Sanayi

En iyi dövüş uçakları (fotoğraf)

Güvenilir bir şekilde, her ülkenin istila edilmesi durumunda savaş havacılığına sahip olması gerektiğini söyleyebiliriz. Kuru topraklarda, denize denize inen arazi, ancak düşman hava yoluyla sınırı geçebilirse, bu hiçbir şey ifade etmez. Sizinle birlikte dünyanın en iyi savaş uçağını düşünelim. Bu teknik, uzun zaman önce yaratılmıştır. Bununla birlikte, büyük değişiklikler, yeni modeller - hepsi bugün hala devam ediyor.

Genel bilgi

Askeri uçakların değerlendirilmesi oldukça zordur. Bunun nedeni, şans eseri savaşta henüz test edilmemiş umut verici gelişmeler ya da hazır savaşçılar ve bombacılar olmasıdır. Bir dövüş aracının derecelendirmesini etkileyen ana faktör deneyimdir. Bu nedenle bu yazıda sunulacak olan hemen hemen tüm modeller savaşa katıldı. Makinelerin teknik özelliklerine dikkat ederek ve her birinin benzersiz yanlarını ve bombacıları yakalamayı, düşman savaşçılarını yok etmeyi sağlayan silahlanmayı göz önünde bulundurarak kendi puanımızı yaratmaya çalışalım.

Dünyanın savaş uçakları: TOP-10

Garip bir şekilde, bu kulağa geliyor, ancak dünyanın en modern savaşçısı listemizde en son yeri alıyor. Belki de bunun sebebi, F-22 Raptor'un muharebe deneyimi bulunmamasıdır. Bu uçak genellikle teknologlar arasındaki anlaşmazlıkların bir parçası haline geldi. Bazıları, teknolojinin önemi ve etkinliği hakkında, diğerleri - mantıksız yüksek bir maliyetle (66 milyar dolar) ilgili olarak konuştu.

Uzmanlar, aynı F-15 ve F-16'nın derin bir modernizasyonunun eşdeğer bir etki yapabileceğini, bununla birlikte iyileştirme maliyetinin birkaç kat daha az olacağını belirtti. Bununla birlikte, teknik karakteristikler açısından bu savaşçı kendi türünün tek örneğidir. Gelişimi sırasında "ilk testere - ilk atış" ilkesi kullanıldı. Bununla birlikte, tecrübesiz, belirli bir şey söylemek zordur, bu yüzden daha da ileri gidelim.

İkinci Dünya Savaşı'nın Alman "Kırlangıç"

Bugün, Messerschmitt Me.262 Schwalbe savaşçısını çok az kimse duymuştu. Fakat İkinci Dünya Savaşı sırasında, her Sovyet ve Alman askeri bu yaratımı biliyordu. Evet, evet, yaratılıştır, aksi takdirde bu makinenin adını söylemek zordur. Aslında, 1943 yılı için, Alman tasarımcıların başardığı maksimum hız olan 900 km / saat'e ulaşmanın gerçek bir atılım olması gerçeğine borçludur.

"Kırlangıç" çok teknolojikti ve epeyce kusur vardı. Uçak, 100 kabuk halinde dört tane 30 milimetre tabanca ve mühimmatla donatıldı. Ayrıca gemide iki düzineden fazla güdümsüz füze vardı. Genel olarak, bu kanıtlanmış savaş ekipmanıdır. Uçaklar bir önleyici, bir işaretçi ve bir bombardıman uçağı bombacığı olarak kullanılabilir. Savaşın bitiminde 1.900 adet ekipman üretildi, ancak 300 kişi havaya yükseldi. Sovyet pilotları, neye dikkat ettiler, böyle bir ödül kazandıktan sonra ne istiyorlardı? Savaşta iyi bir avantaj sağlayan mükemmel radyo iletişimi üzerinde.

