ÇirkinlikBahçıvanlık

Sulama için hortumlar: Bahçıvanlar gözden geçirmektedir. Nasıl sulama için en hortumu seçilir?

Bildiğimiz gibi, bitkiler çoğunlukla su oluşur. Bu canlı olarak, hidrojen ve oksijen elde edilmiştir. Ancak, son yıllarda geliştirdiği yağış miktarı ile durumu analiz ettikten, toprağı alır hayat veren suyun hacmi bitki organizmalarının normal işleyişi için yeterli olmayan bir hayal kırıklığı sonuca yapmak mümkündür. Her bahçıvan kendi sulama bahçesinde sistemi veya lastik bağırsak metre hatta birkaç onlarca olmalıdır nedeni budur. Bugünün yazıda bir nasıl seçileceği bahsedeceğiz sulama için hortumu. Yorumlar ve uzman tavsiyesi bizi gerçekten doğru seçimi yapmanıza yardımcı olmak için.

takviyeli olsun ya da olmasın - Hangisi daha iyi?

sitesinde mevcut koşullara bağlı olarak, bahçıvan bir çit veya bir bahçe hortumu gerekebilir. İlk bir kaç olayı kullanılır kuyularda, ve bahçede bir kuyu vardır. Bir kural olarak, sert takviye emme borusunun üretiminde yapılır. Bu ürüne dolayı çok uzadığından ve deforme olmaz.

Bahçe hortumu da takviye edilebilir. Bu durumda, kırışık ürünün riskinin minimuma indirilir. zırhlı hortumları ile çalışmak çok daha kolaydır. yaşıtlarıyla karşılaştırıldığında, onlar çatlak asla ve sistem içindeki çok baskı dayanabilir. Çoğu zaman, bu ürünlerin en fazla 40 bar yüklere dayanabilir. Aynı zamanda onlar deforme çok zordur.

yapı için de takviye hortumlar ürünün sertlik ve dayanıklılık sağlayan iç katman 4 sahiptir. Bununla birlikte, aynı zamanda bir dezavantajı vardır. Bu bölme oluşur. Böyle tüpler, onların donatısız rakiplerinden daha birkaç kez daha ağırdır onları çok zor uzun mesafeler boyunca taşımak için yapım. Bu nedenle, bu ürünler çoğunlukla küçük ev bahçelerinde kullanılmaktadır.

donatısız muadilleri

Ve özellik sulama için hortumları takviyeli? bahçıvanlar birinci ve düşük maliyeti (duvar kalınlığı daha aa 3-4 den) kendi ağırlığı düşük not Yorumlar. Bu tür ürünler, çok hafif ve esnektir ve bu nedenle kompakt. Ancak, bunlar sadece su basıncı seviyesi 5 bar işareti aşmadığı durumlarda kullanılır. Ayrıca takviyeli hortumlar sıcaklıktaki değişimlere korkar. malzeme ince tabaka yay çatlatan olmadığını nedenle, bazı sıcak bir odada kışın bunları saklamak için.

sulama için plastik hortumlar da vardır. mekanik hasara karşı çok kırılgan ve kararsız olarak Yorumlar bahçıvanlar genellikle bu ürünleri eleştirmek. Ancak hepsi bu değil. duvarlarında Zamanla kireç bir kaplamadan oluşur. Bundan sonra, bunlar kullanım için basitçe uygun değildir.

Yani ne seçerim?

Yukarıdaki dayanarak, en iyi seçenek sulama için örgülü hortum olacaktır. Yorumlar tür ürünlerin hemen hemen hiç bakım gerektirmez ve kesilmiş edilemeyeceğini söylüyor. Bitmek servis hortumları (donatısız) rakiplerin vinil üstün sürekli açık tutulmaktadır. vinil meslektaşları 1-2 mevsim bir süre için yeterli süre kullanımına bağlı olarak, bu ürünler, işlem 10 veya daha fazla mevsim kadar dayanabilir.

uzunluğuna

Ne zamandır sulama için hortumu germek gerekir? Yorumlar Optimum uzunluğu nedeniyle infield alanında büyük fark, her bir bahçıvan adapte edilmesi gerektiğini söylüyor. sadece sulama noktalarında musluktan mesafe (ya da başka bir su kaynağı) ölçmek - arzu edilen boyutu çok basittir seçin. Elde edilen değer (tercihen yukarı, onlarca yuvarlamak) çok büyük bir uzunlukta olur. Bugün, piyasalar sen 7 100 metreye ürün satın, böylece istenen seçeneğin seçimi ile ilgili sorunlar kesin olmayacaktır.

