KariyerKariyer yönetimi

Eczacı - değil mi? Bir eczacı görevleri

Zaman zaman Her birimiz eczaneye gitmek zorunda. Ancak azımız meslek insanlar onları çalışmaya anlar. Bunun bir eczacı olduğunu söyleyebiliriz. Ama bu doğru değildir. eczacı ile birlikte, eczane ve eczacı çalışır. Kim görevini parçası olduğunu, ve diğer ilgili disiplinlerde nasıl farklı, biz bugün bulmaya çalışacağız. Ayrıca, bu alanda ve bu nelerle maaş için profesyonel olunacağı hakkında öğrenirler.

Eczacı - değil mi?

Kısacası mesleğin kişi yüksek eczacılık eğitimi ve depolama, üretim ve tıbbi ürünlerin dağıtımı alanında çalışan bir uzman olduğunu söyleyebiliriz. "Uzman" kelimesinin anlamı nedir? "Hasat" veya "öngören" olarak tercüme Latince kelime.

Dünyanın birçok ülkesinde uzun herhangi eczane çalışanı eczacı olarak anılmıştır. eczacılar, (ilaç üretimi yapan) teknoloji, eczacılar zeka (tıbbi ürünlerin kalite kontrolü) ve diğerleri: Fakat bugün mesleği birkaç uzmanlık ile temsil edilir. Buna ek olarak, bu işçilerin görevleri kontrol eczanelerden kontrolünü kapsayabilir. Bugün, eczacılar olarak adlandırılan ve personeli toptan ilaç organizasyon ve koordinasyon içinde içeriyordu. sayabilir pozisyonların tüm aralık, Mezun, oldukça geniş: ilaç pazarı uzmanı eczane veya tıbbi mağaza, sertifika ve lisans uzmanı, tıbbi temsilcisi satış yöneticisi, ilaç ve diğerleri pazarlama.

formasyon

Eğer uzman meslekte ilgileniyorsanız, eğitim sayıda yerli tıbbi okullarda gidebilir. Bu meslekte çalışmak için, mümkün olacak sadece daha yüksek bir ilaç eğitimi sahip. Ayrıca diploma fazla beş yıl önce elde edilmiştir varsa, bir tazeleme kursu geçmesi gerekecektir akılda tutulmalıdır. Bu durumda, ülkemizde eğitim gibi yuvarlak sum özel ve ticari şirketlerin çalışanlarına eczacı sertifika maliyeti sadece belediye ve devlet kürenin çalışanları için serbesttir. Kural olarak, birçok eczane zincirleri ve diğer organizasyonlar iş başvurusunda teklif adaylar şirketin pahasına tazeleme kursu uğrarlar. Ancak bu durumda, uzman erken fesih imkanı olmadan sadece birkaç yıllık bir sözleşme imzalamak zorunda olacak.

Çeşitler meslek eczacı

Daha önce bahsedildiği gibi, bu sektörün uzmanları için bugün hangi bağlı olarak farklı ve işçilerin sorumlulukları aralığıdır, etkinlikler çok sayıda vardır. Biz ana uzmanlık kalmak sunuyoruz.

Klinik eczacı - değil mi?

Bugün bitmiş ilaçların payının sürekli bir artış, hem de tezgahüstü aralığını görüyoruz. Buna ek olarak, kendi kendine ilaç vakalarında bir artış eğilimi vardır. Bu bağlamda, uygun ilaç tavsiye etmelerine katılan profesyonellerin faaliyetlerinde giderek daha belirgin bir yer: .. diğer ilaçlar ve gıda, saklama koşulları vb Bu ilaç bakım, klinik eczacı sağlar ile doz, kombinasyonun zaman. Bu ana türlerine aşina olan bir uzman tıbbi kayıtlar, klinik ve genel syndromology yaygın hastalıklardan. Böyle bir işçinin ana yöntem laboratuvar, klinik ve tutmalı enstrümantal sınavları onların sonuçlarının yorumlanması hastanın yanı sıra ilkelerini.

hastane eczacı

Bu profesyoneller hastaneler ve çoklu taşınan alım ilaçlarda çalışan. Ayrıca ilaç tedavisi hastaların optimizasyonu yapan ve bir doktor hastane eczacı ile yakın işbirliği içinde uyuşturucu izleme gerçekleştirir ve farmakokinetiği ve hastane eczane ağını giren yeni ilaçların farmakodinamik özellikleri hakkında tıbbi personeli bilgilendirmek.

Klinik Araştırmacı

Preklinik çalışmalarda katılım ve ilaçların klinik testler, hem de araştırma faaliyetlerinin diğer alanları: - Böyle bir çalışan da kimin sorumlulukları şunlardır eczacı vardır. O planlama ve çeşitli ilaçların denenmesi uygulanmasında vazgeçilmez yardımcısı doktor.

Eczacı-teknisyen

Nedeniyle üniversite öğrencisi de ilaç bölümünde eğitim üniversiteden mezun olduktan sonra, modern laboratuar ekipmanları ile çalışmak için temel kimya, biyokimya, toksikoloji bilgisine, hem de becerilerini kazanır sırasında, o klinik ve biyolojik araştırmalarda yer alan laboratuvarlarda çalışabilir olması nedeniyle.

Tıbbi satış ilaç şirketleri

Belirli ilaç pazarlama ve satış promosyon çalışmalarına profesyonellerin düşünmek pek mümkün - Belki çoğumuz "dir eczacıya" soruyorlar. Bu arada, bu doğrudur. Tıbbi satış ilaç şirketleri - Mesleğin bir eczacı spesiyaliteleri biridir ve bu insanlar hastane ve eczane zincirlerinin ilaçların yanı sıra organize konferans ve görev yaptıkları şirket tarafından üretilen ilaçların eylem adamış yuvarlak masa promosyon başlattık.

Ürün yöneticisi, pazarlama uzmanı ilaç şirketi

Bu profilin uzmanları benzeri ürünler ilaç firmaları, rakibinizin etkinliğine pazarlama stratejileri ve ürün yelpazesinin genişletilmesini toplama ve bilginin analizine ilgileniyoruz. D.

meslek Eczacının onuru

Bu alandaki uzmanlar arasında meslek seçimlerinde hayal kırıklığına uğradılar insanları bulmak çok zordur. Aksine, tam tersine - Bunların çoğunluğu iş düşünün bir, prestijli zorlu ve ilginç. Sonuçta, her şeyden önce, bu mesleği sosyal yönlü ifade eder. Buna ek olarak, ilaç pazarı bugün hem iç ve dış üretimin yeni ürünler, yanı sıra çeşitli hastalıkların tedavisinde yeni yaklaşımlar her zaman vardır. Bu eczacılar sürekli becerilerini yükseltmek ve bilgi alanını genişletmek dikeni. Buna ek olarak, bu heyecan verici bir ticaret seçilmesini sağlayan ve iyi başka promosyon ile işi ödedi.

tazminat

Günümüzde Uzmanlık tercihinde tıp üniversitelerinin öğrencileri, ister öncelikle ilgilenen bir iyi ücretli işlerini olacaktır. Eczacı kesinlikle iyi bir maaş güvenebilirsiniz. Yani, üniversite mezunu 400-500 dolar ilk maaş için başvurabilir. Birkaç genç profesyonel kazançlar deneyim sonra 700-1000 dolar maaş güvenebilirsiniz. Ayrıca lider pozisyonlarda ve pazarlama alanında ayrıldı Eczacılar 1.500 ila 3.000 dolar bir ay kazanın.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.