Ev ve AileBayram

Ebeveynlik gününün tarihi nedir ve bu nedir?

Tüm Ortodoks bayramları, İsa'nın hayatına adamış olan İncil olaylarına dayanır. İnananların, kilisede yaptıkları kampanyayı ve bu günlerle bağlantılı bazı ritüelleri yerine getirdiklerini belirtiyorlar. Aynı zamanda Radonitsa ya da Ebeveyn Günü gibi önemli bir olayla ilgilidir . Radonitsa, Mesih'in Kıyamet Günü'nden sonraki 9. günde düştüğü için, Lent'in bittiği zaman bağlıdır. Bu olay anma günlerini ifade eder, bu nedenle tabii ki tatilini isimlendirmek zordur. Üstelik, "Paskalya Değeri" anlamına gelen, "Antipascha" un unvanını taşıyor. Buna ek olarak, İncil olaylarına göre, ilk tatil acayiptir, çünkü İsa yeniden dirilmiştir; Ve ikincisi - üzgünüm - bu, ailenin ve arkadaşlarınızın anılacağı gün.

Bu yıl Ebeveyn Günü sayısı nedir ?

2013'te 14 Mayıs'ta kutlandı. Ritüele göre, günümüzde Hristiyanlar mezarlığı ziyaret edip ölen yakınları anıyor. Bu, kutsal yemekleri, bunların arasında boyalı yumurta, paskalya, tatlılar, turta getiriyor. Radonitsa'da anma yemeği yapmak ve çocukları, arkadaşları (bazen evsizler ve muhtaç insanlar) Paskalya hediyeleri ile düzenlemek normal bir şey. Bu, akrabalarının ve arkadaşlarının ayrılmış ruhlarını hatırlamak için yapılır. Ortodoks mutlaka mezarlık kilise mumları getirmek . Mezarın üzerindeki mumun ayrılıp Tanrı'ya doğru aydınlandığına inanılıyor.

Ebeveyn Günü Tarihi

Paganizm günlerinden beri gelenek kurtuldu. Radunitsa ve Trizna, ölen kişilerin ruhlarının koruyucuları olan tanrıların isimleri. Onlara yalvarmak için ritüel kurbanlar verildi. Böylece atalarımız, henüz cennete uçmayı başaramayan dinlerini dinlemeye çalıştılar. Hıristiyanlığın kabulünden sonra, Ebeveynler Günü, diğer pek çok eski gelenek gibi Ortodoks inancıyla da bağlantılıydı. Ve kurbanların yerine Paskalya hediyeleri verildi.

Radonica tarihini nasıl belirleyebilirim?

Ebeveyn Günü sayısı nedir bağımsız olarak hesaplamak kolaydır. Zaten yukarıda yazıldığı gibi, Paskalya'dan sonra dokuz gün içinde gelir. Başka bir hesaplama yöntemi de kullanabilirsiniz. Radonica, ilk dirilişten sonra ertesi Salı günü kutlanmaktadır. Buna dayanarak bir sonraki günde Ana Gün sayısını hesaplamak mümkündür. Örneğin, Paskalya 20 Nisan'da ve dolayısıyla 20 gün ekleyerek 9'la gelir. Dolayısıyla Radonitsa'nın 29'uncu günde yani dirilişten sonraki Salı günü kutlanacağı anlaşılıyor. Olayın birkaç gün sürdüğü ve Cumartesi günü sona erdiği unutulmamalıdır. İnsanlara bir haftada Fomina da denir. Bu süre zarfında, yaşayanların tüm akrabalarının mezarlarını ziyaret etmek için (özellikle de farklı şehirlerde oldukları) zamanları olmalıdır ve ruhları rahatlatmaya yardımcı olan duaları okumak gerekir.

Ölenlerin hatırlanması için diğer günler

Ölen kişinin ölümünden kırk gün içinde yeni tamir edildiği düşünülür. Bu dönemde Hıristiyan ritüelleri çok önemlidir: ruhun barışı için dua, kilisede cenaze töreni (gerekirse), anma yemeği. Ölümden sonra üçüncü, dokuzuncu ve kırkıncı günleri unutmamak da önemlidir. İşte bu yüzden:

  • Üçüncü gün İsa Mesih'in dirilişinden dolayı ölenleri anmak alışılmış bir şey. Ölenlerin ruhunun ilk günlerinin yerinde olduğuna inanılıyor. Bu dönemde, koruyucu meleğiyle birlikte, hayatının olaylarıyla ilgili önemli yerleri ziyaret eder. Monad, yalnızca üçüncü gün cennete giderek önce Tanrı'nın önünde görünür.
  • Dokuzuncu gün anı dokuz melek sıralamasında uygulanır. Tanrı'nın Yargısı sırasında melekler, insanların ruhlarının temsilcileri olarak O'nun önünde görünecek ve yaşam döneminde işlenmiş olan Tanrı'nın hizmetkârının günahları için bağışlanmasını isteyecektir. Dokuzuncu günde, melek yine ruhu yönetir, böylece Rab'be ikinci kez Tapınağı ibadet edecektir.
  • Sonunda, kırkıncı günde, ölümsüz ruh cennete yükselir ve dürüstlerle cennete yerleşir.

Inanca göre

Öldükleri ölümünden bir yıl sonra ve bazı Ortodoks bayramlarında doğum günlerinde, Melek günü hatırlıyorlar. Ebeveynlik gününün sayısından bağımsız olarak, sevdiklerinizin mezarlarını mümkün olduğunca ziyaret etmeye çalışmalısınız. Mezarın üstünde okunan her yanan mum ve dualar, geri kalan ruhlar için çok önemlidir, aksi takdirde onlar akrabalarından biri olabilirler. Ancak, eğer bu olur, korkmayın. Eğer ölen kişi bir rüyadaki ziyafetten önce gelirse, dileklerini dinlemek önemlidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.