Sanayi

Paslanmaz çelik yemek: GOST. Nasıl gıda paslanmaz çelik belirlemek için? Gıda paslanmaz çelik teknolojisinden farklı nedir?

Paslanmaz çelik kaplar ve mutfak eşyaları gıda ile temas eden yapılan en popüler malzemedir. Paslanmaz çelik iyi antikorozif özellikler, dayanıklılık ve hafif bir ağırlığa sahiptir. Bununla birlikte, bu malzemenin, bu durumda, özel bir yenilebilir bileşimler içinde, her zaman saldırgan ortama karşı dayanıklı değildir akılda tutulmalıdır.

Tabii ki, popüler bugün penopropilena olarak çelik veya cam kap içinde gıda deposu iyi, gerekli tüm gereksinimleri karşılamıyor. Buna ek olarak, onun ömrü çelikten yapılmış ürünlerin çok daha düşüktür.

Birçok gıda depolama için uygun olmayan bir paslanmaz çelik malzemeden gıda ayırt etmek nasıl merak ediyor? Bu soruyu cevaplamak için, metalin avantajları, özellikleri ve sınıflandırılmasını dikkate alınması gerekmektedir.

Paslanmaz çelik avantajları

gıda paslanmaz çelik yararları hakkında konuşmak, o vurgulamak gerekir:

  • çevre dostu malzemeler;
  • bakım kolaylığı;
  • En kimyasal madde dayanımı;
  • dayanıklılık;
  • Ağır metallerin Düzenleyici çözünme.

Buna ek olarak, zaten yerine yapışmaz kaplama ile tava kızartma gıda sınıfı paslanmaz çelikten mutfak eşyaları kullanmak daha iyi olduğunu kanıtlamıştır. aynı malzemeden iyi pişirme ocağı ve soğutma yüzeyi yaptı.

Ne sayılır bir paslanmaz çelik gıda olmak

% 25 krom içeren bir yüksek katkılı metal, - depolama ve gıda ürünleri pişirme için uygun olan paslanmaz çelik,. Bu kimyasal element alaşımları, anti-korozyon özellikleri dolayısıyla bilinmektedir Tam nedeniyle. metal yüzeydeki kirli çevre ile temas etmesi halinde, özel koruyucu film üretilmiştir. Nedeniyle bu metal yüzey tabakasına pas değildir.

Ayrıca, gıda, bundan başka materyalin korozyon direncini artırmak, titanyum, paslanmaz çelik, molibden, nikel, ve diğer kimyasal bileşenler ilave edildi.

GOST kalite paslanmaz çelik

Biz devlet standartları hakkında konuşursanız, o zaman paslanmaz çelikten ilişkin kurallar dile getirilmemiştir. Uzmanlar gıda sektöründe kullanılması tavsiye edilir malzemenin ne tür zor cevap bulmak bu yüzden. sırayla paslanmaz çelik metal üreticileri markası ne olursa olsun o gıdaya uygun, yani cevap verirler.

o yönetmeliklerinde gerçekten gıda paslanmaz çelikten hiç bahsetmediler mi? GOST 5632-72 - bu muhtemelen evde kullanım için en iyi alaşım seçiminde kullanılabilecek en yakın standart belgedir. Devlet işaretler Bu standart anlamına gelir , yüksek alaşımlı çelik ve aşınmaya karşı dirençli ve ısıya dayanıklı alaşımlar. Bize bu sınıflandırmayı düşünelim.

08H18N10

Bu markanın altında östenitik korozyona dayanıklı paslanmaz çelik üretti. Avrupa muadili - AISI 304. Bu malzeme manyetik değildir. Tüm endüstriyel ve ticari sektörlerde kullanılmaktadır.

Bu malzeme, düşük fiyat, ve kaliteli ile karakterize edilir. Genellikle gıda endüstrisinde kullanılır, ancak koşul altında metal yakıcı veya sülfamik çözeltiler ile temas halinde olmayacak.

12X18H10T

Bu markanın Avrupalı eşdeğer - AISI 321 kalite Bu ısıya dayanıklı çelik da manyetiktir. Bu sınıf paslanmaz çelik genellikle fırın parçaları, ısı değiştiricileri ve kolektörü egzoz sistemleri bileşenlerinin üretiminde kullanılır. şey, bu çelik, 600 ila 800 derece yüksek sıcaklıklarda kullanım için uygun olmasıdır.