sulama için Spiral hortum - çapının bahçıvanlar yorum

herhangi bir sorun ortaya hortumun gerekli uzunlukta bir seçim olursa, çapı seçimi ile vaka birkaç kuralları hatırlamak gerekir. Öncelikle, bu parametreler birbirleri ile ilişkilidir. Bu ürün uzunluğu ne kadar büyük olursa, çapı olmalıdır vardır. Aksi takdirde, sırasıyla bahçede kalış süresi birkaç kat artacak, verilen su miktarını azaltacaktır. İkinci olarak, basınç sistemi hala küçük çaplı hortum dikkat etmelidir normal akışını sağlamak mümkün değilse. Böylece, uzunluğu değil, aynı zamanda basıncın sadece göz önüne almalıyız. Çoğu zaman, aşağıdaki çap değerleriyle piyasada ürünler vardır:

  • 13 mm.
  • 19 milimetre.
  • 25 milimetre.

işletme basıncı

Daha önce söylediğimiz gibi, takviyeli hortum 40 bara basınca kadar dayanabilir. Ama bu sistemde basınç, örneğin, 10 bar ise duyu, tabakaların gereksiz sayıda fazladan ödeme yapar? Elbette değil. Yani satın almadan önce birçok katmanları bir veya diğer hortum kaç satıcı sormak emin olun. Her yeni bir kaplama fazlası ile 5-6 barlık basınca dayanabilen bir ürün. senin pompayı verdiği kadar basınçla bu rakamı karşılaştırın ve en iyi seçeneği seçin. Ama damlama sulama için tek katmanlı plastik hortum ise? Yorumlar bahçıvanlar bu ürünlerin çok savunmasız olduğunu söylemek , su basıncı kullanımları onların duvarlarını kırmak etmemek için, valf kolunun pozisyonunu değiştirmek şart yani.

sıcaklık aralığı

Onların operasyonel performans kaybını önlemek amacıyla, hortum dayanabilir maksimum ve minimum sıcaklık için bir göz seçerken. Eğer barakada kış depolama deformasyon ve çatlak ürünü koruyacak düşünüyorsanız Ve, derin bir yanılgı içindedirler. Bazı (genellikle düşük kaliteli ve düşük) hortumlar katman (lar) azalır her yeni sıcaklık farkı kuvveti ve esneklik ile eksi 10 'da da çatlak. Bu nedenle, geniş bir kullanım aralığına sahip bir ürün seçmelisiniz. İyi vinil ve silikon hortum sulama için (onlar hakkında yorumlar olsa da, dayanıklılık ve güvenilirlik açısından oldukça belirsizdir) artı 40 dereceye eksi 20 ila sıcaklığını getiriyor. sıkılığını Güçlendirilmiş ve sıfırın altında 30 derecede tutulur.

şeffaflık derecesi

Çok az insan biliyor, ama özel ışık yansıtan pigmentleri yok şeffaf hortumlar, genellikle iç çiçeklenmeye tabi. Güneş ışınları kolaylıkla böyle bir ürünü nüfuz ve kullanımdan sonra su artıkları içinde yosun oluşumunu teşvik eder. Kısa bir süre sonra, örneğin bir boru tıkanmış ve hoş olmayan bir koku yayarlar başlar. Bu nedenle, opak sürümlerinde sadece dikkat seçerken.

gıda ürünleri

sulama için hortumlar incelemeleri tüm ürünlerin sulama ve kuyulardan içme suyu pompalama hem kullanılabileceğini bilgiler içerir. İkinci durumda, bir özel, gıda hortumu gerekecektir. o oluşturulduğu Kauçuk, güneşte suya nüfuz bir reçine, boya ve diğer kimyasallar içermeyen, daha sonra vücudumuzda girer. Ama basit bir sulama için çevre dostu malzemelerden özel olarak imal ürünleri kullanmak gerekli değildir.

Yani, biz bahçe ve tarla gibi kendi ana karakteristiklerini sulama için hortumlar nelerin öğrendim. seçim sizin.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.