SağlıkMüstahzarlar

Ilaç 'l karnitin' - zarar veya fayda?

"L-karnitin" - Kesinlikle, spor çalış herkes, harika hazırlık duydum. Ya da bu maddenin zararlı yan etkileri üretmez, bu nedenle güvenle kullanabilirsiniz. Bu yağ yok olmasına katkıda bulunur.

Ne "l-karnitin?" Dir

vitaminler özelliklerinde benzer bir amino asit. Normal olarak iz içinde ihtiva edilen madde insan vücudunda tutarındadır. 1962 yılında bu bileşiğin fizyolojik fonksiyonunu tespit eden, aktif sentezlendi ve bir yağ yakıcı olarak kullanılan başladı. onlar yıkım ve enerjinin serbest bırakma, vücudun kendi enerji ihtiyaçlarını dağıtmak mümkün "L karnitin" zararlı ve gereksiz yağlar mısın mitokondri içine uzun zincirli yağ asitlerini aktarma.

Doğada homeostatik olmak, inanılmaz bir karışımı sadece gerekli olduğu miktarlarda vücutta depolandığı anlamına gelir. Bu dozaj zamanlarda aşıldığında bile, vücuda "L karnitin" zarar çalışmıyor gerçeğini açıklar ve onlarca kez.

Herhangi bir kişi karnitin gövdesinde karaciğerde, hem de kas dokusunda bir norm olarak mevcuttur. Bu amino asidin karaciğerde sentezlenir.

"L-karnitin" ile doğrudan da enerji açığa klivaj mitokondriyal membran boyunca (taşıma) yağlı asitleri aktarılması yer almaktadır.

2007 yılında, İtalya bu ilacın özelliklerinin bir dizi çalışma yürütmüştür. Onların sonucu klinik olarak ilacın etkinliğini kanıtlamıştır. insanlar fiziksel ve hatta zihinsel aktivite iyileşme belirttiği altı ay boyunca ilaç aldı. benzersiz efektler arasında "Karnitin" bilimadamları daha özelliğin birini verildi: İlaç anlamlı organizmanın uyum ve artan stres toleransını arttırmaktadır alarak. Buna ek olarak, bu çalışmalar "L karnitin" zararlı etkileri resepsiyon arayamayacağımı göstermiştir.

Ampirik o (yağ depolarına göre) katabolik etkiye ilaveten "l karnetin" da (kas için) seçici anabolik etkilere sebep olduğu bulunmuştur.

Bu amino asit ve böylece sinir impulslarının iletimini geliştirmek için katkı nörotransmisyonu artırır. "L karnitin" kullanımı önemli ölçüde ateroskleroz, kalp krizi ve felç riskini azaltır kan, kolesterol oranını düşürür. en etkili olduğu , "L-karnitin" bir sıvıdır.

Ek alımı "L karnitin" haklı ve beklenen bir sonuç verdiğinde?

İlk olarak, belirli bir maddenin alım karnitin doğal sentezini engelli olan bu insanlar için gerekli olabilir. Bu bozuklukların çoğu genetik olarak belirlenmiş ve tedavi edilemez. Sadece bu durumda çare - ikame terapisi yapay bileşiği sentezlendi.

Bir yağ yakma ürünü "l karnitin" olarak etkili olacak sadece yüksek yoğunluklu anaerobik yükler, glikojen kan temini ikamet eden madde anlamsız olduğu gibi bu yüzden. Sadece glikojen şeklinde enerjinin kendi tedarik geçirmek durumunda, yağ asitlerinin tam işleyen ulaşım ve bozulmasını başlatın.

Karnitin gıdalarda az miktarda bulunur. Bu esas olarak et, balık ve süt ürünleri olduğunu, hayvan proteini (amino asitler) zengin yiyecekler yiyin.

"L-karnitin" için günlük gereksinim 300 mg, ama en iyi günde maddenin 0.5-2 gram kullanılmasıdır.

Böylece, "L-Karnitin" bugün - şaşırtıcı özelliklere sahip yeni bir madde ve muhtemelen sadece bu tür ilacın yan etkilere neden olmaz olduğunu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.