HobiDikiş

Kağıttan bir tekne nasıl yapılır

Tüm çocuklar su ile oynamayı seviyorum. Bir havuz, göl veya banyoda: Ve bir şans sıçrama nereye kadar önemli değildir. zevkle Her çocuk Fırtınalı denizin ortasında, fırtınadan kendimizi geride takımı bir gemi yelken bir kaptan tanıtmak.

Ve çocuğunu mutlu etmek, ona pahalı oyuncaklar satın almak gerekli değildir. Sadece kağıttan bir tekne yapmasını öğretmek. Bu (origami Japon sanatı ellerin ince motor becerilerini geliştirir ve sebat ve sabır telkin) yararlı değil, aynı zamanda büyüleyici değil sadece oldukça kolay bir işlemdir.

Yani, sırayla kağıt, dikdörtgen şeklin boş bir levha dışında bir tekne yapmak. Daha fazla açıklık için, tüm süreci ispatladığı bir standart A4 formatında, almıştı. Ama okuyucu sonra malzemenin daha küçük bir boyuta taşımak için mantıklı, gemi origami ustası. Bu durumda, operasyon sonucu daha doğru olacaktır. Ve bahar derelerin başlangıcı böyle tekneler çok daha kolay olacaktır.

Birinci uzun kenarı boyunca ikiye dikdörtgen bir tabaka katlayın. iki eşit üçgenler elde etmek üzere Ardından üst köşeleri yeni şeklin ortasını hatlarını ve buna geçerlidir. Bu işlem tamamlandıktan sonra, kağıt serbest şeritler yukarı doğru kıvrılır. köşeleri çıkıntılı sonra, önce bir tarafında diğer eğilir.

Sonraki ilk kez kendi elleriyle gemiyi yapanlar için en büyük zorluk yaratan süreç vardır. Sen boş açmak için, farklı yönlere çekerek, her iki tarafta yarıda üzerinde "başlığı" almak için almak gerekir. Mümkün olan maksimum razdvizheniya anda, sonraki tekne, ulaşmak için gerekenleri, çok baklava biçimini alacaktır. Yeni rakamlar pekiştirmek amacıyla yeni kurulan kıvrımlar üzerinde parmağınızı kaydırın.

Şimdi her iki taraftan yukarı doğru eşkenar dörtgen alt köşeleri katlayın. Bir üçgenin ile biz tanıdık işlemi tekrarlamak: ifşa, şekil elmas vererek. kağıttan yapılmış Teknemiz neredeyse hazır. İhtiyacımız olan son şey - eşkenar dörtgen yan kapakları çekin ve kıvrımları ve merkezi üçgen düzeltmek için.

Sen modelini rafine devam edebilirsiniz: boya direği takmak, yolcu koymak - seçenekler sadece gelecekteki kaptan hayal gücü ile sınırlıdır. Ve yüzer ve çok yalnız ya da toplum diğer birçok damarlarda için tekneyi koymak mümkündür. hesaba, büyük olasılıkla, su ile temas kesmek tamamlanacak gerçeğini almak ve uygun renklendirme maddeleri seçmelidir gemiyi dekorasyon yaparken.

Ayrıca, (genellikle sokakta dağıtılan baskı reklam için kullanılır) yoğun veya parlak kağıt tercih vermek gerekebilir. Yaprakları dikkatini çekmek için hizmet parlak renkler, zaten çoğu zaman, çünkü bu durumda, tekne uzun sürecek ve bu boyamak zorunda kalmazsınız.

deneme ve yeni seçenekler ve kombinasyonları icat etmek korkmayın. başarısızlık durumunda, her zaman kağıttan yeni bir tekne yapmak için bir fırsat vardır ve cesur sihirbaz başarılı olursa, o da bu geminin kaptanı olabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.