Rusya savaş uçakları

Derecelendirmemizin sekizincisi MiG-25 tarafından işgal edildi. Bu, Sovyet yüksek irtifalı bir savaş uçağı, çok sayıda modifikasyondan kurtuldu. Gelişmelerini biraz sonra konuşacağız. Dolayısıyla bu makinenin hesabı yaklaşık 29'dur. Bu birimin muharebe kabiliyeti talep görmüştü ve değil, ama burada bir keşif görevlisi olarak iyi tarafında kendini gösterdi.

Arap-İsrail çatışması sırasında Bar-Lev'un tüm savunma hattını gösteren MiG-25'ti. Bu, uçakların maksimum hızda 18-23 km'lik bir yükseklikte uçması gerçeğinden kaynaklandı. Bu modda, savaş aracı her dakika yaklaşık 500 litre yakıt yaktı. Uçağın cildin 300 dereceye kadar ısıtıldığı 2.8 M hızına gelebileceğini unutmayın. Pilotlara göre, kokpite gelen fener bile yüksek bir sıcaklığa sahipti ve çıplak elle dokunamıyordunuz. Bunların, bir zamanlar çok dikkat çeken layık savaş uçakları olduğu söylenebilir.

İngiliz Havacılık ve Uzay Harrieri ve Mitsubishi A6M

İsmiyle, bu uçakların Britanya'dan geldiğini tahmin etmek kolay. 1967'de çıktı. Aslında, dikey kalkış ve iniş yapan ilk uçaktı . Aslına bakarsan, bu sesaltı bir topluluk olmasına rağmen, savaşta kendini iyi gösterdi. Bunun çarpıcı bir örneği, tek bir "Harrier" i kaybetmemekle birlikte Arjantin uçaklarının aşağı vurduğu 23 uçaktır.

6. aşamayı işgal eden Mitsubishi A6M'ye gelince, bu gerçek bir gizem. Elbette, bugün bu birimin tüm sırları zaten biliniyor, ancak bir zamanlar yerinden edilemezdi. Uzmanların belirttiği gibi, mühendisler birleştirmek zor olanı birleştirmeyi başardılar. Yüksek uçuş aralığı - 2600 km. Bu güverte uçakları için etkileyici bir rakamdır. Buna ek olarak, gördüğünüz fotoğraflardaki bu savaş uçakları, mükemmel manevra kabiliyetine ve güçlü silahlara sahipti - bunların hepsi azami 2,500 tonluk kaldırım ağırlığında. Tüm bunlar, yakıtlı tanklardaki zırhların ve koruyucuların olmaması nedeniyle başarılmıştır.

Beşinci sıra: F-16

Yıllar geçtikçe, havacılık uzmanları en iyi olanı: F-16 veya MiG-29 hakkında tartışıyorlar. Böylece, bu vesileyle sonsuza kadar konuşabilirsin, ama şimdi sadece Amerikan yaratımı ile tanışalım. F-16, MiG-29'a kıyasla en iyi optik incelemeye sahiptir; bu hava savaşında ana şey olan en iyi optik incelemedir - ilk düşmanı tespit eden biri, önemli bir avantaja sahiptir.

Hız ve doğruluk bakımından MiG-29 önde gidiyor ancak önemli değil. İyi bir pilot küçük sapmaları düzeltebilir. Aynı zamanda as, küçük bir avantajdan bile, unutmamak gerekir ki savaşta büyük bir artı sağlayabilir. F-16, silahlanmasıyla ünlüdür. Güverte ve rehbersiz bombalar, anti-radar füzeleri vb. Var. Aynı zamanda uçağın taşıma kapasitesi 7.5 ton, Mig-29 ise 2.5 ton'dan çıkabiliyor. Bu kadar önemli bir fark, Amerikalı'nın bir motora ve Sovyet cephe savaşçısına sahip olması gerçeğidir.