08H13

Bu malzemenin Avrupa muadili Bu çelik yaygın olarak pişirme eşyaları ve çatal üretiminde kullanılan AISI 409.. Böyle bir gıda paslanmaz çelik mağazalarında en yaygın olanıdır. Yani popüler malzeme yapışma yüksek derecede ve farklı çalışma koşullarına uyum sağlama yeteneği nedeniyle oldu.

Bu yemek güvenle ısı veya dondurucuda onu ürünlerinde saklanabilir.

20H13-40H13

Bu tip çelikler kompozit malzemeler kategorisine aittir, bu yüzden sık sık olarak sıhhi tesisat üretimi için veya gıda ürünlerinin ısı işlemesi için ev ve sanayi yıkama imalatında kullanılır. Bu markanın Avrupalı eşdeğer - AISI 420. yemekleri Eğer güvenli bir şekilde evde kullanım için satın alabilirsiniz, bu etiketlerin bir tane var. Bu paslanmaz çelik sıcaklığın ani değişikliklere karşı dayanıklıdır ve oldukça esnek ve dayanıklı bir malzemedir, pas vermez.

12H13

Avrupa'da, bu malzeme bu tip daha yaygın şarap yapımı, gıda işleme ve alkol üretimi için ekipman imalatında kullanılan AISI 410 çelik işaretleme ile üretilmiştir. Buna ek olarak, bu malzeme hafif agresif ortamında yüksek sıcaklık mukavemetine sahiptir.

08H17

Avrupa'da bu çelik marka paslanmaz çelik AISI 430. altında üretilen maldan gıda termal tedaviye tabi tutulur, bu, bir esastır. Bu tip çelikler çok yüksek kuvveti farklıdır. Ancak bu materyal hızlı bir sülfürik ortam içinde deforme edilir. Bu durumda, paslanmaz çelik pas vermez ve mekanik yüklere dayanabilir. Bu malzeme, yüksek ısı iletkenliği ile karakterize 08H17 olarak, tava satın önerilir.

Diğer tüm malzemeler özel durumlarda kullanılır, bunların maliyeti çok daha yüksektir. Ancak, tüm paslanmaz çelik güvenle pişirme ve gıda depolama için kullanılabilir. Teknik bir paslanmaz çelik gıda arasındaki fark dalmak etmemek için, çok daha kolay kullanışlı bir takım tavsiyelerde okumak için. Hızla yemek için bu malzemenin uygunluğunu belirleyecektir. Onun sağlığı konusunda endişeli her tüketiciyi, bilmek yararlıdır.

Nasıl teknik dan paslanmaz çelik yiyecek ayırt etmek?

korozyona dayanıklı alaşım bileşimi, hem de günlük hayattaki kullanım imkanı belirlemek için, yukarıda sayılmış olan bir marka, yazabiliriz. Böyle etiketleme yemekleri değerinde ise, pişirme ve gıda saklamak için uygundur.

Ama bazen o bilinmeyen markanın malzeme gözleri önünde olur ve satıcı bu alaşım ısrar - kesinlikle çevre dostu ve insanlara zarar veremez. Bu durumda, asetik 2-yüzde çözelti içinde metal koymak ve reaksiyon beklemek için yeterlidir. gölge malzemesi değiştiyse, o karanlık oldu, o zaman kullanmak daha iyi değil. renk değişmez paslanmaz çelik gerçekten gıda olduğunu söylüyorlar. Bu kullanılabilir.

genellikle tüketiciler tarafından kullanılan başka bir yöntem gıda paslanmaz çelik nasıl belirleneceği hakkında bilgi yoktur okumak bilgi sahibi olmaktır. Onlar bu mıknatıs kullanın. Ama paslanmaz çelik magnityaschayasya ve nemagnityaschayasya, çünkü bu yöntem boşuna tamamen olduğunu anlamak için gereklidir. Buna göre, mıknatısın kullanılması yemek için malzeme kullanabilirsiniz belirlemenize yardımcı olmuyor.

Bir ürün hakkında en iyi metal, değer keşfetmek bilgileri seçmek ve satıcı eşlik eden belgeleri sormak için. Herhangi yemekleri belirli kural ve şartlara uygun olarak yapılmalıdır. Bir ürün işaretli değilse, o zaman böyle bir ürün terk edilmelidir. Aksi takdirde, düşük kaliteli ve insan sağlığı için tehlikeli eşyaları satın alabilirsiniz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.