SağlıkMüstahzarlar

"Ribomunil": benzerleri, fiyat, talimat, açıklama

"Ribomunil", bakteri kökenli bir immün modülatör ajandır. İlaç iki şekilde üretilir: bir içki solüsyonunun hazırlanması için amaçlanan tabletler ve granüller.

Farmakolojik etki

"Ribomunil" çoğunlukla ENT organlarını etkileyen bulaşıcı hastalıklara neden olan mikroorganizmaların bir ribozomal-proteoglikan kompleksidir. "Ribomunil", analoglar bağışıklık düzelticiler (spesifik, spesifik olmayan) anlamına gelir. Bileşim, bakterilerin yüzey antijenleri ile aynı olan antijenleri olan ribozomları içerir. İnsan vücuduna nüfuz ederek, bulaşıcı ajanlara spesifik antikorların oluşumuna katılırlar, yani bir aşı görevi görürler.

Membran proteoglikanları, nonspesifik bağışıklığı etkiler , bunun sonucunda makrofajların ve polinükleat lökositlerin fagositik aktivitesi arttırılır, spesifik olmayan direnç artar.

"Ribomunil" ilacının etkisi, B ve T-lenfositlerin, serum üretimi ve gama ve alfa interferon, interlökin-1, IgA gibi salgılayıcı immünoglobulinlerin uyarılması sonucu ortaya çıkmaktadır.

Kompleks terapide ilacın analogları olan "Ribomunil" süreyi kısaltmakta ve tedavinin etkinliğini arttırmaktadır. Sonuç olarak, bronkodilatör ve antibiyotik alma ihtiyacı azalır, remisyon süresi artar.

Kullanım Endikasyonları

6 aydan daha eski hastalarda ilaç, tedavide ve nükseden ortaya çıkan enfeksiyonların önlenmesinde reçete edilir:

  • KBB hastalıkları (angina, larenjit, farenjit, sinüzit, rinit, otitis);
  • Solunum yollarının etkilendiği hastalıklar (enfeksiyona bağlı bronşiyal astım, pnömoni, trakeit, kronik bronşit).

İlaçların "Ribomunil" analogları, tekrar eden bulaşıcı hastalıkların (bronşiyal astım, bronşit ve KBB hastalıklarının kronik biçimde) önlenmesi için risk gruplarından (6 aylıktan büyük yaşlı hastalar) hastalara verilir. "Ribomunil" profilaksisi sıklıkla ve çok hastalananlara, yoksul ekolojiye sahip bölgelerde yaşamak için gereklidir. Önleme amacıyla, immünostimülan da sonbahar-kış sezonu başlamadan önce kullanılır.

Hamilelik, emzirme döneminde uygulama

Çocuk hemşirelik ve emzirirken, "Ribomunil" ilacı çok dikkatle alınır. Amacı, cenin için verdiği zararı ve annenin vücuduna verilen iddia edilen fayda dikkate alınarak gerçekleştirilir (embriyonu etkileyen birçok ilacın çocuğun gelişimine zarar verebileceği bilinmektedir).

Kabul kontrendikasyonları "Ribomunila"

Kontrendikasyonlar arasında otoimmün hastalıklar ve Ribomunil bileşenleri için duyarlılık artışı bulunur. Kullanım talimatları, incelemeler, ilacın 6 aydan küçük hastalar için uygun olmadığını ve daha önce de belirttiğimiz gibi gebelik ve emzirme döneminde kullanılmasının istenmediğini göstermektedir.

Ajan uygulaması, doz rejimi

İlaç sabah ilk yemekten önce alınır. Tek bir 0.75 mg doz (3 tablet 0.25 mg, 1 tablet 0.75 mg veya 1 paket granül, ılık suda seyreltilir).

İlaç, üç hafta içinde yalnızca haftanın ilk dört günü boyunca, daha sonra ayın ilk dört gününde 2-5 ay boyunca uygulanmalıdır.

Çocuklar çoğunlukla granül olarak atanır, çünkü Ribomunil'in bu şeklini almaları daha kolaydır. Alıcıların ve doktorların yaptığı incelemeler, 3 ay süren düzenli koruyucu derslerin etkinliğini göstermektedir. Önleme amacıyla, yıllık yarıyıl kurslarının veya iki önleyici kursun yıllık olarak yürütülmesi önerilir.

Ribomunila'nın Yan Etkileri

Hem bakteriyel immün uyarıcı hem de Ribomunil analogları nadiren yan etkilerin ortaya çıkmasına neden olur. Bazı durumlarda alerjik reaksiyonlar (anjiyoödem, ürtiker), ateş, mide bulantısı, ishal, kusma, geçici hipersalvasyon (tedavinin başlangıcında) kaydedilir. İlacın iptali alerjik reaksiyonları gerektirir.

