasına ilişkin olarak düşük maliyetli ve (yalnızca sıkı koşullara) gebelik sırasında kullanmak için fırsat sayılabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.