Rus savaş uçakları: MiG-15

Bu ünite dünya genelinde 40 ülkeyle hizmet halindeydi. Katılıyorum, en azından etkinliği hakkında konuşuyor. Uçak 1949'da geliştirildi. O zamandan önce, Batı'daki birçok kişi Sovyet tasarımcılarının hacimli, ağır ve eskimiş savaşçılar olduğunu düşünüyordu, ancak MiG-15 göründüğünde bu görüş hemen kayboldu. Hızlı, hafif ve ölümcül - tüm MiG budur. Görünüşü, B-29 bombardıman uçağı herhangi bir koşulda MiG bariyerini kıramadığı için, SSCB üzerindeki nükleer saldırının ihtimalinin tamamen ortadan kalkması idi. Genel olarak, sadece tanınması nedeniyle değil, aynılığın tek olması nedeniyle hak ettiği mükemmel bir avcı.

Messerschmitt Bf.109 ve MiG-21

Messerschmitt Bf.109, belki de, İkinci Dünya Savaşı'nın en ünlü dövüşçüsüdür. Ve boşuna değil. Sonuçta, bu özel makine Alman aslarının gözde oldu. Gerçek şu ki Messerschmitt Bf.109 inanılmaz manevra kabiliyeti, hızlı ve ölümcül. Alman tasarımcılar uçakların dört modifikasyonunu geliştirdiler. Bu arada, her biri kendi yolunda başarılıydı. Böylece E (Emil) İngiltere savaşının kahramanı oldu ve F (Friedrich) 22 Haziran 1942 Sovyet gökyüzündeki sessizliği kırdı. G sınıfı ve K sınıfı değişiklikler de vardı; yani "Messerschmidt" en ölümcül idi.

2. nesil savaşçıyı Sovyet tasarımcılarından bahsetmemiz imkansız. MiG-21 büyük bir potansiyele sahipti ki, bu tamamen açıklanmadı. Uygulamada görüldüğü gibi, Sovyet mühendisleri silahlar konusunda yanlış bir görüşe sahipti. Gerçek şu ki MiG'nin ana rakibi "Phantom 2" idi. Amerikalılar elektronik cihazlara ve SSCB'ye - manevra kabiliyetine karşı bahis oynamaktadır. Uygulamada gösterildiği gibi, ne birinin ne de diğerinin başarısı yoktu. "Phantom "'un savaş sırasında kendisini derhal tezahür eden tahtasında silahları yoktu ve MiG'nin havadan havaya yalnızca iki adet füzesi vardı ve bu da son derece küçüktü.

Birincisi işgal edildi ...

İşte buradayız ve hemen hemen tüm en iyi muharebe uçaklarını inceledik. Sadece bir tane kaldı, ve bu F-15. Birçok uzmana göre, bu uçak en iyisi. Çoğunlukla, bu sadece büyük bir dövüş deneyiminden kaynaklanıyor. Sadece 104 hava savaşı (kazanırsınız) tek bir kayıpsız hayal edin! Pilotların profesyonelliği ve uçakların mükemmelliği hakkında, şans hakkında konuştuğumuz ihtimal dahilinde değil.

Etkileyici, hem havada hem de yer hedeflerinde ateş edebilmenizi sağlayan "kartal" ın silahlanmasıdır. ABD Hava Kuvvetleri, 2015 yılının sonuna kadar F-15 F-15SE modifikasyonuna dayalı gizli savaş uçakları kurmayı planlıyor. Aracın daha görünmez olmasının yanı sıra silahlanma ve navigasyon otomatik sistemleri biraz geliştirin. Bu arada, Amerikalılar her zaman mürettebatının güvenliğine en çok dikkat gösterdiler. Bu, tanklar, uçaklar ve gemiler için geçerlidir. Örneğin, Sovyet savaş uçakları ve tanklar bunun için ünlü değildi.

Listemizde yer alan Rusya ve diğer ülkelerin en ünlü savaş uçakları dikkatinize sunuldu. Bütün bu makineler bir zamanlar düşmanı dehşete düşürdü. Elbette, havacılığın mümkün olduğunca az kullanılmasını ve askeri çatışmaların diplomatik olarak çözülmesini görmek istiyoruz. Fakat işe yaramadığında, savaşçılar ve bombacılar her an kalkmaya hazır olan savunmaya gelirler.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.