Yan etkiler pratik olarak her anlama yeteneğine sahiptir. Genellikle, maksimum dozu, ilacın uzun süreli kullanımı, diğer ilaçlarla birlikte kullanımı ile kendini gösterirler.

Ribomunil'in diğer ilaçlarla etkileşimi

İlaç analogları "Ribomunil", diğer ilaçlarla (anti-inflamatuvar ilaçlar, bronkodilatatörler, antibiyotikler) kombine edilebilir. Bununla birlikte, bu durumda, bir doktora danışmaya değer, çünkü birçok ilacın birlikte uygulanması halinde, eylemlerinin zayıflaması (muhtemel doz aşımı) veya zayıflaması olabilir (etki olmayacaktır).

Özel talimatlar

HIV ile enfekte olan hastalara ve nodüler periarteriti olan hastalara dikkatli bir şekilde immün uyarıcı uygulandı.

Ürünü kullanırken vücudun sıcaklığının ikinci gün veya üçüncü günde artabileceğini bilmeniz gerekir. Böyle bir organizma reaksiyonu genellikle tedavinin kesilmesini gerektirmez.

Vücut sıcaklığının yükseltilmesine ilaveten, bulaşıcı etiyolojide ENT hastalıklarının küçük belirtileri olabilir.

Fiyat, analoglar, incelemeler

"Ribomunil" aracını, analogları, fiyatını seçerken, fiyat, bilmeniz gereken önemli bir bilgidir. 0.75 mg (4 adet) tabletteki "Ribomunil" yaklaşık maliyeti 284-389 ruble. Rusya'da ve Ukrayna'da 96-137 UAH.

Tabletler "Ribomunila" 0.25 mg (12 adet) için 354-498 ruble için satın alınabilir. Rusya'da ve 148-203 Ukrayna'da UAH. Granüllerde "Ribomunil" (0,75 mg'lık 4 paket) maliyeti 304-380 ruble'dir. Ve 101-134 UAH.

"Ribomunil" ilacı yerine başka ilaçları da kullanabilirsiniz. Ukrayna'daki uyuşturucunun analogları ve yerini alan kimseler birçok insanın ilgisini çekmektedir çünkü çok daha ucuzdurlar.

Şu anda, ilaç için eşanlamlılar üretilmiyor, ancak başka bir aktif madde içeren bir analog satın almak mümkündür. Bu fonların benzer bir etkisi var.

İlaçların analogları arasında Bağışıklık, İmmünovit, Tamiflu, C vitamini Acerola, Ekinezya İmmünosu, Gorlospas (çocuklar için), Chistonos, Chistonos (çocuklar için), Apifarm Aqualor Baby, Akvalor Soft, Respibron, Aqualor Norm, Aqualor Forte, Aqualor Ekstra Forte, Aqualor Boğaz (Bırakma), Naturkoksinum, Agri (çocuklar için bir ilaç) "," Griposan "," Nazaval Plus "," Immunoflazid "," Likopid "," Immustat "," Agri ". "Ribomunila" yerine geçenler, ancak bir doktora danışıldıktan sonra satın alınmalıdır.

"Respibron", sahip olduğu eyleme göre, "Ribomunila" nın diğer tüm analoglarından daha fazla tarif edilen uyuşturucuyla benzerdir. Bu kompozisyon aşağıdaki ribozomları içerir:

  • Pnömoniye neden olan diplokak;
  • Neisseria;
  • Hemofilus çubukları ;
  • Klebsiella ozena;
  • Klebsiella pnömonisi ;
  • Streptokok A;
  • Streptokok viridanları;
  • Staphylococcus aureus.

İlaç "Ribomunil" analoglarının, fiyatlarının, kullanım talimatlarının atanmasının ardından, gerekirse, bir doktora danıştıktan sonra, başka yollar seçebilirsiniz.

Çocuklarına "Ribomunil" adını verenler, çoğunlukla sonuçtan memnunlar, çünkü çocukları daha az hasta. İlaç enfeksiyonun seyrini kolaylaştırır, insidans hızını azaltır. Etkinin sadece ilacı aldığı süre boyunca korunduğunu ve geri çekildikten sonra kaybolduğunu gösteren olumsuz değerlendirmeler de bulunmaktadır.

Bazı doktorlar, ilacın zararlı ve yararsız olduğunu düşünürken bazıları güvenlik ve etkinliğini bildirmektedir. Genellikle uzmanların gözden geçirmesi, deneyim ve gözlemlere değil, bağışıklık düzenleyicilerine yönelik öznel bir tutuma dayanır. Negatif değerlendirmeleri terk eden doktorlar bağışıklık sisteminin çalışması hakkında modern bilgiye sahip değildirler ve bu nedenle immüno-modüle edici ajanların insan vücudunda nasıl çalıştığını anlamıyorlar.

"Ribomunil" ilacı, diğer ilaçlar gibi, farklı insanların vücudu üzerinde eşit derecede hareket edemez, bu nedenle her zaman etkili değildir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.